Таг: Зијадин Села

1 8 9 1093 / 93 НАПИСИ
БИТАНГИ ОД СКОПЈЕ И ОХРИД ЈА ДРЖАТ ВО ЗАЛОЖНИШТВО СТРУГА, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ СЕЛА

БИТАНГИ ОД СКОПЈЕ И ОХРИД ЈА ДРЖАТ ВО ЗАЛОЖНИШТВО СТРУГА, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ СЕЛА

Градоначалникот на Струга Зијадин Села смета дека централната власт заедно со Охрид ги држат во заложништво Струга и стружани, оти прават политики про ...
СЕЛА ЈА ОБВИНИ ДУИ ДЕКА СЕ ЛИЦЕМЕРИ ШТО СЕ КРИЈАТ ЗАД ВМРО-ДПМНЕ

СЕЛА ЈА ОБВИНИ ДУИ ДЕКА СЕ ЛИЦЕМЕРИ ШТО СЕ КРИЈАТ ЗАД ВМРО-ДПМНЕ

Албанците треба да побараат одговорност од лидерот на ДУИ Али Ахмети и партиските функционери бидејќи  ДУИ од 2008 до денес имаат изгласано 16 буџети ...
СЕЛА ЈА ОБВИНИ ТЕУТА ЗОШТО НЕ ЗЕЛА КОЊ ОД „СКОПЈЕ 2014“ ЗА ДА ГО СПАСИ ТЕТОВО

СЕЛА ЈА ОБВИНИ ТЕУТА ЗОШТО НЕ ЗЕЛА КОЊ ОД „СКОПЈЕ 2014“ ЗА ДА ГО СПАСИ ТЕТОВО

Градоначалникот на Струга Зијадин Села ја обвини колешката од Тетово Теута Арифи дека и како пратеничка и како вицепремиерка можела да влијае, но не с ...
1 8 9 1093 / 93 НАПИСИ