Таг: застареност

АКО УСТАВНИОТ СУД ГИ ЗАСТАРИ СЛУЧАИТЕ НА СЈО, ЗАБОРАВЕТЕ НА ЕУ, ВЕЛАТ ДИПЛОМАТСКИ ИЗВОРИ

АКО УСТАВНИОТ СУД ГИ ЗАСТАРИ СЛУЧАИТЕ НА СЈО, ЗАБОРАВЕТЕ НА ЕУ, ВЕЛАТ ДИПЛОМАТСКИ ИЗВОРИ

Ако Уставниот суд го поништи ставот 5 од членот 353 од Кривичниот законик, со минимум 5 години затвор за министрите и други високи функционери - потпи ...
НЕПРИЈАВУВАЊЕТО НА СУДИИТЕ КОИ НАМЕРНО ГИ ЗАСТАРУВААТ ПРЕДМЕТИТЕ Е ОСНОВ ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ, ГИ ПРЕДУПРЕДИ ДЕСКОСКА ПРЕТСЕДАТЕЛИТЕ НА СУДОВИТЕ

НЕПРИЈАВУВАЊЕТО НА СУДИИТЕ КОИ НАМЕРНО ГИ ЗАСТАРУВААТ ПРЕДМЕТИТЕ Е ОСНОВ ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ, ГИ ПРЕДУПРЕДИ ДЕСКОСКА ПРЕТСЕДАТЕЛИТЕ НА СУДОВИТЕ

Министерката за правда Рената Дескоска испрати циркуларно писмо до сите претседатели на судовите во кое ги потсетува дека нивна законска обврска е да ...
ГИ ПОБЕДИВМЕ КРЕАТОРИТЕ МИХАЈЛО И ФИЛИМЕНА И НИВНИТЕ СОРАБОТНИЦИ ОД ОБВИНИТЕЛСТВОТО И СУДСТВОТО, КАЖА БУЧКОВСКИ ЗА „ТЕНКОВСКИ ДЕЛОВИ“

ГИ ПОБЕДИВМЕ КРЕАТОРИТЕ МИХАЈЛО И ФИЛИМЕНА И НИВНИТЕ СОРАБОТНИЦИ ОД ОБВИНИТЕЛСТВОТО И СУДСТВОТО, КАЖА БУЧКОВСКИ ЗА „ТЕНКОВСКИ ДЕЛОВИ“

Поранешниот премиер Владо Бучковски денеска во завршните зборови на судењето за „Тенковски делови“ кажа дека му била украдена победата, бидејќи тој и ...
ЈАС НЕ ИЗБЕГАВ КАКО ГРУЕВСКИ, 13 ГОДИНИ СЕ БОРАМ ЗА ПРАВДА, ВЕЛИ БУЧКОВСКИ ЗА ЗАСТАРУВАЊЕТО НА ДЕЛОТО ВО „ТЕНКОВСКИ ДЕЛОВИ“

ЈАС НЕ ИЗБЕГАВ КАКО ГРУЕВСКИ, 13 ГОДИНИ СЕ БОРАМ ЗА ПРАВДА, ВЕЛИ БУЧКОВСКИ ЗА ЗАСТАРУВАЊЕТО НА ДЕЛОТО ВО „ТЕНКОВСКИ ДЕЛОВИ“

Поранешниот премиер Владо Бучковски не се согласува со одлуката на обвинителот да побара прекин на постапката поради апсолутна застареност на делото н ...
ЗАСТАРЕ ДЕЛОТО НА БУЧКОВСКИ ЗА „ТЕНКОВСКИ ДЕЛОВИ“

ЗАСТАРЕ ДЕЛОТО НА БУЧКОВСКИ ЗА „ТЕНКОВСКИ ДЕЛОВИ“

На поранешниот премиер Владо Бучковски му застаре делото во предметот „Тенковски делови“, кој почна во 2007 година и во тек беше третото судење за слу ...
НА ГРУЕВСКИ МУ ЗАСТАРЕ ДЕЛОТО ЗА КИНЕСКИТЕ АВТОПАТИ, ДРЖАВАТА ЌЕ МУ ГИ ПЛАТИ СУДСКИТЕ ТРОШОЦИ

НА ГРУЕВСКИ МУ ЗАСТАРЕ ДЕЛОТО ЗА КИНЕСКИТЕ АВТОПАТИ, ДРЖАВАТА ЌЕ МУ ГИ ПЛАТИ СУДСКИТЕ ТРОШОЦИ

Азилантот во Унгарија Никола Груевски нема да одговара за кривичното дело Примање награда за противзаконито влијание во предметот „Траекторија“ за изг ...
СКОПСКА АПЕЛАЦИЈА ДЕНЕС И УТРЕ РЕШАВА ДАЛИ ГРУЕВСКИ ЌЕ ОДИ В ЗАТВОР ЗА МЕРЦЕДЕСОТ ШТО СИ ГО НАРАЧА ОД МВР

СКОПСКА АПЕЛАЦИЈА ДЕНЕС И УТРЕ РЕШАВА ДАЛИ ГРУЕВСКИ ЌЕ ОДИ В ЗАТВОР ЗА МЕРЦЕДЕСОТ ШТО СИ ГО НАРАЧА ОД МВР

Обвинетиот експремиер Никола Груевски, кој во случајот „Тенк“ за набавката на луксузниот мерцедес од 600.000 евра по негова желба, од пари на МВР, доб ...
7 / 7 НАПИСИ