Таг: Водовод и канализација

1 2 3 4 5 20 / 42 НАПИСИ
ЕКИПИ ОД „ВОДОВОД“ СО ЦИСТЕРНИ ЈА ИСПУМПУВААТ ВОДАТА ОД ПОПЛАВЕНИТЕ ПОДВОЗНИЦИ ВО СКОПЈЕ

ЕКИПИ ОД „ВОДОВОД“ СО ЦИСТЕРНИ ЈА ИСПУМПУВААТ ВОДАТА ОД ПОПЛАВЕНИТЕ ПОДВОЗНИЦИ ВО СКОПЈЕ

Веднаш по невремето излеговме на терен и интервенираме, велат од ЈП „Водовод и канализација“ во Скопје. Како што соопшти претпријатието, се чистат сли ...
ДРАЧЕВО И ДОЛНО ЛИСИЧЕ ОД ВЧЕРА СЕ БЕЗ ВОДА, ОД „ВОДОВОД“ ВЕЛАТ ПУКНАТА Е ГОЛЕМА ЦЕВКА, ВО ТЕКОТ НА ДЕНОТ ДЕФЕКТОТ ЌЕ БИДЕ РЕШЕН

ДРАЧЕВО И ДОЛНО ЛИСИЧЕ ОД ВЧЕРА СЕ БЕЗ ВОДА, ОД „ВОДОВОД“ ВЕЛАТ ПУКНАТА Е ГОЛЕМА ЦЕВКА, ВО ТЕКОТ НА ДЕНОТ ДЕФЕКТОТ ЌЕ БИДЕ РЕШЕН

Од синоќа населбите Драчево, Усје, Долно Лисиче како и другите приградските населени места од тој дел на Скопје се без вода. Пукната е цевка со профил ...
60 ПРОЦЕНТИ СЕ ЗАГУБИТЕ НА ПИТКАТА ВОДА ВО СКОПЈЕ

60 ПРОЦЕНТИ СЕ ЗАГУБИТЕ НА ПИТКАТА ВОДА ВО СКОПЈЕ

Дури 60 проценти се загубите на питка вода во Скопје. Според извештајот на ЈП „Водовод и канализација“ за 2021, приходуваната вода е 39.88 проценти, а ...
ДВЕ ПОНУДИ ЗА ПРЕЧИСТИТЕЛНАТА СТАНИЦА ВО СКОПЈЕ, ЗА 6 МЕСЕЦИ ЌЕ БИДЕ ИЗБРАНА ФИРМАТА КОЈА ЌЕ ЈА ГРАДИ

ДВЕ ПОНУДИ ЗА ПРЕЧИСТИТЕЛНАТА СТАНИЦА ВО СКОПЈЕ, ЗА 6 МЕСЕЦИ ЌЕ БИДЕ ИЗБРАНА ФИРМАТА КОЈА ЌЕ ЈА ГРАДИ

Две понуди стигнале за изградба на пречистителната станица за отпадни води во Скопје. Денеска беше затворен тендерот за овој проект вреден 136 милиони ...
МОРА ДА СЕ ЗГОЛЕМИ НАПЛАТАТА НА СМЕТКИТЕ ЗА ВОДА, ОСОБЕНО ВО САРАЈ, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ НА СКОПСКИ „ВОДОВОД“ ПЕРИНСКИ

МОРА ДА СЕ ЗГОЛЕМИ НАПЛАТАТА НА СМЕТКИТЕ ЗА ВОДА, ОСОБЕНО ВО САРАЈ, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ НА СКОПСКИ „ВОДОВОД“ ПЕРИНСКИ

Наплатата на сметките за вода е ниска особено во Сарај и во наредниот период ќе работиме да се зголеми во сите општини, вели директорот на скопското Ј ...
ЗА ЕДНА НЕДЕЛА УКРАДЕНИ ДВАЕСЕТИНА РЕШЕТКИ ОД СЛИВНИЦИ, НИЕДЕН КРАДЕЦ НЕ Е ФАТЕН, ВЕЛАТ ОД СКОПСКИ „ВОДОВОД“

ЗА ЕДНА НЕДЕЛА УКРАДЕНИ ДВАЕСЕТИНА РЕШЕТКИ ОД СЛИВНИЦИ, НИЕДЕН КРАДЕЦ НЕ Е ФАТЕН, ВЕЛАТ ОД СКОПСКИ „ВОДОВОД“

За една недела се украдени дваесетина решетки од сливници во Скопје. Од ЈП „Водовод и канализација“ велет дека и покрај апелите не можат да излезат на ...
НОВ В. Д. ДИРЕКТОР НА СКОПСКИ „ВОДОВОД“ Е ЗЛАТКО ПЕРИНСКИ, ПОРАНЕШЕН ДИРЕКТОР НА САЛАТА „БОРИС ТРАЈКОВСКИ“

НОВ В. Д. ДИРЕКТОР НА СКОПСКИ „ВОДОВОД“ Е ЗЛАТКО ПЕРИНСКИ, ПОРАНЕШЕН ДИРЕКТОР НА САЛАТА „БОРИС ТРАЈКОВСКИ“

Градоначалничката на Скопје Данела Арсовска го назначи Златко Перински за нов в. д. директор на Јавното претпријатие „Водовод и канализација“. Перинск ...
ПОРТПАРОЛИТЕ НА ВМРО-ДПМНЕ СТОИЛКОВСКИ, АРСОВСКИ И МИТЕВА ЌЕ БИДАТ ВО УПРАВНИTE ОДБОРИ НА ЈСП И „ВОДОВОД“, АКТЕРКАТА ЖУГИЌ ВО МКЦ

ПОРТПАРОЛИТЕ НА ВМРО-ДПМНЕ СТОИЛКОВСКИ, АРСОВСКИ И МИТЕВА ЌЕ БИДАТ ВО УПРАВНИTE ОДБОРИ НА ЈСП И „ВОДОВОД“, АКТЕРКАТА ЖУГИЌ ВО МКЦ

Портпаролите на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски, Димче Арсовски и Марија Митева ќе бидат членови на новите управни одбори на дел од јавните претпријатија ...
КОЖА, ЧКЕМБИЊА И РАТКАПНИ ЈА ЗАТНАА КАНАЛИЗАЦИЈАТА ВО СКОПЈЕ

КОЖА, ЧКЕМБИЊА И РАТКАПНИ ЈА ЗАТНАА КАНАЛИЗАЦИЈАТА ВО СКОПЈЕ

Авто делови, раткапни, кожа од животни, чкембиња се фрлаат во канализационата мрежа низ Скопје. Екипите на ЈП „Водовод и канализација“ изминатиов пери ...
НАД 300.000 МЕТРИ КУБНИ ДНЕВНО СЕ ТРОШИ ВОДА ВО СКОПЈЕ, ОД „ВОДОВОД“ АПЕЛИРААТ ЗА РАЦИОНАЛНО КОРИСТЕЊЕ

НАД 300.000 МЕТРИ КУБНИ ДНЕВНО СЕ ТРОШИ ВОДА ВО СКОПЈЕ, ОД „ВОДОВОД“ АПЕЛИРААТ ЗА РАЦИОНАЛНО КОРИСТЕЊЕ

Над 300.000 метри кубни вода се троши во Скопје дневно изминатиов месец. Поради високите температури зголемена е потрошувачката на вода, а од јавното ...
1 2 3 4 5 20 / 42 НАПИСИ