Таг: загадување на воздухот

1 2 10 / 11 НАПИСИ
ИРЛ, РАДИО МОФ И ВИДИ ВАКА НАГРАДЕНИ ВО ИЗБОРОТ НА ЗНМ ЗА НАЈДОБРИ СТОРИИ ПОВРЗАНИ СО ЗАГАДУВАЊЕТО НА ВОЗДУХОТ

ИРЛ, РАДИО МОФ И ВИДИ ВАКА НАГРАДЕНИ ВО ИЗБОРОТ НА ЗНМ ЗА НАЈДОБРИ СТОРИИ ПОВРЗАНИ СО ЗАГАДУВАЊЕТО НА ВОЗДУХОТ

Истражувачката репортерска лабораторија (ИРЛ) ја доби првата награда на тема „Справување со загадувањето на воздухот - зајакнување на јавната свест за ...
ЗА ТРИ ГОДИНИ САМО ДРИСЛА КАЗНЕТА ЗА АЕРОЗАГАДУВАЊЕ, ВОНРЕДНИТЕ КОНТРОЛИ СЀ УШТЕ НЕ ОТКРИЈА ДРУГИ ЗАГАДУВАЧИ

ЗА ТРИ ГОДИНИ САМО ДРИСЛА КАЗНЕТА ЗА АЕРОЗАГАДУВАЊЕ, ВОНРЕДНИТЕ КОНТРОЛИ СЀ УШТЕ НЕ ОТКРИЈА ДРУГИ ЗАГАДУВАЧИ

Скопската депонија „Дрисла“ е единствениот правен субјект кој последниве три години е казнет за загадување на амбиенталниот воздух. Казната ја изрече ...
ГРАЃАНИТЕ МУ ПРЕДЛОЖИЈА НА ШИЛЕГОВ ДА СЕ ПОКРИВААТ ДРВАТА ЗА ОГРЕВ

ГРАЃАНИТЕ МУ ПРЕДЛОЖИЈА НА ШИЛЕГОВ ДА СЕ ПОКРИВААТ ДРВАТА ЗА ОГРЕВ

Околу четириесетина граѓани денеска дојдоа во Град Скопје да му дадат идеи на градоначалникот Петре Шилегов како да се реши проблемот со загадувањето ...
ФОНДОТ ЗА ИНОВАЦИИ ЌЕ ФИНАНСИРА ИДЕИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАГАДЕНОСТА НА ВОЗДУХОТ

ФОНДОТ ЗА ИНОВАЦИИ ЌЕ ФИНАНСИРА ИДЕИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАГАДЕНОСТА НА ВОЗДУХОТ

Со фонд од 6 милиони денари Фондот за иновации и технолошки развој ќе финансира идеи и идејни решенија со кои ќе се придонесе за намалување на загаден ...
ПОДАРЕНО ВОЗИЛО ЗА МЕРЕЊЕ НА ЗАГАДУВАЊЕТО ШЕСТ МЕСЕЦИ ЗАГЛАВЕНО НА ЦАРИНА

ПОДАРЕНО ВОЗИЛО ЗА МЕРЕЊЕ НА ЗАГАДУВАЊЕТО ШЕСТ МЕСЕЦИ ЗАГЛАВЕНО НА ЦАРИНА

Мобилна лабораторија за мерење на квалитетот на воздухот, донација од ИПА фондовите, шест месеци е заглавена на Царина и не е ставена во функција. Од ...
КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ШТУТГАРТ ОД ГРАЃАНКА ПОРАДИ ВИСОКАТА ЗАГАДЕНОСТ НА ВОЗДУХОТ

КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ШТУТГАРТ ОД ГРАЃАНКА ПОРАДИ ВИСОКАТА ЗАГАДЕНОСТ НА ВОЗДУХОТ

Сузан Џалоу, жителка на Некартор, најзагадената населба во Штутгарт и нејзиниот сосед Петер Ербен, му поднеле кривична пријава на градоначалникот Фриц ...
БАРСЕЛОНА ЌЕ ЗАБРАНИ СТАРИ АВТОМОБИЛИ ЗА ДА ГО НАМАЛИ ЗАГАДУВАЊЕТО

БАРСЕЛОНА ЌЕ ЗАБРАНИ СТАРИ АВТОМОБИЛИ ЗА ДА ГО НАМАЛИ ЗАГАДУВАЊЕТО

Барселона ќе забрани пристап во сообраќајот преку работната недела на сите возила постари од 20 години, со цел да ги намали штетнитe емисии до 30% за ...
ЗАГАДЕНО Е И КОГА Е ВЕДРО

ЗАГАДЕНО Е И КОГА Е ВЕДРО

Со гас маски и со транспаренти на кои со зборовите на македонските револуционери и писатели, активистите на невладината „Гоу Грин“, испратија порака д ...
НЕ Е ТОЛКУ ЗАГАДЕНО, ОД УТРЕ НЕМА БЕСПЛАТЕН ЈАВЕН ПРЕВОЗ ВО СКОПЈЕ

НЕ Е ТОЛКУ ЗАГАДЕНО, ОД УТРЕ НЕМА БЕСПЛАТЕН ЈАВЕН ПРЕВОЗ ВО СКОПЈЕ

Градот Скопје ја повлекува мерката бесплатен јавен превоз два дена по нејзиното воведување. Оттаму велат дека според податоците на Министерството за ж ...
ОД УТРЕ БЕСПЛАТЕН ЈАВЕН ПРЕВОЗ ВО СКОПЈЕ ПОРАДИ ЕНОРМНОТО ЗАГАДУВАЊЕ

ОД УТРЕ БЕСПЛАТЕН ЈАВЕН ПРЕВОЗ ВО СКОПЈЕ ПОРАДИ ЕНОРМНОТО ЗАГАДУВАЊЕ

Бесплатен јавен превоз за сите граѓани од утре и во автобусите на ЈСП и во автобусите на приватните превозници, денеска најави скопскиот градоначалник ...
1 2 10 / 11 НАПИСИ