Таг: градоначалник

1 2 3 4 10 / 40 НАПИСИ
БАКРАЧЕСКИ МОРА ДА ЈА СОПРЕ ГРАДБАТА НА ДИВИОТ ХОТЕЛ ВО ЛАГАДИН, УТВРДИ ДРЖАВНИОТ ГРАДЕЖЕН ИНСПЕКТОРАТ

БАКРАЧЕСКИ МОРА ДА ЈА СОПРЕ ГРАДБАТА НА ДИВИОТ ХОТЕЛ ВО ЛАГАДИН, УТВРДИ ДРЖАВНИОТ ГРАДЕЖЕН ИНСПЕКТОРАТ

Градењето на нелегалниот хотел во Лагадин мора да сопре, утврди Државниот инспекторат за градежништво и урбанизам. Директорката Марина Наќева-Кавраков ...
НА 23 ЈУЛИ РЕФЕРЕНДУМ ПРОТИВ РУДНИЦИ ВО ДОЈРАН, НО НЕ И ПРОТИВ КАЗАНДОЛ

НА 23 ЈУЛИ РЕФЕРЕНДУМ ПРОТИВ РУДНИЦИ ВО ДОЈРАН, НО НЕ И ПРОТИВ КАЗАНДОЛ

Советниците на Општина Дојран повторно донесоа одлука да се распише референдум за или против отварање рудници во нивната општина, откако првата одлука ...
ЗАГАДЕНИ ЧЕШМИТЕ НА ПЕЛИСТЕР, ПО 10 ГОДИНИ ПАУЗА ТАЛЕСКИ ПРЕД ИЗБОРИ ЌЕ ГРАДИ КОЛЕКТОР

ЗАГАДЕНИ ЧЕШМИТЕ НА ПЕЛИСТЕР, ПО 10 ГОДИНИ ПАУЗА ТАЛЕСКИ ПРЕД ИЗБОРИ ЌЕ ГРАДИ КОЛЕКТОР

Од чешмите на Пелистер тече загадена вода. И пред почетокот на летната сезона, на чешмите во најпознатите излетнички локации Голема Ливада, Бегова чеш ...
ИСЧЕЗНА ОРДЕНОТ „ГРАД – НАРОДЕН ХЕРОЈ“ НА ПРИЛЕП

ИСЧЕЗНА ОРДЕНОТ „ГРАД – НАРОДЕН ХЕРОЈ“ НА ПРИЛЕП

Прилеп е единствен град во Македонија којшто е одликуван со највисоко признание орден „Град-Народен херој“ во 1975 година, од Маршалот на СФРЈ Јосип Б ...
АНТИЧКИ ВОЈНИЦИ, КОМИТИ И ПАРТИЗАНИ ОД ПОНЕДЕЛНИК ПАК ЌЕ ГО ЧУВААТ „СКОПЈЕ 2014“, ГОДИНАВА ЗА 8.000 ЕВРА

АНТИЧКИ ВОЈНИЦИ, КОМИТИ И ПАРТИЗАНИ ОД ПОНЕДЕЛНИК ПАК ЌЕ ГО ЧУВААТ „СКОПЈЕ 2014“, ГОДИНАВА ЗА 8.000 ЕВРА

Туристичката стража не е меѓу проектите кои ќе бидат стопирани поради истечените градоначалнички мандати. Од понеделник, покрај спомениците од проекто ...
БИТОЛСКАТА КУЛТНА БЕЛА ФОНТАНА УРНАТА ЗА ПАРКЧЕ СО ДВЕ ФОНТАНЧИЊА

БИТОЛСКАТА КУЛТНА БЕЛА ФОНТАНА УРНАТА ЗА ПАРКЧЕ СО ДВЕ ФОНТАНЧИЊА

Битола ја загуби култната Бела фонтана, а на нејзино место сега има две нови помали фонтани со ново паркче кое го изгради Општината. Белата фонтана од ...
ФИЛМСКИОТ ГРАД ВО БИТОЛА НЕ ЈА ДОЧЕКА МЕРИЛ СТРИП

ФИЛМСКИОТ ГРАД ВО БИТОЛА НЕ ЈА ДОЧЕКА МЕРИЛ СТРИП

На раскопана парцела денес наликува Филмскиот град каде некогаш се снимаа турски серии во Битола. Филмаџиите снимаа пред четири години, а потоа беше с ...
УБИЕН ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА БОГОВИЊЕ ХАЗБИ ИДРИЗИ

УБИЕН ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА БОГОВИЊЕ ХАЗБИ ИДРИЗИ

Градоначалникот на Општина Боговиње Хазби Идризи утринава почина откако бил застрелан од огнено оружје, потврди МВР. Во 10.45 часот, тој бил донесе ...
ЖЕРНОВСКИ НАПИША ВТОРА КАЗНА ЗА ИЗВЕДУВАЧОТ НА УЛИЦАТА НА КЕЈ 13 НОЕМВРИ, ГРАДБАТА ПРОДОЛЖУВА

ЖЕРНОВСКИ НАПИША ВТОРА КАЗНА ЗА ИЗВЕДУВАЧОТ НА УЛИЦАТА НА КЕЈ 13 НОЕМВРИ, ГРАДБАТА ПРОДОЛЖУВА

  Изведувачот на спорната улица која го пресече шеталиштето на Кеј 13 Ноември денес доби уште една казна за необележано градилиште. Увид во со ...
ЗА БАРОК ВО НОВИОТ ЛУНА ПАРК ЌЕ СЕ ИСЕЧАТ ПОЛА ОД ДРВЈАТА ВО ГРАДСКИ ПАРК

ЗА БАРОК ВО НОВИОТ ЛУНА ПАРК ЌЕ СЕ ИСЕЧАТ ПОЛА ОД ДРВЈАТА ВО ГРАДСКИ ПАРК

Новиот Луна парк ќе уништи дел од зеленилото во вториот дел од Градски парк, сегашните улички кои водат до него ќе ги претвори во сообраќајници и на г ...
1 2 3 4 10 / 40 НАПИСИ