Категорија: Дописна мрежа

1 372 373 374 375 376 398 3740 / 3977 НАПИСИ
ПРЕДВРЕМЕН ОТКУП НА ТУТУНОТ ВО ПРИЛЕПСКИОТ ТУТУНСКИ КОМБИНАТ

ПРЕДВРЕМЕН ОТКУП НА ТУТУНОТ ВО ПРИЛЕПСКИОТ ТУТУНСКИ КОМБИНАТ

Прилепскиот Тутунски комбинат, како најголем откупувач во пелагонискиот регион, започна со предвремен откуп на тутунот од годинешната реколта, иако за ...
НЕ УМИРАЈТЕ ОД РАК, БИТОЛЧАНИ СО ПАРОДИЈА НА ПРЕПОРАКИТЕ ОД ОПШТИНАТА

НЕ УМИРАЈТЕ ОД РАК, БИТОЛЧАНИ СО ПАРОДИЈА НА ПРЕПОРАКИТЕ ОД ОПШТИНАТА

Општина Битола поради загадениот воздух излезе до препораки граѓаните да го користат јавниот превоз, возилата да не се користат без поголема потреба и ...
НЕ САКАМЕ ДА ПЛАЌАМЕ 30 ДЕНАРИ ЗА 3,5 КИЛОМЕТРИ АВТОПАТ, ЖИТЕЛИТЕ НА ГОРНО ПАЛЧИШТЕ ГО БЛОКИРАА АВТОПАТОТ ТЕТОВО-ГОСТИВАР

НЕ САКАМЕ ДА ПЛАЌАМЕ 30 ДЕНАРИ ЗА 3,5 КИЛОМЕТРИ АВТОПАТ, ЖИТЕЛИТЕ НА ГОРНО ПАЛЧИШТЕ ГО БЛОКИРАА АВТОПАТОТ ТЕТОВО-ГОСТИВАР

Жителите на тетовското село Горно Палчиште денеска го блокираа автопатот Тетово-Гостивар кај наплатната рампа на излез од Тетово и побараа да бидат ос ...
ФАТЕН НА КАМЕРА ВАНДАЛОТ КОЈ ГО ДЕМОЛИРАШЕ МУЗЕЈОТ НА АЛБАНСКАТА АЗБУКА ВО БИТОЛА

ФАТЕН НА КАМЕРА ВАНДАЛОТ КОЈ ГО ДЕМОЛИРАШЕ МУЗЕЈОТ НА АЛБАНСКАТА АЗБУКА ВО БИТОЛА

Камерите со кои се обезбедува Музејот на албанската азбука во Битола го уловиле вандалот кој лепел лепенки со навредливи содржини  на објектот и со бе ...
КИНОТО „МАНАКИ“ КАКО ТУРСКА СЕРИЈА – СЕ ГРАДИ ПЕТ ГОДИНИ 

КИНОТО „МАНАКИ“ КАКО ТУРСКА СЕРИЈА – СЕ ГРАДИ ПЕТ ГОДИНИ 

Цел трет мандат на битолскиот градоначалник Владимир Талески му беше малку за да им се оддолжи на браќата Манаки за влогот што го дадоа со својата фил ...
ЖРТВИТЕ ОД СЕМЕЈНО НАСИЛСТВО НЕМА КАЈ ДА СЕ СКРИЈАТ ВО ЗАПАДНА МАКЕДОНИЈА

ЖРТВИТЕ ОД СЕМЕЈНО НАСИЛСТВО НЕМА КАЈ ДА СЕ СКРИЈАТ ВО ЗАПАДНА МАКЕДОНИЈА

Семејното насилство во тетовско-гостиварскиот регион е во пораст, но Центарот за правна помош (ЦПП), кој работи во состав на невладината организација ...
БАРОКНИ КАНДЕЛАБРИ ОД 1.600 ЕВРА НА ПАТЕКАТА ЗА ЏОГИНГ КРАЈ ВАРДАР

БАРОКНИ КАНДЕЛАБРИ ОД 1.600 ЕВРА НА ПАТЕКАТА ЗА ЏОГИНГ КРАЈ ВАРДАР

Рекреативната патека покрај Вардар во Скопје доби барокно осветлување. Новите златно-зелени канделабри вчера светеа и во ден. Поставени се на патеката ...
СИМПАТИЗЕРИ НА ЗИЈАДИН СЕЛА ОДЕЈЌИ НА МИТИНГ ДЕМОЛИРАЛЕ НАПЛАТНА РАМПА

СИМПАТИЗЕРИ НА ЗИЈАДИН СЕЛА ОДЕЈЌИ НА МИТИНГ ДЕМОЛИРАЛЕ НАПЛАТНА РАМПА

Вчеравечер околу 20.30 часот, група засега непознати лица кои патувале на релација Гостивар-Тетово ја демолирале наплатната рампа и го повредиле служб ...
БУГАРСКИТЕ ПАСОШИ ГИ ЗАПУСТИЈА НИВИТЕ ВО СТРУМИЧКО

БУГАРСКИТЕ ПАСОШИ ГИ ЗАПУСТИЈА НИВИТЕ ВО СТРУМИЧКО

Последниве години во струмичко се зголемува бројот на земјоделски површини кои не се обработуваат. Место градинарски производи или овошни насади, ниви ...
ПОРАДИ УВОЗ ОД АЛБАНИЈА, СКАПУВААТ ДОМАТИТЕ ВО СТРУМИЧКО

ПОРАДИ УВОЗ ОД АЛБАНИЈА, СКАПУВААТ ДОМАТИТЕ ВО СТРУМИЧКО

Есенските домати во струмичко нема кој да ги купи бидејќи, како што тврдат земјоделците, деновиве во земјава влегле повеќе шлепери со домати од Албани ...
1 372 373 374 375 376 398 3740 / 3977 НАПИСИ