Таг: железничка несреќа

1 2 3 10 / 25 НАПИСИ
НАД 280 МРТВИ ВО НАЈТЕШКИОТ СУДИР НА ВОЗОВИ ВО ИНДИЈА ВО ОВОЈ ВЕК

НАД 280 МРТВИ ВО НАЈТЕШКИОТ СУДИР НА ВОЗОВИ ВО ИНДИЈА ВО ОВОЈ ВЕК

Најмалку 288 луѓе загинаа во вчерашната железничка несреќа во Индија, во која се судрија повеќе возови. Се верува дека еден воз излетал од шини, по шт ...
ПАТНИЧКИ ВОЗ ИЗЛЕТА ОД ШИНИ ВО ИНДИЈА И УДРИ ВО ДРУГ ВОЗ, НАЈМАЛКУ 50 МРТВИ

ПАТНИЧКИ ВОЗ ИЗЛЕТА ОД ШИНИ ВО ИНДИЈА И УДРИ ВО ДРУГ ВОЗ, НАЈМАЛКУ 50 МРТВИ

Десетици луѓе загинале откако патнички воз излетал од шини и се судрил со друг воз во источната индиска сојузна држава Одиша. Последните информации ...
ВОЗ УДРИ ВО КРАН И ИЗЛЕТА ОД ШИНИ ВО ХОЛАНДИЈА, НАЈМАЛКУ ЕДЕН ЗАГИНАТ

ВОЗ УДРИ ВО КРАН И ИЗЛЕТА ОД ШИНИ ВО ХОЛАНДИЈА, НАЈМАЛКУ ЕДЕН ЗАГИНАТ

Најмалку едно лице загина, а 30-ина се повредени, откако патнички воз ноќеска излета од шини во западна Холандија. Итните служби кажаа дека несреќата ...
МИЦОТАКИС ПОБАРА ПРОШКА ЗА ЖЕЛЕЗНИЧКАТА НЕСРЕЌА СО 57 ЖРТВИ, НИЗ ГРЦИЈА ПРОДОЛЖУВААТ ПРОТЕСТИТЕ

МИЦОТАКИС ПОБАРА ПРОШКА ЗА ЖЕЛЕЗНИЧКАТА НЕСРЕЌА СО 57 ЖРТВИ, НИЗ ГРЦИЈА ПРОДОЛЖУВААТ ПРОТЕСТИТЕ

Грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис побара прошка за железничката несреќа во која што загинаа 57 луѓе. Во порака на Фејсбук, Мицотакис кажа дека „во Гр ...
ИЛЈАДНИЦИ СТУДЕНТИ ИЗЛЕГОА НА ПРОТЕСТИ ШИРУМ ГРЦИЈА ПО ЖЕЛЕЗНИЧКАТА НЕСРЕЌА СО 57 ЗАГИНАТИ

ИЛЈАДНИЦИ СТУДЕНТИ ИЗЛЕГОА НА ПРОТЕСТИ ШИРУМ ГРЦИЈА ПО ЖЕЛЕЗНИЧКАТА НЕСРЕЌА СО 57 ЗАГИНАТИ

Се интензивираат протести во Грција неколку дена по најсмртоносната железничка несреќа во земјата, откако илјадници студенти излегоа на улиците во нек ...
И НАТАМУ СЕ ТРАГА ПО 56 ПАТНИЦИ ПО ЖЕЛЕЗНИЧКАТА НЕСРЕЌА ВО ГРЦИЈА, НАРЕДЕНА СЕОПФАТНА ИСТРАГА

И НАТАМУ СЕ ТРАГА ПО 56 ПАТНИЦИ ПО ЖЕЛЕЗНИЧКАТА НЕСРЕЌА ВО ГРЦИЈА, НАРЕДЕНА СЕОПФАТНА ИСТРАГА

Педесет и шест патници и натаму се водат како исчезнати по тешката железничка несреќа во Грција, во која, според последните потврдени информации, заги ...
БРОЈОТ НА ЗАГИНАТИ ВО ЖЕЛЕЗНИЧКАТА НЕСРЕЌА ВО ГРЦИЈА ПОРАСНА НА 57, ШЕФОТ НА СТАНИЦАТА ВО ЛАРИСА ПРИЗНА ДЕКА СНОСИ ВИНА

БРОЈОТ НА ЗАГИНАТИ ВО ЖЕЛЕЗНИЧКАТА НЕСРЕЌА ВО ГРЦИЈА ПОРАСНА НА 57, ШЕФОТ НА СТАНИЦАТА ВО ЛАРИСА ПРИЗНА ДЕКА СНОСИ ВИНА

Бројот на загинати во железничката несреќа во Грција порасна од 46 на 57, потврдија од болницата во Лариса. Елени Загелиду, еден од десетте лекари кои ...
ПРОТЕСТИ И ШТРАЈКОВИ ВО ГРЦИЈА ПО ЖЕЛЕЗНИЧКАТА НЕСРЕЌА ВО КОЈА ЗАГИНАА 43 ЛУЃЕ, ВОЗОВИТЕ ДЕНЕСКА НЕМА ДА ВОЗАТ НИЗ ЗЕМЈАТА

ПРОТЕСТИ И ШТРАЈКОВИ ВО ГРЦИЈА ПО ЖЕЛЕЗНИЧКАТА НЕСРЕЌА ВО КОЈА ЗАГИНАА 43 ЛУЃЕ, ВОЗОВИТЕ ДЕНЕСКА НЕМА ДА ВОЗАТ НИЗ ЗЕМЈАТА

Во неколку градови во Грција синоќа се протестираше поради тешката железничка несреќа кај Лариса, во која загинаа најмалку 43 луѓе, додека денеска нем ...
ГРЦИЈА ГИ БАРА ПРИЧИНИТЕ ЗА СУДИРОТ НА ВОЗОВИТЕ ВО КОЈ ЗАГИНАА 38 ЛУЃЕ, ОД ЖЕЛЕЗНИЦАТА ВЕЛАТ ДЕКА ЕЛЕКТРОНСКАТА СИГНАЛИЗАЦИЈА НЕ РАБОТЕЛА

ГРЦИЈА ГИ БАРА ПРИЧИНИТЕ ЗА СУДИРОТ НА ВОЗОВИТЕ ВО КОЈ ЗАГИНАА 38 ЛУЃЕ, ОД ЖЕЛЕЗНИЦАТА ВЕЛАТ ДЕКА ЕЛЕКТРОНСКАТА СИГНАЛИЗАЦИЈА НЕ РАБОТЕЛА

Бројот на загинати во синоќешната железничка несреќа близу грчкиот град Лариса порасна на 38, додека шест лица остануваат во критична состојба во болн ...
ГРЧКИОТ МИНИСТЕР ЗА ТРАНСПОРТ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ПО ЖЕЛЕЗНИЧКАТА НЕСРЕЌА СО 36 МРТВИ

ГРЧКИОТ МИНИСТЕР ЗА ТРАНСПОРТ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ПО ЖЕЛЕЗНИЧКАТА НЕСРЕЌА СО 36 МРТВИ

Грчкиот министер за транспорт и инфраструктура Константинос Караманлис поднесе оставка по тешката железничка несреќа кај Лариса ноќеска, во која загин ...
1 2 3 10 / 25 НАПИСИ