Таг: Зоран Илиоски

ПЕТРОВСКА ОСВОИ СКОРО 4.000 ГЛАСОВИ ПОВЕЌЕ ОД РЕКОРДОТ НА ТАЛЕСКИ ПРЕД ПЕТ ГОДИНИ

ПЕТРОВСКА ОСВОИ СКОРО 4.000 ГЛАСОВИ ПОВЕЌЕ ОД РЕКОРДОТ НА ТАЛЕСКИ ПРЕД ПЕТ ГОДИНИ

Скоро 4.000 гласови повеќе освои Наташа Петровска од СДСМ, победник на годинешните избори за градоначалник во Битола, во однос на резултатите што пред ...
ПО ТРИ МАНДАТИ НА ТАЛЕСКИ, ПРАТЕНИКОТ ЗОРАН ИЛИОСКИ КАНДИДАТ НА ВМРО-ДПМНЕ ЗА БИТОЛА

ПО ТРИ МАНДАТИ НА ТАЛЕСКИ, ПРАТЕНИКОТ ЗОРАН ИЛИОСКИ КАНДИДАТ НА ВМРО-ДПМНЕ ЗА БИТОЛА

Пратеникот Зоран Илиоски ќе биде кандидат за градоначалник од ВМРО-ДПМНЕ и коалиционите партнери за Битола, соопшти партијата на својата интернет стра ...
ВМРО-ДПМНЕ ЌЕ МУ ПОДНЕСЕ ИНТЕРПЕЛАЦИЈА НА МИНИСТЕРОТ НИКОЛОВСКИ ПОРАДИ ПОЖАРИТЕ

ВМРО-ДПМНЕ ЌЕ МУ ПОДНЕСЕ ИНТЕРПЕЛАЦИЈА НА МИНИСТЕРОТ НИКОЛОВСКИ ПОРАДИ ПОЖАРИТЕ

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе во Собранието интерпелација за работата на министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски поради, како ...
ЗА СЕКОЈ ЧАС ПАУЗА ШТО ЌЕ ГО ПОБАРА ВМРО-ДПМНЕ, ЏАФЕРИ ЌЕ ЈА ПРОДОЛЖУВА СЕДНИЦАТА ПО 18 ЧАСОТ

ЗА СЕКОЈ ЧАС ПАУЗА ШТО ЌЕ ГО ПОБАРА ВМРО-ДПМНЕ, ЏАФЕРИ ЌЕ ЈА ПРОДОЛЖУВА СЕДНИЦАТА ПО 18 ЧАСОТ

Само што почна седницата по паузата за ручек, координаторот на третата од десетте пратенички групи на ВМРО-ДПМНЕ Зоран Илиоски побара пауза од еден ча ...
БЕЗ ОГЛАС

БЕЗ ОГЛАС

1 Во Илинденскиот говор претседателот Ѓорге Иванов порача дека секоја генерација жртвувала по нешто. И побара оваа генерација да се жртвува така што ќ ...
СИН МИ ИМА ПРАВО ДА СЕ ВРАБОТИ БЕЗ ОГЛАС, ВЕЛИ ПРАТЕНИКОТ НА ВМРО-ДПМНЕ ИЛИОСКИ

СИН МИ ИМА ПРАВО ДА СЕ ВРАБОТИ БЕЗ ОГЛАС, ВЕЛИ ПРАТЕНИКОТ НА ВМРО-ДПМНЕ ИЛИОСКИ

„И син ми има право да работи“, вели пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ од Битола Зоран Илиоски, откако се прошири веста дека неговиот син од вчера без оглас се ...
6 / 6 НАПИСИ