Таг: Запорожје

1 2 3 10 / 28 НАПИСИ
РУСИЈА ЈА ОБВИНИ УКРАИНА ДЕКА ЈА НАПАДНАЛА НУКЛЕАРКАТА ЗАПОРОЖЈЕ СО ДРОНОВИ, ПОГОДЕН ЕДЕН РЕАКТОР

РУСИЈА ЈА ОБВИНИ УКРАИНА ДЕКА ЈА НАПАДНАЛА НУКЛЕАРКАТА ЗАПОРОЖЈЕ СО ДРОНОВИ, ПОГОДЕН ЕДЕН РЕАКТОР

Меѓународнта агенција за атомска енергија (ИАЕА) го осуди нападот со дронови врз еден од реакторите на нуклеарната централа Запорожје, најголема во Ев ...
УКРАИНСКАТА ВОЈСКА ТВРДИ ДЕКА Е ПРОБИЕНА ПРВАТА ЛИНИЈА НА РУСКАТА ОДБРАНА НА ЈУГОТ

УКРАИНСКАТА ВОЈСКА ТВРДИ ДЕКА Е ПРОБИЕНА ПРВАТА ЛИНИЈА НА РУСКАТА ОДБРАНА НА ЈУГОТ

Украинските генерали тврдат дека е пробиена страшната прва линија на руската одбрана на југот, што навестува дека противофанзивата лансирана во јуни з ...
ПУТИН И ЗАПАДОТ ВЕЛАТ ДЕКА УКРАИНА ЈА ЗАСИЛУВА ПРОТИВОФАНЗИВАТА, ОСЛОБОДЕНО УШТЕ ЕДНО СЕЛО ВО ЗАПОРОЖЈЕ

ПУТИН И ЗАПАДОТ ВЕЛАТ ДЕКА УКРАИНА ЈА ЗАСИЛУВА ПРОТИВОФАНЗИВАТА, ОСЛОБОДЕНО УШТЕ ЕДНО СЕЛО ВО ЗАПОРОЖЈЕ

Украинската војска објави дека имала успеси во југоисточна Украина, додека западните функционери велат дека противофанзивата се засилува и влегува во ...
ЕКСПЕРТИ НА ОН НЕ ПРОНАШЛЕ ЕКСПЛОЗИВНИ НАПРАВИ ВО НУКЛЕАРКАТА ЗАПОРОЖЈЕ, НО БАРААТ ПОГОЛЕМ ПРИСТАП

ЕКСПЕРТИ НА ОН НЕ ПРОНАШЛЕ ЕКСПЛОЗИВНИ НАПРАВИ ВО НУКЛЕАРКАТА ЗАПОРОЖЈЕ, НО БАРААТ ПОГОЛЕМ ПРИСТАП

Експерти од Меѓународната агенција за атомска енергија (ИАЕА) на Обединетите нации кажаа дека досега не пронашле мини или експлозиви во нуклеарната це ...
УКРАИНЦИТЕ ОСЛОБОДИЈА УШТЕ ЕДНО СЕЛО ВО ЗАПОРОЖЈЕ И СЕ ДОБЛИЖИЈА НА 90 КМ ОД АЗОВСКОТО МОРЕ

УКРАИНЦИТЕ ОСЛОБОДИЈА УШТЕ ЕДНО СЕЛО ВО ЗАПОРОЖЈЕ И СЕ ДОБЛИЖИЈА НА 90 КМ ОД АЗОВСКОТО МОРЕ

Украина објави дека нејзините сили го ослободиле осмото село од почетокот на противофанзивата пред две недели, кое се наоѓа во силно утврдениот дел од ...
РУСКИ ГЕНЕРАЛ ЗАГИНА ВО УКРАИНСКИ РАКЕТЕН НАПАД ВО ЗАПОРОЖЈЕ

РУСКИ ГЕНЕРАЛ ЗАГИНА ВО УКРАИНСКИ РАКЕТЕН НАПАД ВО ЗАПОРОЖЈЕ

Руските медиуми известија за смртта на уште еден руски генерал во војната во Украина. Повеќе руски воени блогери објавија дека генерал-мајорот Сергеј ...
ЖЕСТОКИ БОРБИ ВО УКРАИНА, ИСКЛУЧЕН Е ПОСЛЕДНИОТ РЕАКТОР ВО НУКЛЕАРКАТА ЗАПОРОЖЈЕ ПОРАДИ ПОПЛАВИТЕ ОД УРНАТАТА БРАНА

ЖЕСТОКИ БОРБИ ВО УКРАИНА, ИСКЛУЧЕН Е ПОСЛЕДНИОТ РЕАКТОР ВО НУКЛЕАРКАТА ЗАПОРОЖЈЕ ПОРАДИ ПОПЛАВИТЕ ОД УРНАТАТА БРАНА

Украинската војска објави дека денеска се водат интензивни борби со руските сили, а украинската Агенција за нуклеарна енергија соопшти дека го ставила ...
УКРАИНЦИТЕ ЖЕСТОКО НАПАЃААТ ВО ЗАПОРОЖЈЕ, ПРОТИВОФАНЗИВАТА Е ПОЧНАТА

УКРАИНЦИТЕ ЖЕСТОКО НАПАЃААТ ВО ЗАПОРОЖЈЕ, ПРОТИВОФАНЗИВАТА Е ПОЧНАТА

Втора ноќ по ред продолжија украинските напади во јужниот регион Запорожје, каде што се водат жестоки борби, известија руски функционери и воени блоге ...
РУСИЈА ПРЕДИЗВИКА ПАНИКА СО ЕВАКУАЦИЈАТА НА ГРАД БЛИЗУ НУКЛЕАРКАТА ЗАПОРОЖЈЕ

РУСИЈА ПРЕДИЗВИКА ПАНИКА СО ЕВАКУАЦИЈАТА НА ГРАД БЛИЗУ НУКЛЕАРКАТА ЗАПОРОЖЈЕ

Русија предизвика „луда паника“ со евакуирањето на град во близина на спорната нуклеарна централа Запорожје, изјави украинско официјално лице. Русија ...
НАЈМАЛКУ 17 ЗАГИНАТИ ВО БОМБАРДИРАЊЕ НА ЗГРАДА ВО ЗАПОРОЖЈЕ

НАЈМАЛКУ 17 ЗАГИНАТИ ВО БОМБАРДИРАЊЕ НА ЗГРАДА ВО ЗАПОРОЖЈЕ

Во бомбардирање на југоисточниот украински град Запорожје загинаа најмалку 17 луѓе, соопштија градските власти. Антон Герашенко, советник на украин ...
1 2 3 10 / 28 НАПИСИ