Таг: железничка несреќа

1 2 10 / 11 НАПИСИ
ВОЗ УДРИ ВО ГРУПА МИГРАНТИ КАЈ КРИВОЛАК, ЕДЕН ЗАГИНАТ И ДВАЈЦА ТЕШКО ПОВРЕДЕНИ

ВОЗ УДРИ ВО ГРУПА МИГРАНТИ КАЈ КРИВОЛАК, ЕДЕН ЗАГИНАТ И ДВАЈЦА ТЕШКО ПОВРЕДЕНИ

Нешто по полноќ, товарен воз удрил во група мигранти кои оделе по пругата Велес- Гевгелија. Инцидентот се случил на приод од железничка станица Кривол ...
ВОЗ ПАДНА ВРЗ АВТОМОБИЛИ ОТКАКО СЕ УРНА НАДЗЕМЕН ПРЕМИН ОД МЕТРОТО ВО МЕКСИКО СИТИ, НАЈМАЛКУ 15 МРТВИ

ВОЗ ПАДНА ВРЗ АВТОМОБИЛИ ОТКАКО СЕ УРНА НАДЗЕМЕН ПРЕМИН ОД МЕТРОТО ВО МЕКСИКО СИТИ, НАЈМАЛКУ 15 МРТВИ

Најмалку 15 луѓе загинаа откако се урна издигнат дел од метрото во Мексико Сити, при што возот падна врз автомобили на прометна сообраќајница. Официја ...
НАЈМАЛКУ 34 ЗАГИНАТИ ОТКАКО ВОЗ ИЗЛЕТА ОД ШИНИ ВО ТУНЕЛ ВО ТАЈВАН, ДЕСЕТИЦИ СЀ УШТЕ СЕ ЗАРОБЕНИ

НАЈМАЛКУ 34 ЗАГИНАТИ ОТКАКО ВОЗ ИЗЛЕТА ОД ШИНИ ВО ТУНЕЛ ВО ТАЈВАН, ДЕСЕТИЦИ СЀ УШТЕ СЕ ЗАРОБЕНИ

Најмалку 34 патници загинаа, а 72 и натаму се заробени, откако воз излета од шини во тунел на Тајван. Тајванскиот центар за вонредни ситуации објави ...
СКУЛПТУРА НА КИТ СПРЕЧИ ЖЕЛЕЗНИЧКА НЕСРЕЌА ВО ХОЛАНДИЈА, ГО ЗАПРЕ ВОЗОТ ПРЕД ДА ПАДНЕ ВО ВОДАТА

СКУЛПТУРА НА КИТ СПРЕЧИ ЖЕЛЕЗНИЧКА НЕСРЕЌА ВО ХОЛАНДИЈА, ГО ЗАПРЕ ВОЗОТ ПРЕД ДА ПАДНЕ ВО ВОДАТА

Возач на метро во Холандија избегна тешка несреќа благодарение на огромна уметничка инсталација на кит. Возот ја проби бариерата на крајот на пруга ...
ПАТНИЧКИ ВОЗ ИЗЛЕТА ОД ШИНИТЕ ВО ГОСТИВАРСКО ОТКАКО УДРИЛ ВО КАРПА, НЕМА ПОВРЕДЕНИ

ПАТНИЧКИ ВОЗ ИЗЛЕТА ОД ШИНИТЕ ВО ГОСТИВАРСКО ОТКАКО УДРИЛ ВО КАРПА, НЕМА ПОВРЕДЕНИ

Патничкиот воз кој сообраќа на линијата Кичево-Скопје утрово излетал од шините во близина на гостиварските села Лакавица и Падалишта, објави Центарот ...
ПРЕД 73 ГОДИНИ ЗАГИНАЛЕ 15 ЛИЦА НА ИСТИОТ ДАТУМ И МЕСТО КАКО СИНОЌЕШНАТА ЖЕЛЕЗНИЧКА НЕСРЕЌА НА ПРУГАТА ВЕЛЕС-СКОПЈЕ

ПРЕД 73 ГОДИНИ ЗАГИНАЛЕ 15 ЛИЦА НА ИСТИОТ ДАТУМ И МЕСТО КАКО СИНОЌЕШНАТА ЖЕЛЕЗНИЧКА НЕСРЕЌА НА ПРУГАТА ВЕЛЕС-СКОПЈЕ

Синоќешното излетување на локомотивата по удар во карпа близу железничката станица Рајко Жинзифов, случајно по датум и место се поклопува со најголема ...
НАЈМАЛКУ ШЕСТ ЗАГИНАТИ ВО ЖЕЛЕЗНИЧКАТА НЕСРЕЌА НА МОСТ ВО ДАНСКА

НАЈМАЛКУ ШЕСТ ЗАГИНАТИ ВО ЖЕЛЕЗНИЧКАТА НЕСРЕЌА НА МОСТ ВО ДАНСКА

Најмалку шест луѓе загинаа во железничката несреќа на мост кој поврзува два дански острови, потврдија властите. Мостот „Грејт белт“, што ги поврзув ...
НАЈМАЛКУ СЕДУМ МРТВИ И 40 ПОВРЕДЕНИ ВО СУДИРОТ НА ДВА ВОЗА ВО АНКАРА

НАЈМАЛКУ СЕДУМ МРТВИ И 40 ПОВРЕДЕНИ ВО СУДИРОТ НА ДВА ВОЗА ВО АНКАРА

Најмалку седум луѓе загинаа во судирот на два брзи воза на една од железничките станици во Анкара, а повеќе од 40 се повредени. Локалните медиуми о ...
ВОЗ СО АМЕРИКАНСКИ КОНГРЕСМЕНИ УДРИ ВО КАМИОН, ЕДЕН ЗАГИНАТ

ВОЗ СО АМЕРИКАНСКИ КОНГРЕСМЕНИ УДРИ ВО КАМИОН, ЕДЕН ЗАГИНАТ

Воз кој превезувал републикански членови на американскиот Конгрес, вклучувајќи го и спикерот Пол Рајан, удрил во камион, при што едно лице загинало. ...
ЖЕЛЕЗНИЧКА НЕСРЕЌА КАЈ МИЛАНО, НАЈМАЛКУ ПЕТМИНА ЗАГИНАТИ

ЖЕЛЕЗНИЧКА НЕСРЕЌА КАЈ МИЛАНО, НАЈМАЛКУ ПЕТМИНА ЗАГИНАТИ

Воз излета од шините во близина на Милано, при што најмалку петмина се загинати и десетина патници се сериозно повредени, објавија италијанските медиу ...
1 2 10 / 11 НАПИСИ