Тагови Постови тагирани со "социјални мрежи"

таг: социјални мрежи

ОТИДОА ДА ПЕАТ ВО АМЕРИКА, А СЕ СЛИКАА КАКО ЛОВАТ СРНИ

Додека во Македонија се спроведуваат акции за спасување на бездомните животни поради ниските температури, музичари од битолскиот „Екстра Бенд“ за време на турнејата во Америка биле на лов на срна. Фотографиите на кои двајца членови од бендот стојат покрај ловџија со пушка во рака, кој за уво држи застрелана раскрвавена мртва срна, ги вжештија социјалните мрежи. Ваквото однесување беше осудено...

НАЈГОЛЕМОТО ИСТРАЖУВАЊЕ НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ ГОДИНАВА И ВО МАКЕДОНИЈА, ВКЛУЧИ СЕ И ОСВОЈ ТАБЛЕТ

Најголемото глобално истражување за социјалните медиуми „Wave” годинава се спроведува во 65 земји, во него учествуваат  повеќе од 50.000 интернет корисници кои ги претставуваат погледите, потребите и однесувањето на 1 милијарда највлијателни корисници на интернет и социјалните медиуми од целиот свет. Благодарение на Универзал Медиа Скопје, интернет корисниците од Македонија имаат можност да учествуваат во истражувањето и да ја постават...

ИСЛАНД ИСПАДНА ОД ЕВРОПСКОТО, НО НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ Е НЕПРИКОСНОВЕН ШАМПИОН

Исланд синоќа загуби од Франција со 5:2 и испадна од Европското првенство во фудбал, но на социјалните мрежи не стивнуваат коментарите за нивниот настап на турнирот во Франција. Уште откако одиграа нерешено со Португалија на Кристијано Роналдо на стартот, исландските играчи им станаа омилени на неутралните фудбалски навивачи. Потоа успеаја да го освојат второто место во групата, па  во осминафиналето...