Таг: жалба

1 2 3 4 5 30 / 42 НАПИСИ
ОДБРАНАТА НА ГРУЕВСКИ ПОБАРА ИЗЗЕМАЊЕ НА ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА НА АПЕЛАЦИСКИОТ СУДЕЧКИ СОВЕТ ПЕРИЌ

ОДБРАНАТА НА ГРУЕВСКИ ПОБАРА ИЗЗЕМАЊЕ НА ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА НА АПЕЛАЦИСКИОТ СУДЕЧКИ СОВЕТ ПЕРИЌ

Одбраната на осудениот на две години затвор Никола Груевски во случајот „Тенк“ на СЈО, во продолжението на јавната седница на Апелација за неговата жа ...
СКОПСКА АПЕЛАЦИЈА ДЕНЕС И УТРЕ РЕШАВА ДАЛИ ГРУЕВСКИ ЌЕ ОДИ В ЗАТВОР ЗА МЕРЦЕДЕСОТ ШТО СИ ГО НАРАЧА ОД МВР

СКОПСКА АПЕЛАЦИЈА ДЕНЕС И УТРЕ РЕШАВА ДАЛИ ГРУЕВСКИ ЌЕ ОДИ В ЗАТВОР ЗА МЕРЦЕДЕСОТ ШТО СИ ГО НАРАЧА ОД МВР

Обвинетиот експремиер Никола Груевски, кој во случајот „Тенк“ за набавката на луксузниот мерцедес од 600.000 евра по негова желба, од пари на МВР, доб ...
ОПШТИНА ЦЕНТАР БЛОКИРАНА ЗА 1,5 МИЛИОН ЕВРА ПОРАДИ РАСКИНАТИОТ ДОГОВОР НА ЖЕРНОВСКИ ЗА КАТНАТА ГАРАЖА

ОПШТИНА ЦЕНТАР БЛОКИРАНА ЗА 1,5 МИЛИОН ЕВРА ПОРАДИ РАСКИНАТИОТ ДОГОВОР НА ЖЕРНОВСКИ ЗА КАТНАТА ГАРАЖА

Сметката на Општина Центар две недели била блокирана за 1,5 милиони евра, поради договорот кој го раскина поранешниот градоначалникот Андреј Жерновски ...
СЈО БАРА ЗАТВОРСКА КАЗНА ЗА ИВОНА МЕСТО УСЛОВНА

СЈО БАРА ЗАТВОРСКА КАЗНА ЗА ИВОНА МЕСТО УСЛОВНА

Специјалното обвинителство денеска поднесе жалба до Апелациониот суд Скопје со која бара преквалификација на условната во затворска казна за новинарка ...
СОВЕТОТ ЗА ЕТИКА ЈА ОДБИ ЖАЛБАТА НА ВАСЕВА ПРОТИВ САКАМДАКАЖАМ.МК ЗА ТЕКСТОТ ЗА ДЕЛЕЊЕТО ПАРИ ЗА КУЛТУРНИ ПРОЕКТИ

СОВЕТОТ ЗА ЕТИКА ЈА ОДБИ ЖАЛБАТА НА ВАСЕВА ПРОТИВ САКАМДАКАЖАМ.МК ЗА ТЕКСТОТ ЗА ДЕЛЕЊЕТО ПАРИ ЗА КУЛТУРНИ ПРОЕКТИ

Комисијата за жалби при Советот за етика во медиумите ја одби како неоснована жалбата на кураторката и историчарката на уметност Ивана Васева за текст ...
УСЛОВНА МЕСТО ЗАТВОРСКА КАЗНА ЗА КАВАДАРЧАНЕЦОТ КОЈ Ѝ ГО СКИНА ГЛАСАЧКОТО ЛИВЧЕ НА СОПРУГАТА

УСЛОВНА МЕСТО ЗАТВОРСКА КАЗНА ЗА КАВАДАРЧАНЕЦОТ КОЈ Ѝ ГО СКИНА ГЛАСАЧКОТО ЛИВЧЕ НА СОПРУГАТА

Апелациониот суд Скопје ја смени затворската казна во условна, против кавадарчанецот Ѓоре Тодоров, кој беше осуден на две години оти го искинал гласач ...
ФЕНИ Е ВО СТЕЧАЈ, ПОТВРДИ СКОПСКА АПЕЛАЦИЈА

ФЕНИ Е ВО СТЕЧАЈ, ПОТВРДИ СКОПСКА АПЕЛАЦИЈА

Апелацискиот суд од Скопје ја отфрли жалбата на компанијата „Кунико ресорсис“ за стечајот во кавадаречката фабрика „Фени“, информираа од велешкиот Осн ...
ВРХОВНИОТ СУД ЌЕ ГИ ПОПРАВА ОДЛУКИТЕ НА СУДСКИОТ СОВЕТ ЗА ДА СЕ СПРЕЧАТ ДОСЕГАШНИТЕ МАНИПУЛАЦИИ

ВРХОВНИОТ СУД ЌЕ ГИ ПОПРАВА ОДЛУКИТЕ НА СУДСКИОТ СОВЕТ ЗА ДА СЕ СПРЕЧАТ ДОСЕГАШНИТЕ МАНИПУЛАЦИИ

Судскиот совет кој од 2006 година е без контрола, конечно добива претпоставен орган  во Врховниот суд. Дванаесет  години Судскиот совет апсолутно сам ...
ДРИСЛА ТРЕБА ДА СЕ ВРАТИ НА ГРАДОТ, ПА ПОТОА ДА СЕ БАРА НОВ ПРИВАТЕН ПАРТНЕР, ВЕЛИ ШИЛЕГОВ

ДРИСЛА ТРЕБА ДА СЕ ВРАТИ НА ГРАДОТ, ПА ПОТОА ДА СЕ БАРА НОВ ПРИВАТЕН ПАРТНЕР, ВЕЛИ ШИЛЕГОВ

Градоначалникот Петре Шилегов смета дека депонијата „Дрисла“ мора да се врати прво во надлежност на Град Скопје, па потоа да се распише нов оглас за п ...
ГРУЕВСКИ ОСТАНУВА БЕЗ ПАСОШ, ЌЕ СЕ ЈАВУВА ВО СУД СЕКОЈА НЕДЕЛА, ПОТВРДИ АПЕЛАЦИЈА 

ГРУЕВСКИ ОСТАНУВА БЕЗ ПАСОШ, ЌЕ СЕ ЈАВУВА ВО СУД СЕКОЈА НЕДЕЛА, ПОТВРДИ АПЕЛАЦИЈА 

Тричлениот совет од организиран криминал во Скопска апелација одлучи да не му го врати пасошот на експремиерот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, ...
1 2 3 4 5 30 / 42 НАПИСИ