Таг: жалба

1 3 4 545 / 45 НАПИСИ
СЈО НАЈАВИ ЖАЛБА ЗА ОДБИЕНИОТ ПРИТВОР ЗА „ТРЕЗОР“, ЧЕКА ОДЛУКА ЗА ИЗЗЕМАЊЕ НА СУДИЈА

СЈО НАЈАВИ ЖАЛБА ЗА ОДБИЕНИОТ ПРИТВОР ЗА „ТРЕЗОР“, ЧЕКА ОДЛУКА ЗА ИЗЗЕМАЊЕ НА СУДИЈА

Специјалното јавно обвинителство ќе поднесе жалба на одлуката за неопределување притвор на еден од осомничените во „Трезор“, велат од СЈО за „Мета“. Ж ...
ТАЛЕСКИ НА СЛОБОДА ДОДЕКА ТРАЕ ЖАЛБЕНАТА ПОСТАПКА ПО ОДЛУКАТА НА АПЕЛАЦИЈА

ТАЛЕСКИ НА СЛОБОДА ДОДЕКА ТРАЕ ЖАЛБЕНАТА ПОСТАПКА ПО ОДЛУКАТА НА АПЕЛАЦИЈА

Специјалното јавно обвинителство ќе достави жалба до Врховниот суд по вчерашната одлука на Апелацискиот суд, со која градоначалникот на Битола Владими ...
СЈО ДЕНЕС СО „ШПИОН“ ПРВПАТ ПРЕД АПЕЛАЦИЈА

СЈО ДЕНЕС СО „ШПИОН“ ПРВПАТ ПРЕД АПЕЛАЦИЈА

Во Апелациониот суд Скопје утрово почнува судскиот процес по жалба на 18-темина обвинети и осудени од случајот „Шпиoн“, за кривични дела шпионажа, зло ...
НЕМА МЕРКИ НА ПРЕТПАЗЛИВОСТ ЗА ЈАНКУЛОСКА, КРИВИЧНИОТ СОВЕТ ЈА ОДБИ ЖАЛБАТА НА СЈО

НЕМА МЕРКИ НА ПРЕТПАЗЛИВОСТ ЗА ЈАНКУЛОСКА, КРИВИЧНИОТ СОВЕТ ЈА ОДБИ ЖАЛБАТА НА СЈО

Кривичниот совет на Основниот суд Скопје 1 ја одбил жалбата на Специјалното јавно обвинителство и ја потврдил одлуката на судијката Александра Поп-Сте ...
АДВОКАТИТЕ НА ГРУЈОВСКИ ПОДНЕСОА ЖАЛБА НА ПРИТВОРОТ

АДВОКАТИТЕ НА ГРУЈОВСКИ ПОДНЕСОА ЖАЛБА НА ПРИТВОРОТ

Адвокатскиот тим на првоосмничениот во случајот „Тврдина“, Горан Грујовски поднесе жалба на притворот за началникот на петтата управа. „Барањето е ...
1 3 4 545 / 45 НАПИСИ