Таг: заразени

1 2 3 4 10 20 / 91 НАПИСИ
16 ПОЧИНАТИ И 1.500 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД КОИ 195 РЕИНФЕКЦИИ

16 ПОЧИНАТИ И 1.500 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД КОИ 195 РЕИНФЕКЦИИ

Во последните 24 часа се регистрирани 1.500 нови случаи на ковид-19 од направени 5.693 тестови, соопшти Министерството за здравство, согласно податоци ...
САД СО СВЕТСКИ РЕКОРД ОД 1,35 МИЛИОНИ НОВИ СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС ВО ЕДЕН ДЕН

САД СО СВЕТСКИ РЕКОРД ОД 1,35 МИЛИОНИ НОВИ СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС ВО ЕДЕН ДЕН

САД поставија нов светски рекорд откако во изминатите 24 часа регистрираа 1,35 милиони нови случаи на коронавирус, додека ширењето на сојот омикрон не ...
119 НОВИ СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС ОД 2.324 ТЕСТИРАЊА, ПОЧИНАА ТРИ ЛИЦА

119 НОВИ СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС ОД 2.324 ТЕСТИРАЊА, ПОЧИНАА ТРИ ЛИЦА

Во изминатите 24 часа во Македонија се регистрирани тројца починати од ковид-19, како и 119 нови случаи на зараза од направените 2.324 тестирања. Поч ...
ЗА ЕДНА НЕДЕЛА ЗГОЛЕМЕН БРОЈОТ НА ЗАБОЛЕНИ ПО ВТОРПАТ ОД КОВИД-19, ДОСЕГА ВО ЗЕМЈАВА ИМА 1.013 РЕИНФЕКЦИИ

ЗА ЕДНА НЕДЕЛА ЗГОЛЕМЕН БРОЈОТ НА ЗАБОЛЕНИ ПО ВТОРПАТ ОД КОВИД-19, ДОСЕГА ВО ЗЕМЈАВА ИМА 1.013 РЕИНФЕКЦИИ

Триесет и шест лица во земјава во периодот од 13 до 19 декември по вторпат се заразиле со ковид-19, што е зголемување од 38,5% во однос на претходната ...
УШТЕ 13 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, РЕГИСТРИРАНИ 377 НОВИ СЛУЧАИ ОД 3.608 ТЕСТИРАЊА

УШТЕ 13 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, РЕГИСТРИРАНИ 377 НОВИ СЛУЧАИ ОД 3.608 ТЕСТИРАЊА

Дванаесет лица починаа од ковид-19 во изминатите 24 часа, додека истовремено се потврдени 377 нови случаи на зараза од направените 3.608 тестирања. ...
5 ПОЧИНАТИ И 276 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 2.720 ТЕСТОВИ

5 ПОЧИНАТИ И 276 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 2.720 ТЕСТОВИ

Во последните 24 часа се регистрирани 276 нови случаи на ковид-19 од направени 2.720 тестирања, соопшти Министерството за здравство. Новите случаи ...
528 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 И 13 ПОЧИНАТИ, ОД КОИ 6 ОД 27 ОКТОМВРИ ДО 8 НОЕМВРИ

528 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 И 13 ПОЧИНАТИ, ОД КОИ 6 ОД 27 ОКТОМВРИ ДО 8 НОЕМВРИ

Во последните 24 часа се регистрирани 528 нови случаи на ковид-19 од направени 4.323 тестирања, соопшти Министерството за здравство. Новите случаи се ...
НАЈМАЛ Е БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ ДЕЦА ДО 9 ГОДИНИ ПО СТАРТОТ НА УЧЕБНАТА ГОДИНА, ВЕЛАТ ЕПИДЕМИОЛОЗИТЕ

НАЈМАЛ Е БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ ДЕЦА ДО 9 ГОДИНИ ПО СТАРТОТ НА УЧЕБНАТА ГОДИНА, ВЕЛАТ ЕПИДЕМИОЛОЗИТЕ

Најмал е бројот на заразени од ковид-19 во возрасната група до 9 години, т. е претшколска и школска возраст на ниво на цела држава со почетокот на учи ...
ПОСЛЕДНИВЕ ТРИ ДЕНА ПРОЦЕНТОТ НА НОВОЗАРАЗЕНИ СО КОВИД-19 ВО ШКОЛИТЕ Е 0.01, РЕЧЕ ЦАРОВСКА

ПОСЛЕДНИВЕ ТРИ ДЕНА ПРОЦЕНТОТ НА НОВОЗАРАЗЕНИ СО КОВИД-19 ВО ШКОЛИТЕ Е 0.01, РЕЧЕ ЦАРОВСКА

Изминативе три дена процентот на новозаразени со ковид-19 во училиштата е 0,01, а од 1 септември досега вкупните случаи не надминувааат 0,2 отсто од в ...
ВО ШКОЛИТЕ НЕМА ТРАНСМИСИЈА НА КОВИД-19, ВЕЛИ ЦАРОВСКА

ВО ШКОЛИТЕ НЕМА ТРАНСМИСИЈА НА КОВИД-19, ВЕЛИ ЦАРОВСКА

Околу 0,02% од вкупно 240 илјади ученици на ниво на држава се новозаразени случаи на ковид-19, а истиот процент е и кај наставниците, рече денеска мин ...
1 2 3 4 10 20 / 91 НАПИСИ