Таг: вработени

1 2 3 9 10 / 85 НАПИСИ
ОПШТИНА ЦЕНТАР САМА ЌЕ ГО СОБИРА ЃУБРЕТО ОТКАКО РАБОТНИЦИТЕ НА „КОМУНАЛНА ХИГИЕНА“ НАЈАВИЈА ШТРАЈК И УТРЕ

ОПШТИНА ЦЕНТАР САМА ЌЕ ГО СОБИРА ЃУБРЕТО ОТКАКО РАБОТНИЦИТЕ НА „КОМУНАЛНА ХИГИЕНА“ НАЈАВИЈА ШТРАЈК И УТРЕ

Општина Центар од утре сама ќе го собира ѓубрето од контејнерите, но и околу нив, откако градското претпријатие „Комунална хигиена“ втор ден не го чис ...
КОНТЕЈНЕРИТЕ ПОЛНИ, ЃУБРЕТО ВО СКОПЈЕ НЕ СЕ СОБИРА, МАЗНЕВА ВЕЛИ ДЕКА БЛОКАДИ ПРАВАТ ВРАБОТЕНИ ВО КОМУНАЛНА ХИГИЕНА КОИ СЕ ДЕЛ ОД ПОДЗЕМЈЕТО

КОНТЕЈНЕРИТЕ ПОЛНИ, ЃУБРЕТО ВО СКОПЈЕ НЕ СЕ СОБИРА, МАЗНЕВА ВЕЛИ ДЕКА БЛОКАДИ ПРАВАТ ВРАБОТЕНИ ВО КОМУНАЛНА ХИГИЕНА КОИ СЕ ДЕЛ ОД ПОДЗЕМЈЕТО

Неколку денови ѓубрето во Скопје не се собира оти дел од вработените протестираат и ја блокираат работата на ЈП „Комунална хигиена“. Низ булеварите и ...
БАЕРН МИНХЕН КАЗНЕТ СО 200 ИЛЈАДИ ЕВРА ОТИ НА ВРАБОТЕНИ ИМ ДАВАЛ ПОМАЛКУ ОД МИНИМАЛНАТА ПЛАТА

БАЕРН МИНХЕН КАЗНЕТ СО 200 ИЛЈАДИ ЕВРА ОТИ НА ВРАБОТЕНИ ИМ ДАВАЛ ПОМАЛКУ ОД МИНИМАЛНАТА ПЛАТА

На германскиот фудбалски шампион Баерн Минхен му е наредено да плати 200.000 евра на даночниците за прекршување на правилата за минимална плата. Гл ...
КОМПАНИИТЕ ВО ТИРЗ ВО 2022 УПЛАТИЛЕ ВО БУЏЕТОТ ЗА 35 ОТСТО ПОВЕЌЕ ПАРИ ОТКОЛКУ ВО 2021, ИМА 16.700 ВРАБОТЕНИ

КОМПАНИИТЕ ВО ТИРЗ ВО 2022 УПЛАТИЛЕ ВО БУЏЕТОТ ЗА 35 ОТСТО ПОВЕЌЕ ПАРИ ОТКОЛКУ ВО 2021, ИМА 16.700 ВРАБОТЕНИ

Бројот на вработени во Технолошките индустриски развојни зони (ТИРЗ) во април повторно бележи раст и изнесува 16.700. Тоа е за 15% повеќе од април 202 ...
ИАКО ИМАЛО СЛУЖБЕНИ КОЛИ ВО 1940-ТИТЕ, ВЕЛЕШКИОТ ДИРЕКТОР АНГЕЛ КАМЕЊАРОВ-МИКАРОТ ОДЕЛ НА РАБОТА СО ЧЕЗА ЗА ПРИМЕР КОН ВРАБОТЕНИТЕ

ИАКО ИМАЛО СЛУЖБЕНИ КОЛИ ВО 1940-ТИТЕ, ВЕЛЕШКИОТ ДИРЕКТОР АНГЕЛ КАМЕЊАРОВ-МИКАРОТ ОДЕЛ НА РАБОТА СО ЧЕЗА ЗА ПРИМЕР КОН ВРАБОТЕНИТЕ

