Таг: војна

1 2 3 4 5 20 / 49 НАПИСИ
ГРАФИТИ СО РУСКА ПРОПАГАНДА ИСПИШАНИ НИЗ ШИРОК СОКАК ВО БИТОЛА

ГРАФИТИ СО РУСКА ПРОПАГАНДА ИСПИШАНИ НИЗ ШИРОК СОКАК ВО БИТОЛА

Графити со букви „Z рф“, една од ознаките на руската армија која стана симбол на воената агресија на Русија врз Украина, деновиве се испишани на фасад ...
СПАС ЗА УКРАИНА, АПЕЛИРАА СВЕТСКИТЕ МУЗИЧКИ ЅВЕЗДИ НА КОНЦЕРТОТ КОЈ СЕ ПРЕНЕСУВАШЕ И НА ПЛОШТАДОТ ВО СКОПЈЕ

СПАС ЗА УКРАИНА, АПЕЛИРАА СВЕТСКИТЕ МУЗИЧКИ ЅВЕЗДИ НА КОНЦЕРТОТ КОЈ СЕ ПРЕНЕСУВАШЕ И НА ПЛОШТАДОТ ВО СКОПЈЕ

Светските музички ѕвезди денеска пееја за спас на Украина, а концертот можеше да се следи и на видеобим на Плоштадот Македонија во Скопје.  Настанот н ...
КОМПЛЕКСНА ДИЈАГНОЗА

КОМПЛЕКСНА ДИЈАГНОЗА

Ние сме одлучиле. Прашање е дали ЕУ одлучила  Македонија да влезе во ЕУ. Или ќе нè остави на Русија? ...
ЈОВАНО, ЈОВАНКЕ

ЈОВАНО, ЈОВАНКЕ

Америка да нè брани, ама Путин да нè води. ...
СЕ НАМАЛУВААТ АКЦИЗИТЕ, ДИЗЕЛОТ ЌЕ ПОЕВТИНИ ЗА 10, А БЕНЗИНОТ ЗА 11,5 ДЕНАРИ, КАЖА КОВАЧЕВСКИ ЗА МЕРКИТЕ ЗА СПРАВУВАЊЕ СО КРИЗАТА ВРЕДНИ 400 МИЛИОНИ ЕВРА

СЕ НАМАЛУВААТ АКЦИЗИТЕ, ДИЗЕЛОТ ЌЕ ПОЕВТИНИ ЗА 10, А БЕНЗИНОТ ЗА 11,5 ДЕНАРИ, КАЖА КОВАЧЕВСКИ ЗА МЕРКИТЕ ЗА СПРАВУВАЊЕ СО КРИЗАТА ВРЕДНИ 400 МИЛИОНИ ЕВРА

Владата донесе пакет од 26 мерки за справување со економската криза вредни 400 милиони евра. Со пакетот мерките, како што кажа премиерот Димитар Ковач ...
ДА СЕ ЗАТВОРИ ВОЗДУШНИОТ ПРОСТОР НАД УКРАИНА, ПОБАРАА УКРАИНЦИТЕ НА ПРОТЕСТОТ ВО СКОПЈЕ

ДА СЕ ЗАТВОРИ ВОЗДУШНИОТ ПРОСТОР НАД УКРАИНА, ПОБАРАА УКРАИНЦИТЕ НА ПРОТЕСТОТ ВО СКОПЈЕ

Украинските државјани кои живеат во земјава денеска на Плоштадот Македонија во Скопје протестираа против руската инвазија на Украина. Нарекувајќи го р ...
УКРАИНА Е МАЧЕНИЧКА ЗЕМЈА, КОНФЛИКТОТ Е ВОЈНА, А НЕ „СПЕЦИЈАЛНА ОПЕРАЦИЈА“, РЕЧЕ ПАПАТА ФРАЊО

УКРАИНА Е МАЧЕНИЧКА ЗЕМЈА, КОНФЛИКТОТ Е ВОЈНА, А НЕ „СПЕЦИЈАЛНА ОПЕРАЦИЈА“, РЕЧЕ ПАПАТА ФРАЊО

Папата Фрањо рече дека конфликтот во Украина „не е воена операција, туку војна“, и ја нарече Украина „маченичка земја“ каде што „течат реки од солзи и ...
УТРЕ ПРОТЕСТ ВО СКОПЈЕ ПРОТИВ РУСКАТА ИНВАЗИЈА ВО УКРАИНА, ЌЕ СЕ СОБИРА И ХУМАНИТАРНА ПОМОШ

УТРЕ ПРОТЕСТ ВО СКОПЈЕ ПРОТИВ РУСКАТА ИНВАЗИЈА ВО УКРАИНА, ЌЕ СЕ СОБИРА И ХУМАНИТАРНА ПОМОШ

Утре на Плоштадот Македонија во Скопје ќе се одржи протест на Украинците кои живеат во земјата против руската инвазија во Украина. Протестот ќе почне ...
НУКЛЕАРНА ЗИМА

НУКЛЕАРНА ЗИМА

Си има ред во ЕУ. Прво Гоце Делчев, па после Украина. ...
ПУТИН ПОКАЖА ДЕКА НЕ САКА ДА ГИ ВИДИ ВРЕДНОСТИТЕ ЗА МИР НИТУ ВО РУСИЈА, НИ ВО УКРАИНА, НИТУ НА БАЛКАНОТ, ВЕЛИ БРИТАНСКАТА АМБАСАДОРКА ГАЛОВЕЈ

ПУТИН ПОКАЖА ДЕКА НЕ САКА ДА ГИ ВИДИ ВРЕДНОСТИТЕ ЗА МИР НИТУ ВО РУСИЈА, НИ ВО УКРАИНА, НИТУ НА БАЛКАНОТ, ВЕЛИ БРИТАНСКАТА АМБАСАДОРКА ГАЛОВЕЈ

„Мораме да останеме обединети за нашите вредности и за мирот во Европа. Она што ќе се случува во наредниот период е критично за мирот и безбедноста во ...
1 2 3 4 5 20 / 49 НАПИСИ