Таг: заплена

1 2 10 / 14 НАПИСИ
ВОЕНО ОРУЖЈЕ НАЈДЕНО ВО КАНТА ЗА ЃУБРЕ ВО КУЌА ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ, ЗА ТРОЈЦА СЕ БАРА ПРИТВОР

ВОЕНО ОРУЖЈЕ НАЈДЕНО ВО КАНТА ЗА ЃУБРЕ ВО КУЌА ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ, ЗА ТРОЈЦА СЕ БАРА ПРИТВОР

Во двор во скопската населба Ѓорче Петров, во канта за отпадоци тројца млади луѓе на возраст од 19 до 27 години, чувале автоматски и полуавтоматски пу ...
ЗАПЛЕНЕТИ 4 ТОНИ АПЧИЊА И ГЕЛ ЗА ПОТЕНЦИЈА РИЗИЧНИ ПО ЗДРАВЈЕТО НА ЛУЃЕТО

ЗАПЛЕНЕТИ 4 ТОНИ АПЧИЊА И ГЕЛ ЗА ПОТЕНЦИЈА РИЗИЧНИ ПО ЗДРАВЈЕТО НА ЛУЃЕТО

Царинската управа објави дека се запленети четири тони апчиња и гел за потенција што не се регистрирани во Регистарот на лекови, со што се опишани как ...
ЦАРИНАТА СПРЕЧИ ОБИД ЗА ШВЕРЦ НА ОБВРЗНИЦИ ОД 92 МИЛИОНИ ЕВРА, ТУРСКИОТ ДРЖАВЈАНИН Е ОСУДЕН, А ХАРТИИТЕ ОД ВРЕДНОСТ КАЈ АГЕНЦИЈАТА ЗА ОДЗЕМЕН ИМОТ

ЦАРИНАТА СПРЕЧИ ОБИД ЗА ШВЕРЦ НА ОБВРЗНИЦИ ОД 92 МИЛИОНИ ЕВРА, ТУРСКИОТ ДРЖАВЈАНИН Е ОСУДЕН, А ХАРТИИТЕ ОД ВРЕДНОСТ КАЈ АГЕНЦИЈАТА ЗА ОДЗЕМЕН ИМОТ

Цариниците на Меѓународниот аеродром Скопје заплениле 184 скриени хартии од вредност во вкупен износ од 92 милиони долари, а случајот е документиран з ...
ЗАПЛЕНЕТ ЗЛАТЕН НАКИТ ВРЕДЕН 2,3 МИЛИОНИ ЕВРА НА СКОПСКИОТ АЕРОДРОМ

ЗАПЛЕНЕТ ЗЛАТЕН НАКИТ ВРЕДЕН 2,3 МИЛИОНИ ЕВРА НА СКОПСКИОТ АЕРОДРОМ

Царинските службеници на Меѓународниот аеродром Скопје синоќа запленија над 43 килограми златен накит, соопшти Царинската управа. Оттаму велат дека ов ...
ЗАПЛЕНЕТИ МЕРИОТ И ОФИЦEРСКИОТ ДОМ НА ПЛОШТАД ВО ИСТРАГАТА „ИМПЕРИЈА“

ЗАПЛЕНЕТИ МЕРИОТ И ОФИЦEРСКИОТ ДОМ НА ПЛОШТАД ВО ИСТРАГАТА „ИМПЕРИЈА“

Хотелот „Мериот“ и Офицeрскиот дом на скопскиот плоштад Македонија се привремено запленети од Основниот кривичен суд, на предлог на Основното јавно об ...
ИТАЛИЈА ЗАПЛЕНИ ЈАХТИ И ВИЛИ НА РУСКИ ОЛИГАРСИ ВРЕДНИ 140 МИЛИОНИ ЕВРА

ИТАЛИЈА ЗАПЛЕНИ ЈАХТИ И ВИЛИ НА РУСКИ ОЛИГАРСИ ВРЕДНИ 140 МИЛИОНИ ЕВРА

Италијанската полиција заплени јахти и вили на руски државјани во вкупна вредност од 140 милиони евра. Меѓу нив е и јахтата на најбогатиот Русин Алек ...
ФРАНЦИЈА И ГЕРМАНИЈА ГИ ЗАПЛЕНИЈА ЈАХТИТЕ НА РУСКИТЕ ОЛИГАРСИ СЕЧИН И УСМАНОВ

ФРАНЦИЈА И ГЕРМАНИЈА ГИ ЗАПЛЕНИЈА ЈАХТИТЕ НА РУСКИТЕ ОЛИГАРСИ СЕЧИН И УСМАНОВ

Франција ја заплени луксузната мегајахта на рускиот милијардер Игор Сечин, сојузник на Путин и шеф на нафтената компанија „Роснефт“. „Аморе веро“, чиј ...
ДИВИ ПРОДАВАЧИ СИ ГО ЗЕДОА ЗАПЛЕНЕТИОТ ТЕКСТИЛ ОД БАГАЖНИК НА ПОЛИЦИСКО ВОЗИЛО ВО СТРУМИЦА, МВР ГИ БАРА ЗА ДА ОДГОВАРААТ КРИВИЧНО

ДИВИ ПРОДАВАЧИ СИ ГО ЗЕДОА ЗАПЛЕНЕТИОТ ТЕКСТИЛ ОД БАГАЖНИК НА ПОЛИЦИСКО ВОЗИЛО ВО СТРУМИЦА, МВР ГИ БАРА ЗА ДА ОДГОВАРААТ КРИВИЧНО

Струмичката полиција ќе ги идентификува сите улични продавачи и лица кои ја попречија нивната акција за сузбивање на нелегалната продажба на текстил в ...
ПОЛИЦИЈАТА ЗАПЛЕНИ НАД ЕДЕН ТОН СУРОВИНИ ЗА ПРОИЗВОДСТВО НА АМФЕТАМИН И ЕКСТАЗИ ВО ВРЕДНОСТ ОД 50 МИЛИОНИ ЕВРА

ПОЛИЦИЈАТА ЗАПЛЕНИ НАД ЕДЕН ТОН СУРОВИНИ ЗА ПРОИЗВОДСТВО НА АМФЕТАМИН И ЕКСТАЗИ ВО ВРЕДНОСТ ОД 50 МИЛИОНИ ЕВРА

Во меѓународна акција, полицијата вчера заплени 40 пакувања хемиска материја во вкупна тежина од 1.105 килограми на скопскиот аеродром, а приведени се ...
СО НОВ ЗАКОН ЌЕ СЕ ЗАПЛЕНУВА ИМОТ НАД 30 ИЛЈАДИ ЕВРА БЕЗ ДОКАЖАНО ПОТЕКЛО, НАЈАВИ ВИЦЕПРЕМИЕРОТ НИКОЛОВСКИ

СО НОВ ЗАКОН ЌЕ СЕ ЗАПЛЕНУВА ИМОТ НАД 30 ИЛЈАДИ ЕВРА БЕЗ ДОКАЖАНО ПОТЕКЛО, НАЈАВИ ВИЦЕПРЕМИЕРОТ НИКОЛОВСКИ

Вицепремиерот за борба против корупција Љупчо Николовски кажа дека драфт верзијата на новиот Закон за потекло на имот е готова и со него се предвидува ...
1 2 10 / 14 НАПИСИ