Таг: жалба

1 2 3 4 5 40 / 41 НАПИСИ
ИВОНА ТАЛЕВСКА ОСТАНА БЕЗ ПАСОШ, АПЕЛАЦИЈА Ѝ ЈА ОДБИ ЖАЛБАТА

ИВОНА ТАЛЕВСКА ОСТАНА БЕЗ ПАСОШ, АПЕЛАЦИЈА Ѝ ЈА ОДБИ ЖАЛБАТА

Сопственичката на фирми и новинарка Ивона Талевска од ТВ Сител останува без пасош, откако Апелациониот суд денеска ја одби нејзината жалба за мерките ...
„ФАМИЛИЈАРЕН СУМ СО 2 МАЛОЛЕТНИ ДЕЦА И СРЕДНО БОГАТ, НЕМАМ НАМЕРА ДА БЕГАМ“, РЕЧЕ ВО АПЕЛАЦИЈА ОБВИНЕТИОТ ВО „ТРЕЗОР“ НЕБОЈША СТАЈКОВИЌ

„ФАМИЛИЈАРЕН СУМ СО 2 МАЛОЛЕТНИ ДЕЦА И СРЕДНО БОГАТ, НЕМАМ НАМЕРА ДА БЕГАМ“, РЕЧЕ ВО АПЕЛАЦИЈА ОБВИНЕТИОТ ВО „ТРЕЗОР“ НЕБОЈША СТАЈКОВИЌ

Небојша Стајковиќ од МВР, единствениот во случајот „Трезор“ на СЈО за кој Основниот суд Скопје 1 одреди мерка одземање на патната исправа, поднел жалб ...
МИЈАЛКОВ УШТЕ НЕ ГО ДОБИЛ РЕШЕНИЕТО ОД СУДОТ ЗА ОДЗЕМЕН ПАСОШ И ЗАТОА НЕ ПОДНЕЛ ЖАЛБА

МИЈАЛКОВ УШТЕ НЕ ГО ДОБИЛ РЕШЕНИЕТО ОД СУДОТ ЗА ОДЗЕМЕН ПАСОШ И ЗАТОА НЕ ПОДНЕЛ ЖАЛБА

  Адвокатот Љупчо Шврговски, кој му е бранител на поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање, Сашо Мијалков, обвинет в ...
ВО СТРАЗБУР ПАДНА И ЛУСТРАЦИЈАТА НА ПЕТАР КАРАЈАНОВ

ВО СТРАЗБУР ПАДНА И ЛУСТРАЦИЈАТА НА ПЕТАР КАРАЈАНОВ

Македонија го изгуби и вториот лустрациски случај пред Европскиот суд за човекови права (ЕСЧП) во Стразбур. Судот ја усвои жалбата на Петар Карајанов, ...
АПЕЛАЦИОНИОТ СУД ОДБИ ДА ЈА ВРАТИ ВО СИЛА ЗАБРАНАТА НА ТРАМП ЗА ВЛЕЗ НА МУСЛИМАНИ

АПЕЛАЦИОНИОТ СУД ОДБИ ДА ЈА ВРАТИ ВО СИЛА ЗАБРАНАТА НА ТРАМП ЗА ВЛЕЗ НА МУСЛИМАНИ

Федерален апелационен суд одби да ја врати во сила забраната на американскиот претседател Доналд Трамп за влез во САД на граѓани од седум земји со дом ...
КРИВИЧНИОТ СОВЕТ ЈА ОДБИ ЖАЛБАТА НА СЈО ЗА НЕОДЗЕМАЊЕ НА ПАСОШОТ НА МИЈАЛКОВ

КРИВИЧНИОТ СОВЕТ ЈА ОДБИ ЖАЛБАТА НА СЈО ЗА НЕОДЗЕМАЊЕ НА ПАСОШОТ НА МИЈАЛКОВ

Кривичниот совет на одделението за организиран криминал и корупција на Основниот суд Скопје 1 денеска ја одбил жалбата на Специјалното јавно обвинител ...
СЈО НАЈАВИ ЖАЛБА ЗА ОДБИЕНИОТ ПРИТВОР ЗА „ТРЕЗОР“, ЧЕКА ОДЛУКА ЗА ИЗЗЕМАЊЕ НА СУДИЈА

СЈО НАЈАВИ ЖАЛБА ЗА ОДБИЕНИОТ ПРИТВОР ЗА „ТРЕЗОР“, ЧЕКА ОДЛУКА ЗА ИЗЗЕМАЊЕ НА СУДИЈА

Специјалното јавно обвинителство ќе поднесе жалба на одлуката за неопределување притвор на еден од осомничените во „Трезор“, велат од СЈО за „Мета“. Ж ...
ТАЛЕСКИ НА СЛОБОДА ДОДЕКА ТРАЕ ЖАЛБЕНАТА ПОСТАПКА ПО ОДЛУКАТА НА АПЕЛАЦИЈА

ТАЛЕСКИ НА СЛОБОДА ДОДЕКА ТРАЕ ЖАЛБЕНАТА ПОСТАПКА ПО ОДЛУКАТА НА АПЕЛАЦИЈА

Специјалното јавно обвинителство ќе достави жалба до Врховниот суд по вчерашната одлука на Апелацискиот суд, со која градоначалникот на Битола Владими ...
СЈО ДЕНЕС СО „ШПИОН“ ПРВПАТ ПРЕД АПЕЛАЦИЈА

СЈО ДЕНЕС СО „ШПИОН“ ПРВПАТ ПРЕД АПЕЛАЦИЈА

Во Апелациониот суд Скопје утрово почнува судскиот процес по жалба на 18-темина обвинети и осудени од случајот „Шпиoн“, за кривични дела шпионажа, зло ...
НЕМА МЕРКИ НА ПРЕТПАЗЛИВОСТ ЗА ЈАНКУЛОСКА, КРИВИЧНИОТ СОВЕТ ЈА ОДБИ ЖАЛБАТА НА СЈО

НЕМА МЕРКИ НА ПРЕТПАЗЛИВОСТ ЗА ЈАНКУЛОСКА, КРИВИЧНИОТ СОВЕТ ЈА ОДБИ ЖАЛБАТА НА СЈО

Кривичниот совет на Основниот суд Скопје 1 ја одбил жалбата на Специјалното јавно обвинителство и ја потврдил одлуката на судијката Александра Поп-Сте ...
1 2 3 4 5 40 / 41 НАПИСИ