Таг: зима

1 2 10 / 14 НАПИСИ
РАСТЕ БРОЈОТ НА ЖРТВИТЕ НА ЗИМСКАТА БУРА ВО САД, ЛУЃЕ СО ДЕНОВИ БИЛЕ ЗАГЛАВЕНИ ВО СВОИТЕ ВОЗИЛА

РАСТЕ БРОЈОТ НА ЖРТВИТЕ НА ЗИМСКАТА БУРА ВО САД, ЛУЃЕ СО ДЕНОВИ БИЛЕ ЗАГЛАВЕНИ ВО СВОИТЕ ВОЗИЛА

Најмалку 28 луѓе починаа во сојузната држава Њујорк, најмногу во Бафало, додека арктичката зимска бура продолжува да ја парализира Северна Америка. Др ...
ЦИКЛОНСКА БОМБА ОДНЕСЕ ДЕСЕТИЦИ ЖИВОТИ ВО САД, ОПСЕГОТ НА ЗИМСКАТА БУРА Е НЕВИДЕН ДОСЕГА

ЦИКЛОНСКА БОМБА ОДНЕСЕ ДЕСЕТИЦИ ЖИВОТИ ВО САД, ОПСЕГОТ НА ЗИМСКАТА БУРА Е НЕВИДЕН ДОСЕГА

Најмалку 38 луѓе починаа како последица на сериозниот арктички студ, што ги зафати САД и Канада. Најтешко погодената област е Бафало во сојузната држа ...
ВO 105 ЗГРАДИ ВО СКОПЈЕ НЕ МОЖЕ ДА ИСПОРАЧА ПАРНО ОТИ СТАНАРИТЕ НЕ ОБЕЗБЕДИЛЕ УСЛОВИ, ВЕЛАТ ОД ЕСМ

ВO 105 ЗГРАДИ ВО СКОПЈЕ НЕ МОЖЕ ДА ИСПОРАЧА ПАРНО ОТИ СТАНАРИТЕ НЕ ОБЕЗБЕДИЛЕ УСЛОВИ, ВЕЛАТ ОД ЕСМ

Во 105 згради во Скопје в сабота нема да има парно, бидејќи станарите не обезбедиле услови. Од Електрани на Северна Македонија (ЕСМ) која ја презеде и ...
БЕГ ВЕЛИ ДЕКА НЕМА ОБВРСКА, НИТУ ПАРИ ЗА ПАРНОТО ВО СКОПЈЕ, ОД ВЛАДАТА ТВРДАТ ДЕКА ГРАЃАНИТЕ НЕМА ДА ОСТАНАТ БЕЗ ГРЕЕЊЕ

БЕГ ВЕЛИ ДЕКА НЕМА ОБВРСКА, НИТУ ПАРИ ЗА ПАРНОТО ВО СКОПЈЕ, ОД ВЛАДАТА ТВРДАТ ДЕКА ГРАЃАНИТЕ НЕМА ДА ОСТАНАТ БЕЗ ГРЕЕЊЕ

„Балкан енерџи груп“ (БЕГ) вели дека нема обврска зимава да испорачува топлинска енергија во домовите во Скопје, ниту пак имаат пари за тоа. На 27 јун ...
НЀ ЧЕКА УЖАСНО ТЕШКА ЗИМА АМА РЕСТРИКЦИИ НА СТРУЈА НЕМА ДА ИМА, РЕЧЕ КОВАЧЕВСКИ ПО СОСТАНОКОТ НА СОВЕТОТ ЗА БЕЗБЕДНОСТ

