Таг: заразени

1 4 5 6 7 8 60 / 74 НАПИСИ
ВО ТЕТОВО ДЕНЕС НЕМА НОВ СЛУЧАЈ НА КОВИД-19, ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА АРИФИ АПЕЛИРА ДА НЕМА СОБИРАЊА ПО ДОМА

ВО ТЕТОВО ДЕНЕС НЕМА НОВ СЛУЧАЈ НА КОВИД-19, ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА АРИФИ АПЕЛИРА ДА НЕМА СОБИРАЊА ПО ДОМА

Тетово и понатаму е со висока бројка на заразени со КОВИД-19, констатира денеска Општинскиот кризен штаб, но охрабрува податокот дека изминатите 24 ча ...
ТРОЈЦА СПЕЦИЈАЛЦИ ОД ЕБР ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС НА ЗАДАЧА, СПИЕЛЕ ВО ОДМОРАЛИШТЕТО НА МВР ВО ОХРИД

ТРОЈЦА СПЕЦИЈАЛЦИ ОД ЕБР ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС НА ЗАДАЧА, СПИЕЛЕ ВО ОДМОРАЛИШТЕТО НА МВР ВО ОХРИД

Тројца припадници на единицата за брзо распоредување во МВР се заразени од коронавирус, потврди денеска министерот за здравство Венко Филипче. Се тест ...
10 НОВИ СЛУЧАИ ОД 189 ТЕСТОВИ ЗА КОРОНАВИРУС, ПОЧИНА 61-ГОДИШЕН ПАЦИЕНТ ОД ДЕЛЧЕВО

10 НОВИ СЛУЧАИ ОД 189 ТЕСТОВИ ЗА КОРОНАВИРУС, ПОЧИНА 61-ГОДИШЕН ПАЦИЕНТ ОД ДЕЛЧЕВО

Десет нови случаи позитивни на КОВИД-19 се регистрирани во изминатите 24 часа од 189 тестирања, кажа денеска министерот за здравство Венко Филипче. Но ...
СИТЕ ШЕСТ НОВОЗАРАЗЕНИ ОД КОРОНАВИРУС ВО ВЕЛЕС СЕ РОДНИНИ НА ВЕЌЕ БОЛНИТЕ

СИТЕ ШЕСТ НОВОЗАРАЗЕНИ ОД КОРОНАВИРУС ВО ВЕЛЕС СЕ РОДНИНИ НА ВЕЌЕ БОЛНИТЕ

Изминатото деноноќие во Велес се регистрирани нови шест случаи на позитивни на КОВИД-19. Од Центарот за јавно здравје Велес велат дека сите шестмина с ...
МЕДИЦИНАРИТЕ ЗАБОЛУВААТ ОТИ НЕСООДВЕТНО ЈА КОРИСТАТ ЗАШТИТНАТА ОПРЕМА, НО ДЕЛ СЕ ЗАРАЗЕНИ И ДОМА, ВЕЛИ ЕПИДЕМИОЛОГОТ  КАРАЏОВСКИ

МЕДИЦИНАРИТЕ ЗАБОЛУВААТ ОТИ НЕСООДВЕТНО ЈА КОРИСТАТ ЗАШТИТНАТА ОПРЕМА, НО ДЕЛ СЕ ЗАРАЗЕНИ И ДОМА, ВЕЛИ ЕПИДЕМИОЛОГОТ КАРАЏОВСКИ

Дел од здравствените работници во земјава се заразени со КОВИД-19 бидејќи не ги почитуваат протоколите за облекување и соблекување на заштитната опрем ...
МЕЃУ ЗАБОЛЕНИТЕ БИТОЛЧАНИ СО КОРОНАВИРУС ИМА И ДЕТЕ

МЕЃУ ЗАБОЛЕНИТЕ БИТОЛЧАНИ СО КОРОНАВИРУС ИМА И ДЕТЕ

Меѓу заболените битолчани има и дете, потврдија од Министерството за здравство. Од таму велат дека последните двајца регистрирани битолчани од вчера, ...
ДВА НОВИ СМРТНИ СЛУЧАИ, 31-ГОДИШЕН СКОПЈАНЕЦ НАЈМЛАДА ЖРТВА НА КОВИД-19 ВО ЗЕМЈАВА

ДВА НОВИ СМРТНИ СЛУЧАИ, 31-ГОДИШЕН СКОПЈАНЕЦ НАЈМЛАДА ЖРТВА НА КОВИД-19 ВО ЗЕМЈАВА

Двајца мажи на возраст од 31 и 91 година, двајцата од Скопје, починаа денеска од коронавирусот, кажа денеска министерот за здравство Венко Филипче. ...
МОБИЛНА БОЛНИЦА СО 130 КРЕВЕТИ ЌЕ СЕ ПОСТАВИ ДО ИНФЕКТИВНАТА КЛИНИКА, ДО ВЧЕРА ТЕСТИРАНИ 1.800 ГРАЃАНИ

МОБИЛНА БОЛНИЦА СО 130 КРЕВЕТИ ЌЕ СЕ ПОСТАВИ ДО ИНФЕКТИВНАТА КЛИНИКА, ДО ВЧЕРА ТЕСТИРАНИ 1.800 ГРАЃАНИ

На просторот до Инфективната клиника ќе се постави мобилна болница со капацитет за 130 пациенти. Министерот за здравство Венко Филипче на денешната пр ...
12 НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОРОНАВИРУС, СЕДУМ ОД СКОПЈЕ И ПЕТ ОД КУМАНОВО

12 НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОРОНАВИРУС, СЕДУМ ОД СКОПЈЕ И ПЕТ ОД КУМАНОВО

Дванаесет нови заболени лица со коронавирус се регистрирани во изминатите 24 часа, соопшти Министерството за здравство. Седум лица се од Скопје и пет ...
НОВИ 9 СЛУЧАИ НА КОВИД-19, БРОЈКАТА НА ЗАРАЗЕНИ ОД КОРОНАВИРУС СЕ ИСКАЧИ НА 85

НОВИ 9 СЛУЧАИ НА КОВИД-19, БРОЈКАТА НА ЗАРАЗЕНИ ОД КОРОНАВИРУС СЕ ИСКАЧИ НА 85

Регистрирани се 9 нови случаи на коронавирус во земјата, соопшти Министерството за здравство. Со ова бројката на дијагностицирани пациенти со КОВИД ...
1 4 5 6 7 8 60 / 74 НАПИСИ