Таг: здравје

1 2 10 / 13 НАПИСИ
„АЛКАЛОИД“ ПРОГЛАСЕНА ЗА КОМПАНИЈА КОЈА НАЈМНОГУ ИНВЕСТИРА ВО БЕЗБЕДНОСТА И ЗДРАВЈЕТО НА ВРАБОТЕНИТЕ

„АЛКАЛОИД“ ПРОГЛАСЕНА ЗА КОМПАНИЈА КОЈА НАЈМНОГУ ИНВЕСТИРА ВО БЕЗБЕДНОСТА И ЗДРАВЈЕТО НА ВРАБОТЕНИТЕ

,Алкалоид“ е прогласена за компанија која најмногу инвестира во безбедноста и здравјето на своите вработени, соопштија од најголемата фармацевстка ком ...
13-ГОДИШНО ДЕВОЈЧЕ Е НАЈМЛАДАТА СО АБОРТУС, 60 ОТСТО ОД ЖЕНИТЕ НЕ ОДАТ НА РЕДОВЕН ГИНЕКОЛОШКИ ПРЕГЛЕД, ВЕЛИ АСОЦИЈАЦИЈАТА НА ГИНЕКОЛОЗИ

13-ГОДИШНО ДЕВОЈЧЕ Е НАЈМЛАДАТА СО АБОРТУС, 60 ОТСТО ОД ЖЕНИТЕ НЕ ОДАТ НА РЕДОВЕН ГИНЕКОЛОШКИ ПРЕГЛЕД, ВЕЛИ АСОЦИЈАЦИЈАТА НА ГИНЕКОЛОЗИ

Најмладата малолетничка во Македонија која абортирала има само 13 години. Во 2020, имало 18 девојчиња под 15 години кои биле родилки, а од вкупниот бр ...
ПУТИН Е ДУШЕВНО ЗДРАВ, ЌЕ НАСТИНЕ НА НАШИТЕ ПОГРЕБИ, РЕЧЕ ЛУКАШЕНКО

ПУТИН Е ДУШЕВНО ЗДРАВ, ЌЕ НАСТИНЕ НА НАШИТЕ ПОГРЕБИ, РЕЧЕ ЛУКАШЕНКО

Рускиот претседател Владимир Путин е со добро здравје, душевно здрав и „во подобра форма од кога било“, изјави неговиот близок сојузник, белорускиот п ...
СЕВЕРНОКОРЕЈЦИТЕ ЗАГРИЖЕНИ ЗА ЗДРАВЈЕТО НА КИМ ЏОНГ-УН ОТКАКО НАГЛО ОСЛАБНАЛ

СЕВЕРНОКОРЕЈЦИТЕ ЗАГРИЖЕНИ ЗА ЗДРАВЈЕТО НА КИМ ЏОНГ-УН ОТКАКО НАГЛО ОСЛАБНАЛ

Севернокорејската државна телевизија направи преседан и објави снимка на која еден граѓанин изразува загриженост за здравјето на лидерот Ким Џонг-ун, ...
ПОГЛАВАРИТЕ НА МПЦ, ИВЗ И КАТОЛИЧКАТА ЦРКВА ГИ ПОВИКАА ВЕРНИЦИТЕ ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ ПРОТИВ КОВИД-19

ПОГЛАВАРИТЕ НА МПЦ, ИВЗ И КАТОЛИЧКАТА ЦРКВА ГИ ПОВИКАА ВЕРНИЦИТЕ ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ ПРОТИВ КОВИД-19

Поглаварите на сите верски заедници ја поддржуваат вакцинацијата против ковид-19 и заеднo ги повикаа сите граѓани да се пријават за вакцина, со што ќе ...
СЕРТИФИКАТОР ЗА КООРДИНАТОР

СЕРТИФИКАТОР ЗА КООРДИНАТОР

1 Во моментот кога ќе одлучиш да жртвуваш наука и експертиза за да купуваш души, ќе ти се случи она што сега ѝ се случува на Македонија. Да биде најпо ...
НЕМА ДОГОВОР ЗА ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ, МИЦКОСКИ ПРЕДЛОЖИЛ НА КРАЈОТ НА АВГУСТ ИЛИ ПОЧЕТОК НА СЕПТЕМВРИ

НЕМА ДОГОВОР ЗА ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ, МИЦКОСКИ ПРЕДЛОЖИЛ НА КРАЈОТ НА АВГУСТ ИЛИ ПОЧЕТОК НА СЕПТЕМВРИ

Не е договорен датум за одржување на предвремените парламентарни избори, на втората средба на лидерите на парламентарните политички партии и претседат ...
СИТЕ МОРА ДА НОСАТ МАСКА КОГА ИЗЛЕГУВААТ ОД ДОМА, КАЖА ПРЕМИЕРОТ СПАСОВСКИ

СИТЕ МОРА ДА НОСАТ МАСКА КОГА ИЗЛЕГУВААТ ОД ДОМА, КАЖА ПРЕМИЕРОТ СПАСОВСКИ

Сите граѓани од утре задолжително треба да носат заштитна маска. На денешната владина седница донесена е одлука на цела територија на државата граѓани ...
КЛОВНОВИ ЗА ЗДРАВЈЕ ОД ХОЛАНДИЈА СО ТЕРАПИЈА ЗА УБАВ ДЕН НА БОЛНИ ДЕЦА И СТАРИ ВО СКОПЈЕ

КЛОВНОВИ ЗА ЗДРАВЈЕ ОД ХОЛАНДИЈА СО ТЕРАПИЈА ЗА УБАВ ДЕН НА БОЛНИ ДЕЦА И СТАРИ ВО СКОПЈЕ

Четиринаесетмина волонтери од холандската фондација „Аут оф ареа“, во костими на кловнови деновиве се во Скопје, каде работат со вработени и пациенти ...
СЕ ЗАПИШАВ ВО РЕГИСТАРОТ ЗА ДАРИТЕЛИ НА КОСКЕНА СРЦЕВИНА, ПА МОЖЕ И ЌЕ СПАСАМ НЕЧИЈ ЖИВОТ, ВЕЛИ СЕСТРА КОТЕВСКА КОЈА ТРЧАШЕ НА СКОПСКИОТ МАРАТОН

СЕ ЗАПИШАВ ВО РЕГИСТАРОТ ЗА ДАРИТЕЛИ НА КОСКЕНА СРЦЕВИНА, ПА МОЖЕ И ЌЕ СПАСАМ НЕЧИЈ ЖИВОТ, ВЕЛИ СЕСТРА КОТЕВСКА КОЈА ТРЧАШЕ НА СКОПСКИОТ МАРАТОН

Стотина лекари, медицински сестри здравствени работници од скопските клиники, здруженија на пациенти за ретки болести и за цистична фиброза денес со с ...
1 2 10 / 13 НАПИСИ