НЀ ЧЕКА УЖАСНО ТЕШКА ЗИМА АМА РЕСТРИКЦИИ НА СТРУЈА НЕМА ДА ИМА, РЕЧЕ КОВАЧЕВСКИ ПО СОСТАНОКОТ НА СОВЕТОТ ЗА БЕЗБЕДНОСТ

Граѓаните и домаќинства зимава ќе имаат струја, а компаниите ќе се снабдуваат по поевтина цена од берзанската, кажа премиерот Димитар Ковачевски после ...
КОВАЧЕВСКИ ПОБАРА ПОМОШ ОД БУГАРИJA ЗА СНАБДУВАЊЕ СО СТРУЈА ЗИМАВА

КОВАЧЕВСКИ ПОБАРА ПОМОШ ОД БУГАРИJA ЗА СНАБДУВАЊЕ СО СТРУЈА ЗИМАВА

Премиерот Димитар Ковачесвки денеска отиде во Софија на средба со техничкиот премиер на Бугарија Голаб Донев за да побара помош околу снабдувањето со ...
ЗА ДА СЕ ПОМИНЕ ЗИМАТА ЕСМ ТРЕБА ДА ГО ЗГОЛЕМИ ПРОИЗВОДСТВОТО ЗА 25 ОТСТО, „ТЕ-ТО“ ДА ПРАВИ И ПРОДАВА СТРУЈА НА ФИРМИТЕ ПОД БЕРЗАНСКИТЕ ЦЕНИ, ВЕЛИ КОВАЧЕВСКИ

ЗА ДА СЕ ПОМИНЕ ЗИМАТА ЕСМ ТРЕБА ДА ГО ЗГОЛЕМИ ПРОИЗВОДСТВОТО ЗА 25 ОТСТО, „ТЕ-ТО“ ДА ПРАВИ И ПРОДАВА СТРУЈА НА ФИРМИТЕ ПОД БЕРЗАНСКИТЕ ЦЕНИ, ВЕЛИ КОВАЧЕВСКИ

Електрани на Северна Македонија (ЕСМ) има задача да ги активира сите производствени капацитети и да произведува за 25 отсто повеќе струја од лани, за ...
СО ЌЕСИ И ЈУТА СЕ ЗАШТИТУВААТ ЕДИНСТВЕНИТЕ ПАЛМИ ВО СКОПЈЕ КОИ НЕ СЕ ИСУШИЈА

СО ЌЕСИ И ЈУТА СЕ ЗАШТИТУВААТ ЕДИНСТВЕНИТЕ ПАЛМИ ВО СКОПЈЕ КОИ НЕ СЕ ИСУШИЈА

Деновиве, екипи на ЈП „Паркови и зеленило“ со ќеси ги заштитуваа крошните на палмите на кејот на Вардар во Скопје. Потоа, како што објаснуваат од прет ...
ВО БИТОЛА УТРОВО -22 СТЕПЕНИ ЦЕЛЗИУСОВИ, НЕМА ПОГОЛЕМИ ШТЕТИ

ВО БИТОЛА УТРОВО -22 СТЕПЕНИ ЦЕЛЗИУСОВИ, НЕМА ПОГОЛЕМИ ШТЕТИ

Со измерени минус 22 степени Целзиусови, Битола утрово беше најстуден град во земјава. Постудено беше дури и од планинските места како Берово, Маврово ...
НАУТРО ЌЕ ИМА МАГЛА ВО СКОПЈЕ ПОРАДИ ВЛАГА ВО ВОЗДУХОТ, НЕ Е ЗАГАДУВАЊЕ, ВЕЛАТ ОД ХИДРОМЕТЕОРОЛОШКИОТ ЗАВОД

НАУТРО ЌЕ ИМА МАГЛА ВО СКОПЈЕ ПОРАДИ ВЛАГА ВО ВОЗДУХОТ, НЕ Е ЗАГАДУВАЊЕ, ВЕЛАТ ОД ХИДРОМЕТЕОРОЛОШКИОТ ЗАВОД

Утрово белиот облак над Скопје не беше поради загадување на воздухот, туку имаше магла, што е нормална појава во овој период од годината за котлините, ...
1 2 10 / 14 НАПИСИ