Таг: заразени

1 2 3 4 5 10 30 / 91 НАПИСИ
22 ПОЧИНАТИ И 609 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19, АКТИВНИ СЕ 13.406

22 ПОЧИНАТИ И 609 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19, АКТИВНИ СЕ 13.406

Во последните 24 часа се регистрирани се 609 нови случаи на ковид-19 од направени 6.542 тестирања, соопшти Министерството за здравство. Новите случаи ...
ДЕВЕТ УЧЕНИЦИ И ДВАЈЦА ДИРЕКТОРИ ВО ВЕЛЕС ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19, ДВА КЛАСА СЕ ВО ИЗОЛАЦИЈА

ДЕВЕТ УЧЕНИЦИ И ДВАЈЦА ДИРЕКТОРИ ВО ВЕЛЕС ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19, ДВА КЛАСА СЕ ВО ИЗОЛАЦИЈА

Девет ученици во училиштата во Општина Велес се позитивни на ковид-19, тројца од основното образование и шест од средното. Позитивни се и двајца дирек ...
ОД 416.614 ВАКЦИНИРАНИ СО ДВЕ ДОЗИ, 167 СЕ ЗАРАЗИЛЕ ОД КОВИД-19 ДВЕ НЕДЕЛИ ПО ВАКЦИНИРАЊЕТО

ОД 416.614 ВАКЦИНИРАНИ СО ДВЕ ДОЗИ, 167 СЕ ЗАРАЗИЛЕ ОД КОВИД-19 ДВЕ НЕДЕЛИ ПО ВАКЦИНИРАЊЕТО

Од 416.614 луѓе вакцинирани со две дози вакцина против ковид-19, 167 лица се заразиле 14 дена по примена втора доза, а 11 од нив биле хоспитализирани, ...
НА ПОЧЕТОКОТ НА ЈУЛИ ИМАШЕ 6, А НА ПОЧЕТОКОТ НА АВГУСТ 229 ЗАРАЗЕНИ СО КОВИД-19 ВО ТЕТОВО

НА ПОЧЕТОКОТ НА ЈУЛИ ИМАШЕ 6, А НА ПОЧЕТОКОТ НА АВГУСТ 229 ЗАРАЗЕНИ СО КОВИД-19 ВО ТЕТОВО

Бројот на заболени со ковид-19 во Тетово драстично се зголемува, алармираат од Центарот за јавно здравје. Зголемениот број на лица кои времено се дојд ...
10 ПОЧИНАТИ И 23 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 2.755 ТЕСТОВИ ВО ИЗМИНАТОТО ДЕНОНОЌИЕ

10 ПОЧИНАТИ И 23 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 2.755 ТЕСТОВИ ВО ИЗМИНАТОТО ДЕНОНОЌИЕ

Во последните 24 часа се пријавени се 10 починати лица поврзани со компликации од ковид-19, соопшти Министерството за здравство. Од починатите, 5 лица ...
14 ПОЧИНАТИ И 135 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19, БРОЈОТ НА ВАКЦИНИРАНИ НАДМИНА 100 ИЛЈАДИ

14 ПОЧИНАТИ И 135 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19, БРОЈОТ НА ВАКЦИНИРАНИ НАДМИНА 100 ИЛЈАДИ

Во последните 24 часа се пријавени вкупно 14 починати лица од компликации поврзани со ковид-19, соопшти Министерството за здравство. Починати се: 7 од ...
12 ПОЧИНАТИ И 198 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ВО ИЗМИНАТОТО ДЕНОНОЌИЕ

12 ПОЧИНАТИ И 198 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ВО ИЗМИНАТОТО ДЕНОНОЌИЕ

Изминатите 24 часа се пријавени вкупно 12 починати лица поврзани со ковид-19, соопшти Министерството за здравство. 6 од починатите се од Скопје (48г,6 ...
РЕКОРДНИ 4.187 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД ВО ЕДЕН ДЕН ВО ИНДИЈА, НОВОЗАРАЗЕНИ ПОВТОРНО НАД 400.000

РЕКОРДНИ 4.187 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД ВО ЕДЕН ДЕН ВО ИНДИЈА, НОВОЗАРАЗЕНИ ПОВТОРНО НАД 400.000

Индија за првпат регистрираше повеќе од 4.000 смртни случаи поврзани со ковид-19 во еден ден и над 400.000 новозаразени четврти пат во неделава, споре ...
37 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, ОД КОИ 10 ПОЧИНАЛЕ ОД 15 ДО 24 АПРИЛ, УШТЕ 365 БОЛНИ ОД 2.820 ТЕСТОВИ

37 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, ОД КОИ 10 ПОЧИНАЛЕ ОД 15 ДО 24 АПРИЛ, УШТЕ 365 БОЛНИ ОД 2.820 ТЕСТОВИ

Во последните 24 часа од компликации на ковид-19 се регистрирани  37 починати лица, а има уште 365 болни од 2.820 тестирања. Од починатите 37 пациенти ...
УШТЕ 31 ПОЧИНАТ ОД 38 ДО 85 ГОДИНИ И НОВИ 824 СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 3.988 ТЕСТИРАЊА

УШТЕ 31 ПОЧИНАТ ОД 38 ДО 85 ГОДИНИ И НОВИ 824 СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 3.988 ТЕСТИРАЊА

Во последните 24 часа се регистрирани се 824 нови случаи на ковид-19 од направени 3.988 тестирања, соопшти Министерството за здравство. Новите случаи ...
1 2 3 4 5 10 30 / 91 НАПИСИ