Таг: војна

1 2 3 4 5 30 / 49 НАПИСИ
НЕМА КАЗНЕТИ БЕНЗИНСКИ ПУМПИ, КОГА ИЗЛЕГЛА ПАЗАРНАТА ИНСПЕКЦИЈА СИТЕ НОРМАЛНО ТОЧЕЛЕ ГОРИВО

НЕМА КАЗНЕТИ БЕНЗИНСКИ ПУМПИ, КОГА ИЗЛЕГЛА ПАЗАРНАТА ИНСПЕКЦИЈА СИТЕ НОРМАЛНО ТОЧЕЛЕ ГОРИВО

Ниту една казна не е пишана за бензинска пумпа, откако вчера се ограничуваше количината на гориво која може да ја наточат граѓаните. По пријави на гра ...
МНР ИСПРАЌА ДИПЛОМАТИ ВО УКРАИНА ДА ГИ ЕВАКУИРААТ МАКЕДОНСКИТЕ ДРЖАВЈАНИ

МНР ИСПРАЌА ДИПЛОМАТИ ВО УКРАИНА ДА ГИ ЕВАКУИРААТ МАКЕДОНСКИТЕ ДРЖАВЈАНИ

Министерството за надворешни работи ќе испрати дипломатска екипа во Украина заради евакуација на македонските државјани кои сѐ уште се наоѓаат во земј ...
ГРАД СКОПЈЕ ЌЕ ДАДЕ 7 МИЛИОНИ ДЕНАРИ ПОМОШ ЗА УКРАИНА

ГРАД СКОПЈЕ ЌЕ ДАДЕ 7 МИЛИОНИ ДЕНАРИ ПОМОШ ЗА УКРАИНА

Град Скопје ќе даде хуманитарна помош на Украина во износ од 7 милиони денари. Предлогот кој градоначалничката Данела Арсовска го достави до Советот н ...
БИ ЗАМИНАЛЕ НО КАКО ДА ИЗЛЕЗЕМЕ ОД УКРАИНА, ВЕЛИ ВЕЛЕШАНЕЦОТ АНГЕЛОВ КОЈ ОСТАНА ВО КИЕВ СО СЕМЕЈСТВОТО

БИ ЗАМИНАЛЕ НО КАКО ДА ИЗЛЕЗЕМЕ ОД УКРАИНА, ВЕЛИ ВЕЛЕШАНЕЦОТ АНГЕЛОВ КОЈ ОСТАНА ВО КИЕВ СО СЕМЕЈСТВОТО

Попладнево и вечерва започнале силни експлозии и гарантирање во околината на Киев, главниот град на Украина, вели велешанецот Игор Ангелов кој со семе ...
БУГАРСКИОТ МИНИСТЕР ЗА ОДБРАНА ЈАНЕВ НЕ САКА ДА СЕ КОРИСТИ ЗБОРОТ „ВОЈНА“ ЗА РУСКАТА ИНВАЗИЈА НА УКРАИНА ЗАТОА ШТО ПУТИН ТАКА ВЕЛИ

БУГАРСКИОТ МИНИСТЕР ЗА ОДБРАНА ЈАНЕВ НЕ САКА ДА СЕ КОРИСТИ ЗБОРОТ „ВОЈНА“ ЗА РУСКАТА ИНВАЗИЈА НА УКРАИНА ЗАТОА ШТО ПУТИН ТАКА ВЕЛИ

По критиките и повиците да поднесе оставка поради тоа што не сака да се користи зборот „војна“ за рускиот напад на Украина, бугарскиот министер за одб ...
НАШАТА ИЗЛОЖЕНОСТ КОН ЕКОНОМИИТЕ НА РУСИЈА И УКРАИНА Е МАЛА, СТРАНСКИТЕ ИНВЕСТИЦИИ СЕ ПОД ЕДЕН ПРОЦЕНТ, ВЕЛИ КОВАЧЕВСКИ

НАШАТА ИЗЛОЖЕНОСТ КОН ЕКОНОМИИТЕ НА РУСИЈА И УКРАИНА Е МАЛА, СТРАНСКИТЕ ИНВЕСТИЦИИ СЕ ПОД ЕДЕН ПРОЦЕНТ, ВЕЛИ КОВАЧЕВСКИ

Силно осудувајќи ја воената агресија на Русија врз Украина, премиерот Димитар Ковачевски во денешното обраќање кажа дека безбедносната ситуација во Ма ...
РУСКА ЧИЗМА

РУСКА ЧИЗМА

Путин ги казнува Украинците дека не се Руси. Радев ги казнува Македонците дека не се Бугари. А ЕУ? ЕУ е „длабоко загрижена“. ...
РУСИТЕ СЕ НА САМО 7 КИЛОМЕТРИ ОД КИЕВ

РУСИТЕ СЕ НА САМО 7 КИЛОМЕТРИ ОД КИЕВ

Шефот на украинскиот генералштаб Валери Залужни вели дека негови војници се борат со руските сили само 7 километри од главниот град – во Хостомел, сед ...
ПОЛСКА ПРЕДУПРЕДИ ДЕКА ЕВРОПА Е НАЈБЛИСКУ ДО ВОЈНА ВО ПОСЛЕДНИТЕ 30 ГОДИНИ

ПОЛСКА ПРЕДУПРЕДИ ДЕКА ЕВРОПА Е НАЈБЛИСКУ ДО ВОЈНА ВО ПОСЛЕДНИТЕ 30 ГОДИНИ

Европа е поблиску до војна од кога било во последните 30 години, предупреди полскиот министер за надворешни работи Збигњев Рау за време на третата рун ...
ВАЖНО Е МЛАДИТЕ ДА ГЛЕДААТ ПАМЕТНИ ФИЛМОВИ ЗА ДА НЕ СКРШНАТ ВО НАЦИОНАЛИЗАМ, ВЕЛИ ЈАСНА ЃУРИЧИЌ, ЅВЕЗДАТА НА БОСАНСКИОТ ФИЛМ ЗА СРЕБРЕНИЦА

ВАЖНО Е МЛАДИТЕ ДА ГЛЕДААТ ПАМЕТНИ ФИЛМОВИ ЗА ДА НЕ СКРШНАТ ВО НАЦИОНАЛИЗАМ, ВЕЛИ ЈАСНА ЃУРИЧИЌ, ЅВЕЗДАТА НА БОСАНСКИОТ ФИЛМ ЗА СРЕБРЕНИЦА

Српската актерка Јасна Ѓуричиќ, со богата кариера во театар, филм и ТВ,  ја игра насловната улога во босанскиот филм „Кво вадис, Аида?“ („Quo vadis, A ...
1 2 3 4 5 30 / 49 НАПИСИ