Категорија: Дописна мрежа

1 370 371 372 373 374 386 3720 / 3857 НАПИСИ
АКО ТРЕБА ЌЕ ДОНЕСЕМЕ И ДЕЦА – СТРУМИЧКА ПАРОДИЈА НА ПРОЕКТОТ НА ГРУЕВСКИ ЗА 140 ГРАДИНКИ

АКО ТРЕБА ЌЕ ДОНЕСЕМЕ И ДЕЦА – СТРУМИЧКА ПАРОДИЈА НА ПРОЕКТОТ НА ГРУЕВСКИ ЗА 140 ГРАДИНКИ

Членови на струмичките граѓански здруженија изведоа пародија за најавениот проект на лидерот на ВМРО ДПМНЕ Никола Груевски за изградба на 140 нови дет ...
ПРИЈАТЕЛИ НА БУГАРИЈА ОД БИТОЛА СЕ СКАРАА СО ПРИЈАТЕЛИ НА БУГАРИЈА ОД КИЧЕВО ПОРАДИ МАКЕДОНСКА ПОЛИТИКА

ПРИЈАТЕЛИ НА БУГАРИЈА ОД БИТОЛА СЕ СКАРАА СО ПРИЈАТЕЛИ НА БУГАРИЈА ОД КИЧЕВО ПОРАДИ МАКЕДОНСКА ПОЛИТИКА

Здружението за македонско-бугарско пријателство од Битола се огради од тројца свои членови кои одлучиле да преговараат за влез во политичка партија во ...
МЕСТО ВО УЧИЛИШНИТЕ КЛУПИ, ТЕТОВСКИТЕ ГИМНАЗИЈАЛЦИ СЕДНАА ВО СОВЕТНИЧКИТЕ КЛУПИ

МЕСТО ВО УЧИЛИШНИТЕ КЛУПИ, ТЕТОВСКИТЕ ГИМНАЗИЈАЛЦИ СЕДНАА ВО СОВЕТНИЧКИТЕ КЛУПИ

Тетовските гимназијалци од македонските паралелки, во очекување да се реши нивниот просторен проблем, часовите од наставата ги одржуваат во големата с ...
СТЕЧАЈЦИТЕ  ЌЕ ОДАТ НА ПРОТЕСТНИОТ МАРШ НА 11 ОКТОМВРИ

СТЕЧАЈЦИТЕ ЌЕ ОДАТ НА ПРОТЕСТНИОТ МАРШ НА 11 ОКТОМВРИ

Стечајните работници од Куманово ќе се приклучат на протестниот марш што опозицијата и невладините организации ќе го организираат на големиот празник ...
ТЕТОВСКАТА ДИВА ДЕПОНИЈА И ПОНАТАМУ ОПСТОЈУВА

ТЕТОВСКАТА ДИВА ДЕПОНИЈА И ПОНАТАМУ ОПСТОЈУВА

Дивата депонија на влезот во Тетово и понатаму преставува болна точка на градот. Најавите дека таа брзо ќе се расчисти откако беа тргнати блокадите ко ...
СЈО МОРА ДА РАБОТИ, ИЗБОРИ ЌЕ ИМА НА 11 ДЕКЕМВРИ, ПОРАЧА ЕУ АМБАСАДОРОТ ЖБОГАР

СЈО МОРА ДА РАБОТИ, ИЗБОРИ ЌЕ ИМА НА 11 ДЕКЕМВРИ, ПОРАЧА ЕУ АМБАСАДОРОТ ЖБОГАР

Амбасадорот на Европската унија Самуел Жбогар порача дека Специјалното јавно обвинителство е најдобрата алатка за одредување на одговорноста што произ ...
ДЕВОЈКАТА ШТО ГО ФРЛИ БЕБЕТО ВО РЕКА ЌЕ ОДГОВАРА КРИВИЧНО

ДЕВОЈКАТА ШТО ГО ФРЛИ БЕБЕТО ВО РЕКА ЌЕ ОДГОВАРА КРИВИЧНО

За убиство на дете при породување ќе одговара девојката од Матејче што го роди детето во веце шоља па го фрли во река. Девојката од липковското сел ...
ОД ЗЛАТЕН РИД БИТОЛЧАНИ СОБРАА ВРЕЌИ ПОЛНИ ЃУБРЕ

ОД ЗЛАТЕН РИД БИТОЛЧАНИ СОБРАА ВРЕЌИ ПОЛНИ ЃУБРЕ

Полни вреќи ѓубре собраа битолчани кои денес се вклучија во акцијата за расчистување на касарната и околните ридови. Според сметот што го собраа, поши ...
И НОЌЕ СЕ КАРААТ ЗА ЗОНСКОТО ПАРКИРАЊЕ ВО БИТОЛА

И НОЌЕ СЕ КАРААТ ЗА ЗОНСКОТО ПАРКИРАЊЕ ВО БИТОЛА

Ги стемни битолските советници во општинската сала, а се уште не завршила дискусијата за раскинување на договорот за зонското паркирање во Битола. Мар ...
ТАЛЕСКИ НЕ СЕ ПОЈАВИ НА ПРЕС КАДЕ ГО ЧЕКАШЕ ГЕРИЛА

ТАЛЕСКИ НЕ СЕ ПОЈАВИ НА ПРЕС КАДЕ ГО ЧЕКАШЕ ГЕРИЛА

Битолскиот градоначалник Владимир Талески не се појави на најавената прес-конференција на спортското игралиште во село Логоварди каде го чекаше гери ...
1 370 371 372 373 374 386 3720 / 3857 НАПИСИ