Таг: злосторничко здружување

ДОЗНАВ ДЕКА СУМ ДОНИРАЛА ИЛЈАДА ЕВРА НА ВМРО-ДПМНЕ КОГА ДОБИВ ПОКАНА ОД ОБВИНИТЕЛСТВОТО, КАЖА СВЕДОК НА „ТИТАНИК“

ДОЗНАВ ДЕКА СУМ ДОНИРАЛА ИЛЈАДА ЕВРА НА ВМРО-ДПМНЕ КОГА ДОБИВ ПОКАНА ОД ОБВИНИТЕЛСТВОТО, КАЖА СВЕДОК НА „ТИТАНИК“

Даниела Груевска (32) од Скопје, вработена за првпат во животот во основното училиште „Марко Цепенков“ во Зелениково од 2015 година, дознала дека во 2 ...
ГРУЕВСКИ И УШТЕ 20 ОБВИНЕТИ ЗА ИЗБОРНИ НЕРЕГУЛАРНОСТИ УСПЕВААТ ЦЕЛ МЕСЕЦ ДА СПРЕЧАТ ПОЧЕТОК НА СУДЕЊЕТО

ГРУЕВСКИ И УШТЕ 20 ОБВИНЕТИ ЗА ИЗБОРНИ НЕРЕГУЛАРНОСТИ УСПЕВААТ ЦЕЛ МЕСЕЦ ДА СПРЕЧАТ ПОЧЕТОК НА СУДЕЊЕТО

Откако априлските судски рочишта за „Титаник“ кој е за злосторничко здружување за тешки изборни нерегуларности едно по едно пропаднаа минатиот месец, ...
МАЛЦИНСКИОТ АКЦИОНЕР ПОКРЕНА КРИВИЧНА ПОСТАПКА ПРОТИВ МЕНАЏМЕНТОТ НА ФЕНИ

МАЛЦИНСКИОТ АКЦИОНЕР ПОКРЕНА КРИВИЧНА ПОСТАПКА ПРОТИВ МЕНАЏМЕНТОТ НА ФЕНИ

Компанија БГРС, што е малцински акционер на „Кунико Ресурсис групација“ во чија сопственост е „Фени индустри“, покрена кривична постапка против менаџм ...
ОДЛОЖЕНО СУДЕЊЕТО НА БОЖИНОВСКИ ПОРАДИ НОВА АДВОКАТКА

ОДЛОЖЕНО СУДЕЊЕТО НА БОЖИНОВСКИ ПОРАДИ НОВА АДВОКАТКА

Почна судењето на притворeниот новинар Зоран Божиновски, обвинет за шпиунажа, злосторничко здружување и уцена и по читањето на обвинението, судењето б ...
НАМАЛЕНИ КАЗНИТЕ НА 16 ОБВИНЕТИ ОД СЛУЧАЈОТ „ШПИОН“

НАМАЛЕНИ КАЗНИТЕ НА 16 ОБВИНЕТИ ОД СЛУЧАЈОТ „ШПИОН“

Апелациониот суд Скопје ги намали казните на 16 првостепено осудени лица од случајот „Шпион“, што во жалбената постапка го побара и Специјалното обвин ...
УАПСЕН ВИСОК ФУНКЦИОНЕР НА ИОК ЗА ПРЕПРОДАЖБА НА КАРТИ ЗА ОЛИМПИЈАДАТА

УАПСЕН ВИСОК ФУНКЦИОНЕР НА ИОК ЗА ПРЕПРОДАЖБА НА КАРТИ ЗА ОЛИМПИЈАДАТА

Висок функционер на Меѓународниот олимписки комитет од Ирска беше однесен во болница денес откако полицијата го уапси во неговиот хотел во Рио по обви ...
6 / 6 НАПИСИ