Таг: жртви

1 2 3 4 5 40 / 47 НАПИСИ
ХЕРА СО ПОВИК ДО УМЕТНИЦИТЕ ДА ДОНИРААТ ДЕЛА, ПАРИТЕ ОД ПРОДАЖБАТА ЌЕ ОДАТ ЗА ДЕЦА И СЕМЕЈСТВА ЖРТВИ НА НАСИЛСТВО

ХЕРА СО ПОВИК ДО УМЕТНИЦИТЕ ДА ДОНИРААТ ДЕЛА, ПАРИТЕ ОД ПРОДАЖБАТА ЌЕ ОДАТ ЗА ДЕЦА И СЕМЕЈСТВА ЖРТВИ НА НАСИЛСТВО

Асоцијацијата за здравствена едукација и истражување ХЕРА организира акција преку која ги кани сите уметници од Македонија да донираат уметнички дела ...
И ЈАС СУМ ДОМСКО ДЕТЕ, ЗНАМ ШТО Е СКРШЕНО СРЦЕ И ЗНАМ ШТО Е ЉУБОВ, ВЕЛИ ШЕФОТ НА УНИЦЕФ ВО МАКЕДОНИЈА БЕНЏАМИН ПЕРКС

И ЈАС СУМ ДОМСКО ДЕТЕ, ЗНАМ ШТО Е СКРШЕНО СРЦЕ И ЗНАМ ШТО Е ЉУБОВ, ВЕЛИ ШЕФОТ НА УНИЦЕФ ВО МАКЕДОНИЈА БЕНЏАМИН ПЕРКС

Во Македонија нема доволно податоци за насилството врз жените и девојчињата за да се разбере проблемот, но глобалните бројки се дека една третина од ж ...
ПОЛИЦИЈАТА ПРЕД СОБРАНИЕ ВО 18.30 БЕШЕ ЗБУНЕТА, ЈАС ДАДОВ КОМАНДА ВО 20.07 И ГИ СПАСИВ ПРАТЕНИЦИТЕ, РЕЧЕ ЧАВКОВ НА СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ

ПОЛИЦИЈАТА ПРЕД СОБРАНИЕ ВО 18.30 БЕШЕ ЗБУНЕТА, ЈАС ДАДОВ КОМАНДА ВО 20.07 И ГИ СПАСИВ ПРАТЕНИЦИТЕ, РЕЧЕ ЧАВКОВ НА СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ

Поранешниот директор на Бирото за јавна безбедност (БЈБ) Митко Чавков, во воведните зборови на судењето каде е обвинет за терористичко загрозување на ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО ОТВОРИ ИСТРАГА ЗА ГОВОРОТ НА ОМРАЗА НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ ЗА ПОЖАРИТЕ ВО АТИНА ВО КОИ ЗАГИНАА НАД 80 ЛУЃЕ

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ОТВОРИ ИСТРАГА ЗА ГОВОРОТ НА ОМРАЗА НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ ЗА ПОЖАРИТЕ ВО АТИНА ВО КОИ ЗАГИНАА НАД 80 ЛУЃЕ

Јавното обвинителство на Скопје оформи предмет за ширењето говор на омраза во постовите и коментарите на социјалните мрежи во врска со катастрофалниот ...
ФРАНЦУЗИ СО МАГАРЕ И МАЗГА ЌЕ ПОМИНАТ 240 КИЛОМЕТРИ ПО ЛИНИЈАТА НА МАКЕДОНСКИОТ ФРОНТ ОД ПРВАТА СВЕТСКА ВОЈНА

ФРАНЦУЗИ СО МАГАРЕ И МАЗГА ЌЕ ПОМИНАТ 240 КИЛОМЕТРИ ПО ЛИНИЈАТА НА МАКЕДОНСКИОТ ФРОНТ ОД ПРВАТА СВЕТСКА ВОЈНА

Францускиот дипломат и писател Емануел Рембер и новинарот и историчар Емануел Ешт придружувани од планинарскиот водич Петар Нолев со магаре и мазга во ...
УКРАДЕНИ СПОМЕН ОБЕЛЕЖЈА НА ЖРТВИТЕ НА ХОЛОКАУСТОТ ОД ТРОТОАРИТЕ ВО БЕРЛИН

УКРАДЕНИ СПОМЕН ОБЕЛЕЖЈА НА ЖРТВИТЕ НА ХОЛОКАУСТОТ ОД ТРОТОАРИТЕ ВО БЕРЛИН

Полицијата во Берлин ја истражува кражбата на неколку мали спомен обележја вградени на тротоарите, со кои што се оддава почит на жртвите на Холокаусто ...
СИЛНО НЕВРЕМЕ ОДНЕСЕ ПЕТ ЖИВОТИ ВО ЦЕНТРАЛНА ЕВРОПА

СИЛНО НЕВРЕМЕ ОДНЕСЕ ПЕТ ЖИВОТИ ВО ЦЕНТРАЛНА ЕВРОПА

Невремето Херварт однесе пет животи и предизвика сообраќаен хаос и поплави, откако помина низ Германија, Полска и Чешка, а ветрови со брзина од над 14 ...
ЗАСЕГА ПОТВРДЕНИ 32 ЖРТВИ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО МЕКСИКО

ЗАСЕГА ПОТВРДЕНИ 32 ЖРТВИ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО МЕКСИКО

Засега е потврдено дека 32 лица загинаа во најсилниот земјотрес на јужниот брег на Мексико, најсилен во земјата во изминатиов век. Најлошо е погоден г ...
СКОПСКАТА ОБИКОЛНИЦА НЕ Е ПОПРАВЕНА И ЦЕЛА ГОДИНА ПО ПОПЛАВАТА ШТО ОДНЕСЕ 22 ЖИВОТИ

СКОПСКАТА ОБИКОЛНИЦА НЕ Е ПОПРАВЕНА И ЦЕЛА ГОДИНА ПО ПОПЛАВАТА ШТО ОДНЕСЕ 22 ЖИВОТИ

Поправките на оштетената скопска обиколница дочекаа годишнина од поплавата во која лани на 6 август загинаа 22 лица, од кои дел токму на оваа сообраќа ...
ЗАСЕГА ШЕСТ ЗАГИНАТИ ВО ПОЖАРОТ ВО ОБЛАКОДЕР ВО ЛОНДОН

ЗАСЕГА ШЕСТ ЗАГИНАТИ ВО ПОЖАРОТ ВО ОБЛАКОДЕР ВО ЛОНДОН

Шест жртви се потврдени во пожарот што ноќеска избувна во облакодер во западен Лондон, а полицијата очекува бројот на загинати да расте. Шефот на поли ...
1 2 3 4 5 40 / 47 НАПИСИ