Категорија: Дописна мрежа

1 686 687 688 689 690 851 6880 / 8509 НАПИСИ
ПОЧИНА БИТОЛЧАНЕЦОТ КОМУ ПРЕД ДВА МЕСЕЦА МУ ИЗГОРЕА ЖЕНАТА И СИНОТ

ПОЧИНА БИТОЛЧАНЕЦОТ КОМУ ПРЕД ДВА МЕСЕЦА МУ ИЗГОРЕА ЖЕНАТА И СИНОТ

Во урнатините од опожарената куќа, денес почина битолчанецот Томе А. (60), неполни два месеца откако во пожар во куќата на улицата „Девејани“ во Битол ...
ОХРИДСКИОТ ЕКСГРАДОНАЧАЛНИК, КАРДИОЛОГОТ БАКРАЧЕСКИ, ЌЕ РАБОТИ ВО СТРУМИЧКАТА БОЛНИЦА

ОХРИДСКИОТ ЕКСГРАДОНАЧАЛНИК, КАРДИОЛОГОТ БАКРАЧЕСКИ, ЌЕ РАБОТИ ВО СТРУМИЧКАТА БОЛНИЦА

Поранешниот охридски градоначалник Никола Бакрачески, ќе работи во струмичката болница на одделот за интервентна кардиологија. Ќе доаѓа неколку дена н ...
БОГДАНОВИЌ ЌЕ ГИ УРИВА НАЈЛОНСКИТЕ ТЕРАСИ ПОСТАВЕНИ БЕЗ ДОЗВОЛА

БОГДАНОВИЌ ЌЕ ГИ УРИВА НАЈЛОНСКИТЕ ТЕРАСИ ПОСТАВЕНИ БЕЗ ДОЗВОЛА

Општина Центар ќе ги урива најлон терасите кои немаат дозвола за зимска сезона, најави градоначникот Саша Богдановиќ. Инспекторите од Општината на ...
ВОЛОНТЕРИ ОД ХАБИТАТ ЌЕ ЈА РЕНОВИРААТ ЗГРАДАТА НА ПЕНЗИОНЕРИТЕ ВО КАВАДАРЦИ

ВОЛОНТЕРИ ОД ХАБИТАТ ЌЕ ЈА РЕНОВИРААТ ЗГРАДАТА НА ПЕНЗИОНЕРИТЕ ВО КАВАДАРЦИ

Чеда Керкез има триесет години и дојде од Белград како волонтер во градежништво, за да ги подобри условите во просториите на кавадаречките и росоманск ...
СТОПИРАНО УРИВАЊЕТО НА ТЦЦ ПЛАЗА

СТОПИРАНО УРИВАЊЕТО НА ТЦЦ ПЛАЗА

Општина Центар го стопираше рушењето на фасадата на ТЦЦ Плаза откако градежен инспектор на општината излегол на терен и констатирал дека инвеститорот ...
СЕ УРИВА БАРОКНАТА ФАСАДА НА ТЦЦ ПЛАЗА

СЕ УРИВА БАРОКНАТА ФАСАДА НА ТЦЦ ПЛАЗА

Се урива барокната фасадата на ТЦЦ Плаза кај плоштадот ВМРО. Утрово со градежна механизација зад тарабите со кои е ограден објектот кој е во фаза на г ...
ПРОТЕСТИРААТ 200 РАБОТНИЦИ ОД „ЈАКА 80“ И ОД ГАЗДА НИНИ ГИ БАРААТ ЗАОСТАНАТИТЕ ПЛАТИ

ПРОТЕСТИРААТ 200 РАБОТНИЦИ ОД „ЈАКА 80“ И ОД ГАЗДА НИНИ ГИ БАРААТ ЗАОСТАНАТИТЕ ПЛАТИ

Дел од сегашните и поранешни вработени од фармацевтска компанија ,,Јака 80’’ излегоа на протест пред затворените погони во Радовиш и си ги побараа зао ...
ЗАБРАНАТА ЗА ДОТУР НА СТОКА ДО 18 ЧАСОТ ЌЕ ВАЖИ ЦЕЛА ГОДИНА

ЗАБРАНАТА ЗА ДОТУР НА СТОКА ДО 18 ЧАСОТ ЌЕ ВАЖИ ЦЕЛА ГОДИНА

Забраната за дотур на стока во центарот на Скопје до 18 часот ќе важи цела година. Град Скопје во јануари ја воведе забраната за дотур на стока од ...
ГРОМ ГО ИСКЛУЧИ БЛОКОТ ЕДЕН ВО РЕК „БИТОЛА“

ГРОМ ГО ИСКЛУЧИ БЛОКОТ ЕДЕН ВО РЕК „БИТОЛА“

Невремето што викендов ја зафати Битола во РЕК предизвикало исклучување на блок 1 од системот за производство на електрична енергија, потврдија од ЕЛЕ ...
РАСЧИСТУВАЊЕТО НА КАРПИТЕ ОД ОДРОНОТ КАЈ ВЕЛЕС ЌЕ ТРАЕ СО ДЕНОВИ

РАСЧИСТУВАЊЕТО НА КАРПИТЕ ОД ОДРОНОТ КАЈ ВЕЛЕС ЌЕ ТРАЕ СО ДЕНОВИ

Одронот на карпите, што се случи кај мостот на Тополка на излезот од Велес, ќе се решава во две етапи, кажа професорот Милорад Јовановски, кој го посе ...
1 686 687 688 689 690 851 6880 / 8509 НАПИСИ