Таг: заразени

1 8 9 1092 / 92 НАПИСИ
ЧЕТВОРИЦА НОВОЗАРАЗЕНИ СО МАЛИ СИПАНИЦИ, ОД КОИ ТРИ СЕ НЕВАКЦИНИРАНИ ДЕЦА

ЧЕТВОРИЦА НОВОЗАРАЗЕНИ СО МАЛИ СИПАНИЦИ, ОД КОИ ТРИ СЕ НЕВАКЦИНИРАНИ ДЕЦА

Три деца и еден возрасен со мали сипаници денес се хоспитализирани на Клиниката за инфективни болести, децата не биле вакцинирани со вакцината МРП (мо ...
ВО СКОПЈЕ ВАКЦИНИРАНИ 100 ЛИЦА ПРОТИВ МАЛИ СИПАНИЦИ ПО ПРОГЛАСУВАЊЕТО ОГРАНИЧЕНА ЕПИДЕМИЈА ВО ГАЗИ БАБА

ВО СКОПЈЕ ВАКЦИНИРАНИ 100 ЛИЦА ПРОТИВ МАЛИ СИПАНИЦИ ПО ПРОГЛАСУВАЊЕТО ОГРАНИЧЕНА ЕПИДЕМИЈА ВО ГАЗИ БАБА

Новозаболени од морбили или мали сипаници нема, а петте пациенти кај кои е дијагностицирана оваа заразна болест се во добра здравствена состојба, вела ...
1 8 9 1092 / 92 НАПИСИ