Таг: војна

1 3 4 549 / 49 НАПИСИ
ТРАМП СЕ НАРЕЧЕ СЕБЕСИ ВОЕН ПРЕТСЕДАТЕЛ И НАЈАВИ ТОТАЛНА ПОБЕДА НАД КОРОНАВИРУСОТ

ТРАМП СЕ НАРЕЧЕ СЕБЕСИ ВОЕН ПРЕТСЕДАТЕЛ И НАЈАВИ ТОТАЛНА ПОБЕДА НАД КОРОНАВИРУСОТ

Доналд Трамп се опиша себеси како „воен претседател“ и вети дека САД ќе остварат целосна победа над коронавирусот. Тој ги оживеа мерките од времето на ...
ШАХОТ СО ЖИВИ ФИГУРИ МАНАКИ ГО СНИМАЛЕ СО КАМЕРА, НО ВИДЕО ЗАПИСОТ НЕ Е ЗАЧУВАН

ШАХОТ СО ЖИВИ ФИГУРИ МАНАКИ ГО СНИМАЛЕ СО КАМЕРА, НО ВИДЕО ЗАПИСОТ НЕ Е ЗАЧУВАН

Еден од најнесекојдневните настани што некогаш се одиграл во Битола, шахот со живи фигури пред 95 години, браќата Манаки ги снимиле со нивната прочуен ...
БИ МОЖЕЛ ДА ЈА ДОБИЈАМ ВОЈНАТА ВО АВГАНИСТАН ЗА ЕДНА НЕДЕЛА, НО НЕ САКАМ ДА УБИЈАМ 10 МИЛИОНИ ЛУЃЕ, ВЕЛИ ТРАМП

БИ МОЖЕЛ ДА ЈА ДОБИЈАМ ВОЈНАТА ВО АВГАНИСТАН ЗА ЕДНА НЕДЕЛА, НО НЕ САКАМ ДА УБИЈАМ 10 МИЛИОНИ ЛУЃЕ, ВЕЛИ ТРАМП

Доналд Трамп тврди дека би можел да ја заврши војната во Авганистан за една недела, но во таква кампања би загинале 10 милиони луѓе, речиси една трети ...
ЛИБИЈА НА ПРАГОТ НА НОВА ВОЈНА, ГЕНЕРАЛОТ ХАФТАР ТРГНА НА ТРИПОЛИ

ЛИБИЈА НА ПРАГОТ НА НОВА ВОЈНА, ГЕНЕРАЛОТ ХАФТАР ТРГНА НА ТРИПОЛИ

Либија е на прагот на нова општа војна, осум години по падот на Моамер Гадафи, откако командантот на Либиската национална армија (ЛНА), која го контро ...
САРАЕВСКАТА ЖИЧНИЦА ПАК ПУШТЕНА ВО УПОТРЕБА, 26 ГОДИНИ ОТКАКО БЕШЕ УНИШТЕНА ВО ВОЈНАТА

САРАЕВСКАТА ЖИЧНИЦА ПАК ПУШТЕНА ВО УПОТРЕБА, 26 ГОДИНИ ОТКАКО БЕШЕ УНИШТЕНА ВО ВОЈНАТА

Точно 26 години граѓаните на Сараево чекаа повторно да се возат со жичницата која ја поврзува населбата Бистрик со видиковецот на планината Требевиќ. ...
ТРАМП Ѝ ОБЈАВИ ВОЈНА НА СЕВЕРНА КОРЕЈА, ИЗЈАВИ МИНИСТЕРОТ ХО СРЕДЕ ЊУЈОРК

ТРАМП Ѝ ОБЈАВИ ВОЈНА НА СЕВЕРНА КОРЕЈА, ИЗЈАВИ МИНИСТЕРОТ ХО СРЕДЕ ЊУЈОРК

Министерот за надворешни работи на Северна Кореја Ри Јонг Хо изјави дека претседателот на САД Доналд Трамп ѝ објавил војна на неговата земја, која со ...
ДУРЛОВСКИ НАПАДНАЛ БАЛЕТАН ВО МОБ, ОТИ МУ РЕКОЛ „ТИ ЛИ ЌЕ НИ ПРАВИШ ВОЈНА?“

ДУРЛОВСКИ НАПАДНАЛ БАЛЕТАН ВО МОБ, ОТИ МУ РЕКОЛ „ТИ ЛИ ЌЕ НИ ПРАВИШ ВОЈНА?“

Синоќа, поради насилните нереди во Собранието и страв од напад врз Македонската опера и балет (МОБ), а на иницијатива на синдикатите на Оркестарот и н ...
АКО ЕУ СЕ РАСПАДНЕ ЌЕ ИМА ВОЈНА НА ЗАПАДЕН БАЛКАН, МУ ПОРАЧА ЈУНКЕР НА ТРАМП

АКО ЕУ СЕ РАСПАДНЕ ЌЕ ИМА ВОЈНА НА ЗАПАДЕН БАЛКАН, МУ ПОРАЧА ЈУНКЕР НА ТРАМП

Жан-Клод Јункер, претседателот на Европската комисија, го предупреди Доналд Трамп против поттикнување земји да го копираат брексит, тврдејќи дека расп ...
КЉУСЕВ И МИЈАЛКОВ МИ РЕКОА ТАЈНО ДА ГИ ВРАТАМ ВОЈНИЦИТЕ ОД ХРВАТСКА, ВЕЛИ ВАЊА БИТОЉАНУ, ДИРЕКТОР НА ПАЛЕР МАКЕДОНИЈА

КЉУСЕВ И МИЈАЛКОВ МИ РЕКОА ТАЈНО ДА ГИ ВРАТАМ ВОЈНИЦИТЕ ОД ХРВАТСКА, ВЕЛИ ВАЊА БИТОЉАНУ, ДИРЕКТОР НА ПАЛЕР МАКЕДОНИЈА

    Со сеќавањата на Вања Битољану, директорот на првата македонска авиокомпанија „Палер Македонија“, САКАМДАКАЖАМ.МК ја продолжув ...
1 3 4 549 / 49 НАПИСИ