Таг: Зоран Караџовски

1 4 5 658 / 58 НАПИСИ
ИСТРАГА ПРОТИВ ОДРЕДЕНИ СУДИИ НЕ Е ПРИТИСОК ВРЗ СУДСТВОТО, ИЗЈАВИ РИСТОВСКА

ИСТРАГА ПРОТИВ ОДРЕДЕНИ СУДИИ НЕ Е ПРИТИСОК ВРЗ СУДСТВОТО, ИЗЈАВИ РИСТОВСКА

Специјалното јавно обвинителство има поведено истрага против неколку судии и тоа не е вршење притисок и никој не е изземен од истрага, рече денеска об ...
ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СУДСКИОТ СОВЕТ КАРАЏОВСКИ СЕ ПОЖАЛИ НА ПРИТИСОЦИ ОД МЕДУМИТЕ ВРЗ СУДОТ

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СУДСКИОТ СОВЕТ КАРАЏОВСКИ СЕ ПОЖАЛИ НА ПРИТИСОЦИ ОД МЕДУМИТЕ ВРЗ СУДОТ

Претседателот на Судскиот совет на Република Македонија Зоран Караџовски се пожали на притисоци врз судската бранша, за кои тој вели дека почнале по н ...
ДИЈАГНОЗА СВАРОВСКИ

ДИЈАГНОЗА СВАРОВСКИ

1 Претседателот на Судскиот совет Зоран Караџовски рече дека ниту еден обвинител до сега не ги има навредено судиите толку, колку што ги навредила Спе ...
ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СУДСКИ СОВЕТ НАВРЕДЕН ОТИ ЈАНЕВА РЕКЛА ДЕКА СУДИИТЕ НЕМААТ МОРАЛ

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СУДСКИ СОВЕТ НАВРЕДЕН ОТИ ЈАНЕВА РЕКЛА ДЕКА СУДИИТЕ НЕМААТ МОРАЛ

Претседателот на Судскиот совет Зоран Караџовски по седницата на која беше распишан оглас за избор на претседатели на Врховниот суд на РМ и на Основни ...
ЈАНЕВА ЈА ПРОЗВА ЛИДИЈА НЕДЕЛКОВА И ЗА СЛУЧАЈОТ СО ИЗБОРНИТЕ ИЗМАМИ

ЈАНЕВА ЈА ПРОЗВА ЛИДИЈА НЕДЕЛКОВА И ЗА СЛУЧАЈОТ СО ИЗБОРНИТЕ ИЗМАМИ

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева уште еднаш ги прозва Врховниот суд и Судскиот совет затоа што се одолговлекуваат процесите кои можат да п ...
ПРЕДМЕТИТЕ ЗА ГРУЕВСКИ И ГРУЈОВСКИ СЕ РАСПРЕДЕЛЕНИ ЕЛЕКТРОНСКИ, ТВРДИ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СУДСКИОТ СОВЕТ КАРАЏОВСКИ

ПРЕДМЕТИТЕ ЗА ГРУЕВСКИ И ГРУЈОВСКИ СЕ РАСПРЕДЕЛЕНИ ЕЛЕКТРОНСКИ, ТВРДИ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СУДСКИОТ СОВЕТ КАРАЏОВСКИ

Предметот за нарачаните насилства во Општина Центар и за нарачаните шамари за градоначалникот Андреј Жерновски, каде прво и второобвинети се експремие ...
СПЕЦИЈАЛЕН СУД МОЖЕ ДА СЕ ФОРМИРА, ОТИ ТОА ГО ДОЗВОЛУВА ЗАКОНОТ ЗА СУДОВИ

СПЕЦИЈАЛЕН СУД МОЖЕ ДА СЕ ФОРМИРА, ОТИ ТОА ГО ДОЗВОЛУВА ЗАКОНОТ ЗА СУДОВИ

Иако и претседателот на Судскиот совет Зоран Караџовски е против формирање на специјализирано одделение во Основниот суд Скопје 1, по моделот на тамош ...
ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СУДСКИОТ СОВЕТ ВЕЛИ ДЕКА СУДИЈКАТА ПОСТАПИЛА ПРАВИЛНО КОГА МУ ЗАБРАНИЛА НА МВР СНИМАЊЕ ВО СУДНИЦА

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СУДСКИОТ СОВЕТ ВЕЛИ ДЕКА СУДИЈКАТА ПОСТАПИЛА ПРАВИЛНО КОГА МУ ЗАБРАНИЛА НА МВР СНИМАЊЕ ВО СУДНИЦА

Во Судскиот совет официјално нема стигнато поплака за неовластено снимање на денешното рочиште за случајот „Фабрика за афери“ во Основниот суд во Скоп ...
1 4 5 658 / 58 НАПИСИ