Таг: заштитна маска

1 2 3 4 10 / 38 НАПИСИ
ВО ПАРИЗ ОД УТРЕ ПОВТОРНО МОРА ДА СЕ НОСИ МАСКА НА ОТВОРЕНО

ВО ПАРИЗ ОД УТРЕ ПОВТОРНО МОРА ДА СЕ НОСИ МАСКА НА ОТВОРЕНО

Жителите и туристите од утре ќе мора да носат маска на отворено во Париз, додека Франција се бори со брзото ширење на сојот омикрон. Локалните власти ...
ГЕРМАНИЈА ШОКИРАНА ОД УБИСТВОТО НА ВРАБОТЕН НА БЕНЗИНСКА ПУМПА ПОРАДИ СПОР ОКОЛУ ЗАШТИТНА МАСКА

ГЕРМАНИЈА ШОКИРАНА ОД УБИСТВОТО НА ВРАБОТЕН НА БЕНЗИНСКА ПУМПА ПОРАДИ СПОР ОКОЛУ ЗАШТИТНА МАСКА

Германските политичари изразија загриженост од можното радикализирање на противниците на коронамерките откако вработен на бензинска пумпа беше убиен п ...
ЧЕТВОРИЦА ПАТНИЦИ НА ЛЕТ ОД ЦИРИХ ЗА БЕЛГРАД УАПСЕНИ ЗАШТО ОДБИЛЕ ДА НОСАТ МАСКА

ЧЕТВОРИЦА ПАТНИЦИ НА ЛЕТ ОД ЦИРИХ ЗА БЕЛГРАД УАПСЕНИ ЗАШТО ОДБИЛЕ ДА НОСАТ МАСКА

Летот на „Свис ерлајнс“ од Цирих за Белград во петокот доцнел четири и пол часа зашто четворица патници одбиле да стават заштитна маска. Авионот „ерба ...
ИЗРАЕЛ ЈА ВРАТИ МЕРКАТА ЗА НОСЕЊЕ МАСКА ВО ЗАТВОРЕНО ПОРАДИ ШИРЕЊЕТО НА ИНДИСКИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУСОТ

ИЗРАЕЛ ЈА ВРАТИ МЕРКАТА ЗА НОСЕЊЕ МАСКА ВО ЗАТВОРЕНО ПОРАДИ ШИРЕЊЕТО НА ИНДИСКИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУСОТ

Израел повторно ја воведе мерката за задолжително носење маска во затворено, само неколку дена откако ја укина. Властите реагираа откако неколку дена ...
ИЗРАЕЛ ЈА УКИНА МЕРКАТА ЗА НОСЕЊЕ МАСКА ВО ЗАТВОРЕНО

ИЗРАЕЛ ЈА УКИНА МЕРКАТА ЗА НОСЕЊЕ МАСКА ВО ЗАТВОРЕНО

Во Израел веќе не мора да се носи маска во затворено, откако земјата ја укина една од последните рестриктивни мерки по успешната програма за имунизаци ...
БАЈДЕН ЈА ТРГНА МАСКАТА ПО НОВИТЕ ПРЕПОРАКИ ДЕКА ВАКЦИНИРАНИТЕ ВЕЌЕ НЕ МОРА ДА ЈА НОСАТ

БАЈДЕН ЈА ТРГНА МАСКАТА ПО НОВИТЕ ПРЕПОРАКИ ДЕКА ВАКЦИНИРАНИТЕ ВЕЌЕ НЕ МОРА ДА ЈА НОСАТ

Целосно вакцинираните Американци од денеска не мора да носат маска во повеќето внатрешни и надворешни средини, што Џо Бајден го опиша како голем ден з ...
ЦЕЛОСНО ВАКЦИНИРАНИТЕ АМЕРИКАНЦИ ВЕЌЕ НЕ МОРА ДА НОСАТ МАСКА НА ОТВОРЕНО

ЦЕЛОСНО ВАКЦИНИРАНИТЕ АМЕРИКАНЦИ ВЕЌЕ НЕ МОРА ДА НОСАТ МАСКА НА ОТВОРЕНО

Американците кои имаат примено две дози од вакцината против ковид-19 веќе не мора да носат маска на отворено, објави Центарот за контрола и превенција ...
ЧЕТИРИГОДИШНО АУТИСТИЧНО ДЕТЕ ИСФРЛЕНО ОД АВИОН ЗАШТО БИЛО БЕЗ МАСКА

ЧЕТИРИГОДИШНО АУТИСТИЧНО ДЕТЕ ИСФРЛЕНО ОД АВИОН ЗАШТО БИЛО БЕЗ МАСКА

Четиригодишно момче со аутизам било отстрането од авионски лет во САД откако авиокомпанијата одбила да ја признае неговата попреченост и инсистирала д ...
ЦЕЛОСНО ВАКЦИНИРАНИТЕ МОЖЕ ДА СЕ СРЕЌАВААТ БЕЗ МАСКА И НЕ МОРА ДА СЕ ТЕСТИРААТ АКО БИЛЕ ИЗЛОЖЕНИ НА КОВИД-19, ВЕЛАТ НОВИТЕ ПРЕПОРАКИ ВО САД

ЦЕЛОСНО ВАКЦИНИРАНИТЕ МОЖЕ ДА СЕ СРЕЌАВААТ БЕЗ МАСКА И НЕ МОРА ДА СЕ ТЕСТИРААТ АКО БИЛЕ ИЗЛОЖЕНИ НА КОВИД-19, ВЕЛАТ НОВИТЕ ПРЕПОРАКИ ВО САД

Американскиот Центар за контрола и превенција на болести (ЦДЦ) соопшти дека целосно вакцинираните луѓе можат да се вратат во еден вид нормален живот. ...
И ВАКЦИНИРАНИТЕ ТРЕБА ДА ПРОДОЛЖАТ ДА НОСАТ МАСКА ЗАШТО ОСТАНУВААТ ПРЕНОСИТЕЛИ НА КОРОНАВИРУСОТ, ВЕЛАТ ЕКСПЕРТИТЕ

И ВАКЦИНИРАНИТЕ ТРЕБА ДА ПРОДОЛЖАТ ДА НОСАТ МАСКА ЗАШТО ОСТАНУВААТ ПРЕНОСИТЕЛИ НА КОРОНАВИРУСОТ, ВЕЛАТ ЕКСПЕРТИТЕ

Здравствените власти бараат од луѓето да продолжат да носат маска и да одржуваат социјална дистанца и откако ќе се вакцинираат. Ова би можело да звучи ...
1 2 3 4 10 / 38 НАПИСИ