Таг: Зијадин Села

1 6 7 8 9 10 80 / 92 НАПИСИ
ОБВИНИТЕЛСТВОТО ОТВОРИ ИСТРАГА ЗА УБИСТВО ВО ОБИД ЗА ДВАЈЦА ОД НАПАЃАЧИТЕ НА СЕЛА

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ОТВОРИ ИСТРАГА ЗА УБИСТВО ВО ОБИД ЗА ДВАЈЦА ОД НАПАЃАЧИТЕ НА СЕЛА

Основното јавно обвинителство отвори истражна постапка за кривично дело убиство во обид за две лица осомничени дека го нападнале пратеникот Зијадин Се ...
ЗИЈАДИН СЕЛА ИЗЛЕЗЕ ОД БОЛНИЦА, СЛЕДНАТА НЕДЕЛА СЕ ВРАЌА ВО СОБРАНИЕ

ЗИЈАДИН СЕЛА ИЗЛЕЗЕ ОД БОЛНИЦА, СЛЕДНАТА НЕДЕЛА СЕ ВРАЌА ВО СОБРАНИЕ

Лидерот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села излезе од тетовската болница, каде беше лекуван по повредите што ги доби кога беше брутално претепан ...
НЕМА КОМПЈУТЕР

НЕМА КОМПЈУТЕР

1 Се обидувам да го разберам инцидентот на Талат Џафери со албанското знаменце во кабинетот на претседателот на Собранието.  Сфаќам дека веројатно ста ...
САКАМЕ ДА МУ ПОМОГНЕМЕ НА ИВАНОВ ДА ГО ДАДЕ МАНДАТОТ, КАЖА ЗАЕВ ПО ПОСЕТАТА НА СЕЛА ВО ТЕТОВСКАТА БОЛНИЦА

САКАМЕ ДА МУ ПОМОГНЕМЕ НА ИВАНОВ ДА ГО ДАДЕ МАНДАТОТ, КАЖА ЗАЕВ ПО ПОСЕТАТА НА СЕЛА ВО ТЕТОВСКАТА БОЛНИЦА

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска го посети тешко повредениот Зијадин Села од ДР-ДПА во Клиничката болница во Тетово, кадешто сè уште закрепнува по п ...
НАЈГОЛЕМИТЕ КРВНИЦИ ПУШТЕНИ НА СЛОБОДА ПРЕД ПРЕСОТ НА ГРУЕВСКИ ВО 4 НАУТРО

НАЈГОЛЕМИТЕ КРВНИЦИ ПУШТЕНИ НА СЛОБОДА ПРЕД ПРЕСОТ НА ГРУЕВСКИ ВО 4 НАУТРО

Осумтемина приведени, колку што вкупно од толпата насилници во Собранието биле приведени по наредба на обвинителството, биле пуштени на слобода бргу п ...
АТЕНТАТОТ НА НИКСОН

АТЕНТАТОТ НА НИКСОН

1 Никола Груевски мора да раскажуваше вицови во 4 сабајле, кога за нападот на Собранието ги повика „институциите да направат брза и ефикасна истрага, ...
НА ТОТАЛИТАРНИОТ ФАШИЗАМ НА ГРУЕВСКИ МУ ДОЈДЕ КРАЈОТ, ВЕЛАТ ОД ПАРТИЈАТА НА ПРЕТЕПАНИОТ СЕЛА

НА ТОТАЛИТАРНИОТ ФАШИЗАМ НА ГРУЕВСКИ МУ ДОЈДЕ КРАЈОТ, ВЕЛАТ ОД ПАРТИЈАТА НА ПРЕТЕПАНИОТ СЕЛА

Генералниот секретар на партијата на Зијадин Села, Арбер Таравари, вели дека се среќни што на тоталитарниот фашизам на Груевски му дошол крајот, но жа ...
КРВАВА НОЌ ВО СОБРАНИЕТО, ЕУ И САД ГО ПРИЗНАА ТАЛАТ

КРВАВА НОЌ ВО СОБРАНИЕТО, ЕУ И САД ГО ПРИЗНАА ТАЛАТ

Лидерот на СДСМ Зоран Заев, неговата заменичка Радмила Шеќеринска, лидерот на АА Зијадин Села и уште неколкумина други пратеници беа натепани за време ...
ИВАНОВ ПОВИКА НА ЛИДЕРСКА СРЕДБА, А ДВАЈЦА ОД ЛИДЕРИТЕ СЕ ПОВРЕДЕНИ

ИВАНОВ ПОВИКА НА ЛИДЕРСКА СРЕДБА, А ДВАЈЦА ОД ЛИДЕРИТЕ СЕ ПОВРЕДЕНИ

Претседателот Ѓорге Иванов ги повика лидерите на парламентарните партии на лидерска средба во неговиот кабинет утре во неговото обраќање вечерва по уп ...
ВЛАТКО ЃОРЧЕВ ГИ ЧУВА ЗАЕВ И ШИЛЕГОВ ОД ЛИНЧ

ВЛАТКО ЃОРЧЕВ ГИ ЧУВА ЗАЕВ И ШИЛЕГОВ ОД ЛИНЧ

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев ги штити повредените колеги од СДСМ Зоран Заев и Петре Шилегов  од линч, јавуваат новинарите кои исто како и пр ...
1 6 7 8 9 10 80 / 92 НАПИСИ