Таг: заразени

1 2 3 4 5 6 8 40 / 74 НАПИСИ
ЧЕТВОРИЦА ПОЧИНАА ОД КОВИД-19, НОВИ 37 ПОЗИТИВНИ ОД 464 ТЕСТОВИ

ЧЕТВОРИЦА ПОЧИНАА ОД КОВИД-19, НОВИ 37 ПОЗИТИВНИ ОД 464 ТЕСТОВИ

Изминативе 24 часа регистрирани се нови 37 случаи на ковид-19 од 464 направени тестирања. Починаа 4 лица, пациент од Виница (57), двајца пациенти од О ...
ШЕСТ ПОЧИНАТИ, 131 ПОЗИТИВЕН НА КОВИД-19 ОД 1.207 ТЕСТИРАЊА, ВО ЗЕМЈАВА ДОСЕГА 14.293 СЛУЧАИ

ШЕСТ ПОЧИНАТИ, 131 ПОЗИТИВЕН НА КОВИД-19 ОД 1.207 ТЕСТИРАЊА, ВО ЗЕМЈАВА ДОСЕГА 14.293 СЛУЧАИ

Шест лица починаа, а регистрирани се 131 нови случаи на ковид 19 од 1.297 тестирање во последниве 24 часа. Починати се пациент од Охрид (56), двајца п ...
115 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 1.825 ТЕСТИРАЊА, ПОЧИНАА ТРОЈЦА ПАЦИЕНТИ

115 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 1.825 ТЕСТИРАЊА, ПОЧИНАА ТРОЈЦА ПАЦИЕНТИ

Нови 115 позитивни на ковид-19 се регистрирани во изминативе 24 часа од направени 1.825 тестирања. Починати се тројца пациенти, двајца од Скопје на 62 ...
ТРОЈЦА ПОЧИНАТИ И 118 НОВИ ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19, ВО ЗЕМЈАВА АКТИВНИ СЕ 2.888 СЛУЧАИ

ТРОЈЦА ПОЧИНАТИ И 118 НОВИ ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19, ВО ЗЕМЈАВА АКТИВНИ СЕ 2.888 СЛУЧАИ

Тројца пациенти се починати, а регистрирани се 118 нови случаи на ковид-19 во изминатите 24 часа. Како што соопшти Министерството за здравство, почина ...
НАМАЛЕН БРОЈОТ НА ЗАБОЛЕНИ И ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, В БОЛНИЦА СЕ 10 ОТСТО ОД БОЛНИТЕ, ВЕЛИ ИНСТИТУТОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ

НАМАЛЕН БРОЈОТ НА ЗАБОЛЕНИ И ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, В БОЛНИЦА СЕ 10 ОТСТО ОД БОЛНИТЕ, ВЕЛИ ИНСТИТУТОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ

Минатата недела направени се 11.605 тестирања, а од нив регистрирани се 902 нови позивитни случаи или 7,8 проценти. Според Институтот за јавно здравје ...
35-ГОДИШНА ВЕЛЕШАНКА МЕЃУ ТРОЈЦАТА ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, КУМАНОВЦИ НАЈБРОЈНИ ВО 103 НОВИ СЛУЧАИ

35-ГОДИШНА ВЕЛЕШАНКА МЕЃУ ТРОЈЦАТА ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, КУМАНОВЦИ НАЈБРОЈНИ ВО 103 НОВИ СЛУЧАИ

Тројца позитивни на ковид-19 меѓу кои и пациентка на 35-годишна возраст починаа од компликации на вирусот во изминативе 24 часа. Починатата 35-годишна ...
ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19 СЕ 17 ПАЦИЕНТИ И ДВАЈЦА ВРАБОТЕНИ ВО ПСИХИЈАТРИСКАТА БОЛНИЦА ВО ДЕМИР ХИСАР

ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19 СЕ 17 ПАЦИЕНТИ И ДВАЈЦА ВРАБОТЕНИ ВО ПСИХИЈАТРИСКАТА БОЛНИЦА ВО ДЕМИР ХИСАР

Во Психијатриската болница Демир Хисар позитивни на ковид-19 во моментов се 17 пациенти, една медицинска сестра и еден физички работник. Еден пациент ...
НА ТАБАНОВЦЕ ПРЕТПЛАДНЕВО ВЛЕЗЕ ЧЕТИРИЧЛЕНО СЕМЕЈСТВО ОД ГЕРМАНИЈА, ДЕЦАТА ОД 5 И ОД ЕДНА И ПОЛ ГОДИНА СЕ ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19

НА ТАБАНОВЦЕ ПРЕТПЛАДНЕВО ВЛЕЗЕ ЧЕТИРИЧЛЕНО СЕМЕЈСТВО ОД ГЕРМАНИЈА, ДЕЦАТА ОД 5 И ОД ЕДНА И ПОЛ ГОДИНА СЕ ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19

Позитивни на коронавирус  се две деца на возраст од 5 и една и пол година, кои штотуку влегле на граничниот премин Табановце враќајќи се од Германија. ...
6 ПОЧИНАТИ, 156 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД КОИ 100 СЕ ВО СКОПЈЕ

6 ПОЧИНАТИ, 156 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД КОИ 100 СЕ ВО СКОПЈЕ

Шест лица починаа, а регистрирани се 156 нови случаи на КОВИД-19 од кои 100 во Скопје во изминатите 24 часа, соопшти Министерството за здравство. Дене ...
ФИЛИПЧЕ И ЕПИДЕМИОЛОЗИТЕ СЕ ЗАПОЗНАЕНИ СО КОРОНАВИРУСОТ ВО ЗГРАДАТА НА МВР И ДЕЈСТВУВААТ, ЗАРАЗЕНИТЕ КЕЛНЕРИ НЕ ГО СЛУЖЕА КАБИНЕТОТ НА МИНИСТЕРОТ, ВЕЛИ ЧУЛЕВ

ФИЛИПЧЕ И ЕПИДЕМИОЛОЗИТЕ СЕ ЗАПОЗНАЕНИ СО КОРОНАВИРУСОТ ВО ЗГРАДАТА НА МВР И ДЕЈСТВУВААТ, ЗАРАЗЕНИТЕ КЕЛНЕРИ НЕ ГО СЛУЖЕА КАБИНЕТОТ НА МИНИСТЕРОТ, ВЕЛИ ЧУЛЕВ

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев вели дека не бил во контакт со двајцата келнери од бифето во министерската зграда во МВР, зашто за кабинетот ...
1 2 3 4 5 6 8 40 / 74 НАПИСИ