Во периодот после Втората светска војна, по 1945 и годините потоа, во време кога немало многу службени автомобили во фирмите во Велес, некои од раково ...
ВО ЈАВНИОТ СЕКТОР РАБОТАТ 129.374 ЛИЦА, ЗА 2.714 ПОМАЛКУ ОД ЛАНИ

ВО ЈАВНИОТ СЕКТОР РАБОТАТ 129.374 ЛИЦА, ЗА 2.714 ПОМАЛКУ ОД ЛАНИ

Во јавниот сектор работат 129.374 лица, покажува извештајот за вработените во јавниот сектор за 2022 година. Споредбено со лани, има намалување за 2.7 ...
НАМЕСТО ДВЕ ПЛАТИ, СТО ВРАБОТЕНИ ТРЕБА ДА ПОТПИШАТ ДЕКА САМИ СИ БАРААТ ОТКАЗ ОД ФИРМАТА КОЈА ГИ ОБЕЗБЕДУВА ПОДРАЧНИТЕ ЕДИНИЦИ НА МИНИСТЕРСТВА И ДРЖАВНИ ОРГАНИ ВО ОПШТИНИТЕ

НАМЕСТО ДВЕ ПЛАТИ, СТО ВРАБОТЕНИ ТРЕБА ДА ПОТПИШАТ ДЕКА САМИ СИ БАРААТ ОТКАЗ ОД ФИРМАТА КОЈА ГИ ОБЕЗБЕДУВА ПОДРАЧНИТЕ ЕДИНИЦИ НА МИНИСТЕРСТВА И ДРЖАВНИ ОРГАНИ ВО ОПШТИНИТЕ

Над сто вработени во „Никоб“, кои работат на обзбедување на општинските згради во Македонија што имаат канцеларии и на подрачни единици на министерств ...
108 ВРАБОТЕНИ ОД ФИЛХАРМОНИЈАТА НЕ САКААТ ДА ГО ДЕЛАТ ОБЈЕКТОТ СО КОЛЕГИТЕ ОД НОВИОТ ОРКЕСТАР ЗА ЏЕЗ МУЗИКА

108 ВРАБОТЕНИ ОД ФИЛХАРМОНИЈАТА НЕ САКААТ ДА ГО ДЕЛАТ ОБЈЕКТОТ СО КОЛЕГИТЕ ОД НОВИОТ ОРКЕСТАР ЗА ЏЕЗ МУЗИКА

Сто и осум вработени од Филхармонијата, меѓу кои и директорката Тина Иванова, се потпишани на петиција со која реагираат на владината одлука за вдомув ...
ВРАБОТЕНИТЕ ВО ТРИ КУЛТУРНИ ИНСТИТУЦИИ ПЕТ ДЕНА СО ПРОТЕСТИ БАРААТ ПОКАЧУВАЊЕ НА ПЛАТИТЕ

ВРАБОТЕНИТЕ ВО ТРИ КУЛТУРНИ ИНСТИТУЦИИ ПЕТ ДЕНА СО ПРОТЕСТИ БАРААТ ПОКАЧУВАЊЕ НА ПЛАТИТЕ

Денеска, по петти пат протестираа вработените од Министерството за култура, Управата за заштита на културното наследство и Агенцијата за филм, незадов ...
НА НОВИТЕ БИТОЛСКИ ПЕНЗИОНЕРИ ИМ ДОЦНИ ПЕНЗИЈАТА ОТИ ВО ФОНДОТ ЗА ПЕНЗИСКО ОСТАНАА САМО СЕДУММИНА ВРАБОТЕНИ

НА НОВИТЕ БИТОЛСКИ ПЕНЗИОНЕРИ ИМ ДОЦНИ ПЕНЗИЈАТА ОТИ ВО ФОНДОТ ЗА ПЕНЗИСКО ОСТАНАА САМО СЕДУММИНА ВРАБОТЕНИ

Битолската филијала на Фондот за пензиско и инвалидско осигурување кубури со кадар. Таму моментално има само седуммина вработени, иако по систематизац ...
1 2 3 9 10 / 85 НАПИСИ