Таг: Зоран Милески

ЗОРАН МИЛЕСКИ ЌЕ ОСТАНЕ ЗАТВОРЕН ВИКЕНДОВ, А ОД ПОНЕДЕЛНИК ТЕШКО

ЗОРАН МИЛЕСКИ ЌЕ ОСТАНЕ ЗАТВОРЕН ВИКЕНДОВ, А ОД ПОНЕДЕЛНИК ТЕШКО

По спроводот од затворот во Шутка, назад во тој во Струга, осудениот во „Рекет“ Зоран Милески-Кичевскиот ќе седи затворен два дена, но не дека му се т ...
ЗАТВОРЕНИКОТ ЗОРАН МИЛЕСКИ-КИЧЕВСКИОТ ОДИ ВО ПРИТВОР ЗА СООБРАЌАЈКАТА КАЈ СТРАЖА ЗА ДА НЕ ВЛИЈАЕ ВРЗ СВЕДОЦИТЕ И ДА НЕ ГО ПОВТОРИ ДЕЛОТО 

ЗАТВОРЕНИКОТ ЗОРАН МИЛЕСКИ-КИЧЕВСКИОТ ОДИ ВО ПРИТВОР ЗА СООБРАЌАЈКАТА КАЈ СТРАЖА ЗА ДА НЕ ВЛИЈАЕ ВРЗ СВЕДОЦИТЕ И ДА НЕ ГО ПОВТОРИ ДЕЛОТО 

Судија на претходна постапка од Основниот суд Гостивар му одреди 30 дена притвор на Зоран Милески-Кичевскиот за тешката сообраќајна несреќа во саботат ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО БАРА ПРИТВОР ЗА ЗАТВОРЕНИКОТ ЗОРАН МИЛЕСКИ-КИЧЕВСКИОТ, ПРЕТЕКНУВАЈЌИ НА ПОЛНА ЛЕНТА КАЈ СТРАЖА ЈА ПРИЧИНИЛ СООБРАЌАЈКАТА СО ЕДЕН ЗАГИНАТ

ОБВИНИТЕЛСТВОТО БАРА ПРИТВОР ЗА ЗАТВОРЕНИКОТ ЗОРАН МИЛЕСКИ-КИЧЕВСКИОТ, ПРЕТЕКНУВАЈЌИ НА ПОЛНА ЛЕНТА КАЈ СТРАЖА ЈА ПРИЧИНИЛ СООБРАЌАЈКАТА СО ЕДЕН ЗАГИНАТ

За тешката сообраќајна несреќа во саботата кај Стража, во која загина едно лице, а седуммина се повредени, осомничен е Зоран Милески-Кичевскиот, кој п ...
ЗОРАН МИЛЕСКИ-КИЧЕВСКИОТ ЌЕ ОДИ ВО ЗАТВОР 3 ГОДИНИ ЗА РЕКЕТ ВРЗ ОРЦЕ КАМЧЕВ, ПОТВРДИ АПЕЛАЦИОНИОТ СУД

ЗОРАН МИЛЕСКИ-КИЧЕВСКИОТ ЌЕ ОДИ ВО ЗАТВОР 3 ГОДИНИ ЗА РЕКЕТ ВРЗ ОРЦЕ КАМЧЕВ, ПОТВРДИ АПЕЛАЦИОНИОТ СУД

Тригодишната затворска казна за Зоран Милевски - Кичевскиот Апелациониот суд Скопје ја потврди. Го враќа на повторно одлучување само делот во пресудат ...
ЗОРАН МИЛЕСКИ Е КЛАСИЧЕН АГЕНТ-ПРОВОКАТОР, ИМАШЕ ДОГОВОРЕНА ПРЕСУДА ЗА ДА СЕ МОНТИРА ИЗМИСЛЕНИОВ СЛУЧАЈ НА ВИЛМА, ТВРДИ БОКИ 13 НА „РЕКЕТ“

ЗОРАН МИЛЕСКИ Е КЛАСИЧЕН АГЕНТ-ПРОВОКАТОР, ИМАШЕ ДОГОВОРЕНА ПРЕСУДА ЗА ДА СЕ МОНТИРА ИЗМИСЛЕНИОВ СЛУЧАЈ НА ВИЛМА, ТВРДИ БОКИ 13 НА „РЕКЕТ“

Во продолжение на сведочењето на првообвинетиот во „Рекет" Бојан Јовановски-Боки 13, тој одговара на прашања за Зоран Милески-Кичевскиот, кој призна в ...
ЗОРАН МИЛЕСКИ ПУШТЕН ОД КУЌЕН ПРИТВОР СО РЕЧИСИ ТРЕТИНА ОДЛЕЖАНА КАЗНА ЗА „РЕКЕТ”, АПЕЛАЦИЈА УШТЕ НЕ ОДУЧИЛА ДАЛИ ЌЕ МУ ЈА НАМАЛИ

ЗОРАН МИЛЕСКИ ПУШТЕН ОД КУЌЕН ПРИТВОР СО РЕЧИСИ ТРЕТИНА ОДЛЕЖАНА КАЗНА ЗА „РЕКЕТ”, АПЕЛАЦИЈА УШТЕ НЕ ОДУЧИЛА ДАЛИ ЌЕ МУ ЈА НАМАЛИ

Осудениот во „Рекет“ Зоран Милески пуштен е од куќен притвор по 5 месеци откако призна вина и доби тригодишна затворска казна. Пред да му биде изречен ...
ЗОРАН МИЛЕСКИ ОСУДЕН НА 3 ГОДИНИ ЗАТВОР ВО „РЕКЕТ“

ЗОРАН МИЛЕСКИ ОСУДЕН НА 3 ГОДИНИ ЗАТВОР ВО „РЕКЕТ“

Основниот кривичен суд денеска го осуди неправосилно третообвинетиот во „Рекет“ Зоран Милески-Кичеец на 3 години затвор за кривичното дело „Примање на ...
7 / 7 НАПИСИ