Таг: затвор

1 9 10 11 12 13 110 / 129 НАПИСИ
КАТАЛОНСКИТЕ ЛИДЕРИ ЗАДРЖАНИ ВО ПРИТВОР, ИЗДАДЕН НАЛОГ ЗА АПСЕЊЕ НА ПУИГДЕМОНТ

КАТАЛОНСКИТЕ ЛИДЕРИ ЗАДРЖАНИ ВО ПРИТВОР, ИЗДАДЕН НАЛОГ ЗА АПСЕЊЕ НА ПУИГДЕМОНТ

Судот во Мадрид го прифати барањето на јавниот обвинител и нареди осум разрешени членови на каталонската влада да бидат задржани во притвор, откако ти ...
МАДРИД ПОБАРА ЗАТВОР ЗА КАТАЛОНСКИТЕ ЛИДЕРИ

МАДРИД ПОБАРА ЗАТВОР ЗА КАТАЛОНСКИТЕ ЛИДЕРИ

Мадридските обвинители побараа затвор за осум разрешени членови на каталонската влада поради нивната улога во нелегалниот референдум за отцепување на ...
НА ПРОТЕСТОТ ВО БАРСЕЛОНА СЕ БАРА ЗАТВОР ЗА КАТАЛОНСКИОТ ЛИДЕР, БЕЛГИЈА МУ НУДИ АЗИЛ

НА ПРОТЕСТОТ ВО БАРСЕЛОНА СЕ БАРА ЗАТВОР ЗА КАТАЛОНСКИОТ ЛИДЕР, БЕЛГИЈА МУ НУДИ АЗИЛ

Приврзаниците на единствена Шпанија излегоа во голем број на улиците на Барселона, само ден откако Мадрид ѝ ја одзеде политичката автономија на Катало ...
СИТЕ Ѝ СВРТЕА ГРБ НА КАТАЛОНИЈА, НА ЧИИ ЛИДЕРИ ИМ СЕ ЗАКАНУВА ЗАТВОР

СИТЕ Ѝ СВРТЕА ГРБ НА КАТАЛОНИЈА, НА ЧИИ ЛИДЕРИ ИМ СЕ ЗАКАНУВА ЗАТВОР

Речиси еден месец по хаотичниот референдум, Каталонија, конечно, прогласи независност, но Мадрид на тоа одговори со жестоки противмерки, кои би можеле ...
ЧУВАРИТЕ КРАДАТ ОД ЗАТВОРЕНИЦИТЕ, ЕНДЕМСКА КОРУПЦИЈА ВО МАКЕДОНСКИТЕ ЗАТВОРИ

ЧУВАРИТЕ КРАДАТ ОД ЗАТВОРЕНИЦИТЕ, ЕНДЕМСКА КОРУПЦИЈА ВО МАКЕДОНСКИТЕ ЗАТВОРИ

Комисија на Советот на Европа забележала ендемска корупција, насилство без никаков повод врз затвореници, продажба на кревети во попристојни ќелии, пл ...
БИВШАТА СПОРТСКА ЅВЕЗДА О ЏЕЈ СИМПСОН ИЗЛЕЗЕ ОД ЗАТВОР

БИВШАТА СПОРТСКА ЅВЕЗДА О ЏЕЈ СИМПСОН ИЗЛЕЗЕ ОД ЗАТВОР

Поранешната спортска ѕвезда О Џеј Симпсон беше пуштен од затвор во американската држава Невада нешто по полноќ по локално време, соопшти тамошниот одд ...
ДВЕ ГОДИНИ ЗАТВОР ОТИ Ѝ ГО ИСКИНАЛ ГЛАСАЧКОТО ЛИВЧЕ НА СОПРУГАТА

ДВЕ ГОДИНИ ЗАТВОР ОТИ Ѝ ГО ИСКИНАЛ ГЛАСАЧКОТО ЛИВЧЕ НА СОПРУГАТА

Кавадарчанецот Ѓоре Тодоров (69) доби затвор од 2 години, еден месец и два дена  поради тоа што искинал гласачко ливче на гласачко место. Тој  во Осно ...
ВЕЛИЈА ПРИВРЕМЕНО ИЗЛЕЗЕ ОД ЗАТВОР ЗА ДА СЕ ЛЕКУВА

ВЕЛИЈА ПРИВРЕМЕНО ИЗЛЕЗЕ ОД ЗАТВОР ЗА ДА СЕ ЛЕКУВА

Велија Рамковски, бизнисмен и сопственик на некогашната телевизија „А1“ и весниците „Шпиц“, „Време“ и Коха е Ре“, како и на неколку други фирми и бизн ...
НЕМА ЗАТВОР ЗА ДЕЈАН МИТРОВСКИ-УРКО КОЈ ПРЕГАЗИ МОМЧЕ, КРИВА БИЛА ЖРТВАТА, ОДЛУЧИЛА СУДИЈКАТА КОЦЕВСКА ОД КРИВИЧНИОТ СУД

НЕМА ЗАТВОР ЗА ДЕЈАН МИТРОВСКИ-УРКО КОЈ ПРЕГАЗИ МОМЧЕ, КРИВА БИЛА ЖРТВАТА, ОДЛУЧИЛА СУДИЈКАТА КОЦЕВСКА ОД КРИВИЧНИОТ СУД

  За директниот судир во кој на 27 јули лани почина 22-годишниот Стојанчо Андонов на булеварот Борис Трајковски во Скопје, обвинетиот Дејан Ми ...
ВО ЗАТВОРИТЕ СЕ ПРОДАВААТ КРЕВЕТИ, МОБИЛНИ И ДРОГА, НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ БАРА ИТНО ЗАТВАРАЊЕ НА ПРИЕМНОТО ОДДЕЛЕНИЕ ВО ИДРИЗОВО

ВО ЗАТВОРИТЕ СЕ ПРОДАВААТ КРЕВЕТИ, МОБИЛНИ И ДРОГА, НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ БАРА ИТНО ЗАТВАРАЊЕ НА ПРИЕМНОТО ОДДЕЛЕНИЕ ВО ИДРИЗОВО

Итно да се затвори приемното одделение во затворот Идризово, поради нехуманите и деградирачки услови за престој на осудените лица. Ваква препорака ден ...
1 9 10 11 12 13 110 / 129 НАПИСИ