Таг: Зијадин Села

1 7 8 9 10 90 / 92 НАПИСИ
СЕЛА НЕ Е РЕЛЕВАНТЕН ПОЛИТИЧКИ СУБЈЕКТ, ОДГОВОРИ МИЛОШОСКИ НА ПРЕДЛОГОТ ПРЕД ИЗБОРИ ОСТАВКА ДА СИ ДАДЕ ИВАНОВ

СЕЛА НЕ Е РЕЛЕВАНТЕН ПОЛИТИЧКИ СУБЈЕКТ, ОДГОВОРИ МИЛОШОСКИ НА ПРЕДЛОГОТ ПРЕД ИЗБОРИ ОСТАВКА ДА СИ ДАДЕ ИВАНОВ

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски одбегна дирекно да одговори дали за партијата е прифатлив предлогот на лидерот на Алијансата за Албанците ...
ИЗБОРИ МОЖЕ, АМА БЕЗ ИВАНОВ И СО СЈО, КОНТРАПОНУДА ОД ПРАТЕНИЦИТЕ СЕЛА И БОГОЕВСКИ ЗА ВМРО-ДПМНЕ

ИЗБОРИ МОЖЕ, АМА БЕЗ ИВАНОВ И СО СЈО, КОНТРАПОНУДА ОД ПРАТЕНИЦИТЕ СЕЛА И БОГОЕВСКИ ЗА ВМРО-ДПМНЕ

Лидерот на Алијансата за Албанците Зијадин Села и пратеникот Павле Богоевски им дадоа предлог на пратениците на ВМРО-ДПМНЕ да се оди на предвремени из ...
АЛБАНСКИТЕ ПАРТИИ ЌЕ ПРАВАТ НОВО ТЕЛО ШТО ЌЕ ПРЕДЛОЖИ ЗАКОН ЗА ЈАЗИЦИТЕ

АЛБАНСКИТЕ ПАРТИИ ЌЕ ПРАВАТ НОВО ТЕЛО ШТО ЌЕ ПРЕДЛОЖИ ЗАКОН ЗА ЈАЗИЦИТЕ

Албанските парламентарни политички партии во рок од три дена ќе формираат тело кое ќе направи правилник за функционирањето на албанските политички пар ...
АХМЕТИ И СЕЛА НА СРЕДБА ВО СКОПЈЕ, КАСАМИ ОД БЕСА НЕ ДОЈДЕ, ЗАЕВ ЧЕКА ОДГОВОР

АХМЕТИ И СЕЛА НА СРЕДБА ВО СКОПЈЕ, КАСАМИ ОД БЕСА НЕ ДОЈДЕ, ЗАЕВ ЧЕКА ОДГОВОР

Лидерот на ДУИ Али Ахмети и претседателот на Движењето за реформи на ДПА (ДР-ДПА) Зијадин Села денеска се среќаваат во Скопје на консултации за формир ...
ФЕТАИ И ЗВРЛЕВСКИ СЕ ДРУЖЕА НА ПРОСЛАВАТА НА НЕЗАВИСНОСТА НА КОСОВО ПО ПРЕТСТАВАТА НА УНКОВСКИ

ФЕТАИ И ЗВРЛЕВСКИ СЕ ДРУЖЕА НА ПРОСЛАВАТА НА НЕЗАВИСНОСТА НА КОСОВО ПО ПРЕТСТАВАТА НА УНКОВСКИ

Специјалната обвинителка Фатиме Фетаи и државниот јавен обвинител Марко Зврлевски се дружеа по преставата "Наследникот“ на Народниот театар од Приштин ...
АХМЕТИ И ЗАЕВ ПРВО ГО ДОГОВАРААТ ПАРЛАМЕНТОТ, ПА ЌЕ СИ ЗЕМАТ УШТЕ 20 ДЕНА ЗА ВЛАДА

АХМЕТИ И ЗАЕВ ПРВО ГО ДОГОВАРААТ ПАРЛАМЕНТОТ, ПА ЌЕ СИ ЗЕМАТ УШТЕ 20 ДЕНА ЗА ВЛАДА

Ако ДУИ донесе одлука да ги даде потребните потписи за да може СДСМ да побара мандат за формирање на влада од претседателот Ѓорге Иванов, прво ќе се з ...
ХАШИМ ТАЧИ ГИ СОБРА ЛИДЕРИТЕ НА АЛБАНСКИТЕ ПАРТИИ ОД МАКЕДОНИЈА ВО ПРИШТИНА

ХАШИМ ТАЧИ ГИ СОБРА ЛИДЕРИТЕ НА АЛБАНСКИТЕ ПАРТИИ ОД МАКЕДОНИЈА ВО ПРИШТИНА

Косовскиот претседател Хашим Тачи денеска во Приштина се сретна со лидерите на албанските партии во Македонија да им честита за одржувањето на слободн ...
СИМПАТИЗЕРИ НА ЗИЈАДИН СЕЛА ОДЕЈЌИ НА МИТИНГ ДЕМОЛИРАЛЕ НАПЛАТНА РАМПА

СИМПАТИЗЕРИ НА ЗИЈАДИН СЕЛА ОДЕЈЌИ НА МИТИНГ ДЕМОЛИРАЛЕ НАПЛАТНА РАМПА

Вчеравечер околу 20.30 часот, група засега непознати лица кои патувале на релација Гостивар-Тетово ја демолирале наплатната рампа и го повредиле служб ...
САД ГО ОТКАЧУВА АХМЕТИ ПОРАДИ БЛОКАДАТА НА СЈО ШТО ЈА ОДАЛЕЧУВА МАКЕДОНИЈА ОД НАТО

САД ГО ОТКАЧУВА АХМЕТИ ПОРАДИ БЛОКАДАТА НА СЈО ШТО ЈА ОДАЛЕЧУВА МАКЕДОНИЈА ОД НАТО

Претставници на Американската амбасада во Македонија интензивно се среќаваат со другите политички партии на Албанците, откако пратениците на ДУИ и ДПА ...
БИТАНГИ ОД СКОПЈЕ И ОХРИД ЈА ДРЖАТ ВО ЗАЛОЖНИШТВО СТРУГА, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ СЕЛА

БИТАНГИ ОД СКОПЈЕ И ОХРИД ЈА ДРЖАТ ВО ЗАЛОЖНИШТВО СТРУГА, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ СЕЛА

Градоначалникот на Струга Зијадин Села смета дека централната власт заедно со Охрид ги држат во заложништво Струга и стружани, оти прават политики про ...
1 7 8 9 10 90 / 92 НАПИСИ