Таг: заразени

1 7 8 9 10 90 / 91 НАПИСИ
АРМИЈАТА ВО ДЕБАР И ЦЕНТАР ЖУПА, НА ЖИТЕЛИТЕ ИМ Е ЗАБРАНЕТО ДА ГИ НАПУШТАТ ОПШТИНИТЕ

АРМИЈАТА ВО ДЕБАР И ЦЕНТАР ЖУПА, НА ЖИТЕЛИТЕ ИМ Е ЗАБРАНЕТО ДА ГИ НАПУШТАТ ОПШТИНИТЕ

Армијата ќе им помага на жителите на Дебар и Центар Жупа, откако вчера во овие две општини беше воведена кризна состојба. Претседателот Стево Пендаров ...
НЕМА ПОТРЕБА ДА СЕ ПРАВАТ ЗАЛИХИ, ХРАНА ЌЕ ИМА, ВЕЛАТ ОД ОПШТИНА ДЕБАР И АПЕЛИРААТ  ГРАЃАНИТЕ  ДА ОСТАНАТ ДОМА

НЕМА ПОТРЕБА ДА СЕ ПРАВАТ ЗАЛИХИ, ХРАНА ЌЕ ИМА, ВЕЛАТ ОД ОПШТИНА ДЕБАР И АПЕЛИРААТ ГРАЃАНИТЕ ДА ОСТАНАТ ДОМА

Храна во маркетите ќе има, нема потреба граѓаните да прават залихи, апелираат од Општина Дебар откако денеска Владата за да се забави ширење на корона ...
КАЗНА ЗАТВОР ДО ЕДНА ГОДИНА ЗА НЕПОЧИТУВАЊЕ НА МЕРКИТЕ ПРОТИВ  ШИРЕЊЕ НА КОРОНАВИРУСОТ

КАЗНА ЗАТВОР ДО ЕДНА ГОДИНА ЗА НЕПОЧИТУВАЊЕ НА МЕРКИТЕ ПРОТИВ ШИРЕЊЕ НА КОРОНАВИРУСОТ

Парична казна или казна затвор до една година, се предвидува според членот 206 од Кривичен законик за граѓаните кои нема да ги почитуваат препораките ...
ТРОЈЦА ЧЛЕНОВИ НА СЕМЕЈСТВОТО НА СОПРУЖНИЦИТЕ ОД ДЕБАР ИМААТ КОРОНАВИРУС, ДО СЕГА СЕДУМ ЗАРАЗЕНИ

ТРОЈЦА ЧЛЕНОВИ НА СЕМЕЈСТВОТО НА СОПРУЖНИЦИТЕ ОД ДЕБАР ИМААТ КОРОНАВИРУС, ДО СЕГА СЕДУМ ЗАРАЗЕНИ

Тројцата членови на семејството на сопружниците од Дебар се позитивни на коронавирус, објави Министерството за здравство. Вкупниот број на заразени од ...
107 ПОЧИНАТИ ОД КОРОНАВИРУСОТ ВО ИТАЛИЈА, УЧИЛИШТАТА ЗАТВОРЕНИ ДО 15 МАРТ, СЕРИЈА А ЌЕ СЕ ИГРА БЕЗ ПУБЛИКА

107 ПОЧИНАТИ ОД КОРОНАВИРУСОТ ВО ИТАЛИЈА, УЧИЛИШТАТА ЗАТВОРЕНИ ДО 15 МАРТ, СЕРИЈА А ЌЕ СЕ ИГРА БЕЗ ПУБЛИКА

Сите училиштата и факултетите во Италија ќе бидат затворени до 15 март, одлучи италијанската Влада, како максимална мерка на претпазливост од ширење н ...
ЗАБРАНЕТИ ПОСЕТИТЕ НА ДЕТСКА КЛИНИКА ПОРАДИ ОПАСНОСТ ОД ШИРЕЊЕ НА КОРОНАВИРУСОТ

ЗАБРАНЕТИ ПОСЕТИТЕ НА ДЕТСКА КЛИНИКА ПОРАДИ ОПАСНОСТ ОД ШИРЕЊЕ НА КОРОНАВИРУСОТ

Од денеска забранета е посета на пациентите кои се лекуваат на Клиниката за детски болести, поради опасност од ширење на коронавирусот. Од Детска клин ...
ЕДЕН ОД МАКЕДОНЦИТЕ НА БРОДОТ ВО ЈАПОНИЈА ЗАБОЛЕН ОД КОРОНАВИРУС

ЕДЕН ОД МАКЕДОНЦИТЕ НА БРОДОТ ВО ЈАПОНИЈА ЗАБОЛЕН ОД КОРОНАВИРУС

Еден од македонските државјани кои се наоѓа на бродот „Дајмонд принцес“ во Јокохама, Јапонија е заболен од коронавирусот, информираа денеска од Минист ...
БРОЈОТ НА ПОЧИНАТИ ОД КОРОНАВИРУСОТ ВО КИНА НАДМИНА 100, ДВОЈНО ПОВЕЌЕ ЗАРАЗЕНИ ЗА ЕДЕН ДЕН

БРОЈОТ НА ПОЧИНАТИ ОД КОРОНАВИРУСОТ ВО КИНА НАДМИНА 100, ДВОЈНО ПОВЕЌЕ ЗАРАЗЕНИ ЗА ЕДЕН ДЕН

Бројката на починати од новиот коронавирус сега изнесува 106, а случаите на нови заразени речиси двојно се зголемени за еден ден, соопштија кинеските ...
ЗГОЛЕМЕН БРОЈ НА ЗАРАЗЕНИ ОД ЖОЛТИЦА ВО ОСУМ СКОПСКИ УЧИЛИШТА, ВО ГРАДИНКИТЕ НЕМА

ЗГОЛЕМЕН БРОЈ НА ЗАРАЗЕНИ ОД ЖОЛТИЦА ВО ОСУМ СКОПСКИ УЧИЛИШТА, ВО ГРАДИНКИТЕ НЕМА

Педесет и шест случаи со заразна жолтица се пријавени од септември до вчера, што се води како зголемен број на заразени, но ситуацијата се следи бидеј ...
ЧЕТВОРИЦА НОВОЗАРАЗЕНИ СО МАЛИ СИПАНИЦИ, ОД КОИ ТРИ СЕ НЕВАКЦИНИРАНИ ДЕЦА

ЧЕТВОРИЦА НОВОЗАРАЗЕНИ СО МАЛИ СИПАНИЦИ, ОД КОИ ТРИ СЕ НЕВАКЦИНИРАНИ ДЕЦА

Три деца и еден возрасен со мали сипаници денес се хоспитализирани на Клиниката за инфективни болести, децата не биле вакцинирани со вакцината МРП (мо ...
1 7 8 9 10 90 / 91 НАПИСИ