Таг: Жосеп Борел

НЕМА ДА ДОБИЕТЕ ПОДОБРА ЗДЕЛКА ОД ЕУ, ВРЕМЕ Е ДА ГИ УСВОИТЕ УСТАВНИТЕ ИЗМЕНИ, КАЖА БОРЕЛ 

НЕМА ДА ДОБИЕТЕ ПОДОБРА ЗДЕЛКА ОД ЕУ, ВРЕМЕ Е ДА ГИ УСВОИТЕ УСТАВНИТЕ ИЗМЕНИ, КАЖА БОРЕЛ 

Високиот претставник на ЕУ за надворешни работи и безбедносна политика Жосеп Борел ги повика сите партии во Македонија да си ги преземат обврските и д ...
ОДНОСИТЕ МЕЃУ СРБИЈА И КОСОВО ЌЕ СЕ НОРМАЛИЗИРААТ СО ЗАЕМНО ПРИЗНАВАЊЕ, КАЖА КУРТИ НА ЕКОНОМСКИОТ ФОРУМ ВО СКОПЈЕ

ОДНОСИТЕ МЕЃУ СРБИЈА И КОСОВО ЌЕ СЕ НОРМАЛИЗИРААТ СО ЗАЕМНО ПРИЗНАВАЊЕ, КАЖА КУРТИ НА ЕКОНОМСКИОТ ФОРУМ ВО СКОПЈЕ

Косовскиот премиер Албин Курти вели дека нормализацијата на односите меѓу Косово и Србија може да се направи само преку заемно признавање. Според Курт ...
ПРЕГОВОРИТЕ СО ЕУ НЕ МОЖАТ ДА ПОЧНАТ ДОДЕКА НЕ ГИ РЕШИТЕ БИЛАТЕРАЛНИТЕ ПРАШАЊА СО БУГАРИЈА, КАЖА БОРЕЛ ВО СКОПЈЕ

ПРЕГОВОРИТЕ СО ЕУ НЕ МОЖАТ ДА ПОЧНАТ ДОДЕКА НЕ ГИ РЕШИТЕ БИЛАТЕРАЛНИТЕ ПРАШАЊА СО БУГАРИЈА, КАЖА БОРЕЛ ВО СКОПЈЕ

Високиот претставник на ЕУ за надворешна и безбедносна политика Жосеп Борел кажа дека проширувањето на ЕУ не може да продолжи ако е попречено од билат ...
ПРИСТАПНИТЕ ПРЕГОВОРИ СО МАКЕДОНИЈА И АЛБАНИЈА ТРЕБА ДА ЗАПОЧНАТ БЕЗ ОДЛАГАЊЕ, ВЕЛАТ БЛИНКЕН И БОРЕЛ

ПРИСТАПНИТЕ ПРЕГОВОРИ СО МАКЕДОНИЈА И АЛБАНИЈА ТРЕБА ДА ЗАПОЧНАТ БЕЗ ОДЛАГАЊЕ, ВЕЛАТ БЛИНКЕН И БОРЕЛ

Државниот секретар на САД Ентони Блинкен и Високиот претставник на ЕУ за надворешна политика Жосеп Борел велат дека пристапните преговори на ЕУ со Алб ...
БУГАРИЈА ЌЕ ГИ НАТЕРА МАКЕДОНИЈА И АЛБАНИЈА ДА СИ БАРААТ АЛТЕРНАТИВИ, ВЕЛИ ЖОСЕП БОРЕЛ, ПРЕТСТАВНИКОТ НА ЕУ ЗА НАДВОРЕШНА ПОЛИТИКА

БУГАРИЈА ЌЕ ГИ НАТЕРА МАКЕДОНИЈА И АЛБАНИЈА ДА СИ БАРААТ АЛТЕРНАТИВИ, ВЕЛИ ЖОСЕП БОРЕЛ, ПРЕТСТАВНИКОТ НА ЕУ ЗА НАДВОРЕШНА ПОЛИТИКА

Високиот претставник на ЕУ за надворешна политика Жосеп Борел ја повика Бугарија да покаже поголема флексибилност во врска со јазичниот спор со Северн ...
5 / 5 НАПИСИ