Таг: заразени

1 6 7 874 / 74 НАПИСИ
БРОЈОТ НА ПОЧИНАТИ ОД КОРОНАВИРУСОТ ВО КИНА НАДМИНА 100, ДВОЈНО ПОВЕЌЕ ЗАРАЗЕНИ ЗА ЕДЕН ДЕН

БРОЈОТ НА ПОЧИНАТИ ОД КОРОНАВИРУСОТ ВО КИНА НАДМИНА 100, ДВОЈНО ПОВЕЌЕ ЗАРАЗЕНИ ЗА ЕДЕН ДЕН

Бројката на починати од новиот коронавирус сега изнесува 106, а случаите на нови заразени речиси двојно се зголемени за еден ден, соопштија кинеските ...
ЗГОЛЕМЕН БРОЈ НА ЗАРАЗЕНИ ОД ЖОЛТИЦА ВО ОСУМ СКОПСКИ УЧИЛИШТА, ВО ГРАДИНКИТЕ НЕМА

ЗГОЛЕМЕН БРОЈ НА ЗАРАЗЕНИ ОД ЖОЛТИЦА ВО ОСУМ СКОПСКИ УЧИЛИШТА, ВО ГРАДИНКИТЕ НЕМА

Педесет и шест случаи со заразна жолтица се пријавени од септември до вчера, што се води како зголемен број на заразени, но ситуацијата се следи бидеј ...
ЧЕТВОРИЦА НОВОЗАРАЗЕНИ СО МАЛИ СИПАНИЦИ, ОД КОИ ТРИ СЕ НЕВАКЦИНИРАНИ ДЕЦА

ЧЕТВОРИЦА НОВОЗАРАЗЕНИ СО МАЛИ СИПАНИЦИ, ОД КОИ ТРИ СЕ НЕВАКЦИНИРАНИ ДЕЦА

Три деца и еден возрасен со мали сипаници денес се хоспитализирани на Клиниката за инфективни болести, децата не биле вакцинирани со вакцината МРП (мо ...
ВО СКОПЈЕ ВАКЦИНИРАНИ 100 ЛИЦА ПРОТИВ МАЛИ СИПАНИЦИ ПО ПРОГЛАСУВАЊЕТО ОГРАНИЧЕНА ЕПИДЕМИЈА ВО ГАЗИ БАБА

ВО СКОПЈЕ ВАКЦИНИРАНИ 100 ЛИЦА ПРОТИВ МАЛИ СИПАНИЦИ ПО ПРОГЛАСУВАЊЕТО ОГРАНИЧЕНА ЕПИДЕМИЈА ВО ГАЗИ БАБА

Новозаболени од морбили или мали сипаници нема, а петте пациенти кај кои е дијагностицирана оваа заразна болест се во добра здравствена состојба, вела ...
1 6 7 874 / 74 НАПИСИ