Категорија: Дописна мрежа

1 685 686 687 688 689 749 6870 / 7482 НАПИСИ
ПРАТЕНИКОТ ДИМИТРИЕВСКИ НАПАДНАЛ, А НЕ БИЛ НАПАДНАТ, ТВРДИ МВР

ПРАТЕНИКОТ ДИМИТРИЕВСКИ НАПАДНАЛ, А НЕ БИЛ НАПАДНАТ, ТВРДИ МВР

Пратеникот на СДСМ Максим Димитриевски ќе добие соодветен поднесок затоа што ноќеска нападнал момче во ресторанот „Палас“ во Куманово, соопшти МВР. ...
ПО 18 ГОДИНИ ИЗГРАДБА, ТЕТОВО ГО ДОБИ НОВИОТ ЦЕВКОВОД

ПО 18 ГОДИНИ ИЗГРАДБА, ТЕТОВО ГО ДОБИ НОВИОТ ЦЕВКОВОД

Општина Тетово од Министерството за животна средина го доби на владение новоизградениот цевковод, чија изградба траеше 18 години. Со новиот цевковод с ...
ОХРИД ЦЕЛ ДЕН БЕЗ ВОДА, НАСТРАДАА АПАРАТИТЕ ЗА ДОМАЌИНСТВО

ОХРИД ЦЕЛ ДЕН БЕЗ ВОДА, НАСТРАДАА АПАРАТИТЕ ЗА ДОМАЌИНСТВО

Охридски водовод им ја сопре водата на некои охриѓани пред најавеното исклучување на градскиот водовод во 5 часот утринава. Mесто тоа, вода снема уште ...
ПАТОТ НАД БИТОЛА ЗАТВОРЕН, А НЕКОЈ НАПЛАЌА ПАТАРИНА

ПАТОТ НАД БИТОЛА ЗАТВОРЕН, А НЕКОЈ НАПЛАЌА ПАТАРИНА

Некој на диво им наплаќал патарина на неупатени возачи кои сакале да минат низ обиколницата над Битола, а не знаеле дека овој регионален патен правец ...
ПРАТЕНИКОТ МАКСИМ ДИМИТРИЕВСКИ НАПАДНАТ ОД ПОЛИЦАЈЦИ ВО КАФЕАНА

ПРАТЕНИКОТ МАКСИМ ДИМИТРИЕВСКИ НАПАДНАТ ОД ПОЛИЦАЈЦИ ВО КАФЕАНА

Пратеникот на СДСМ Максим Димитриевски синоќа бил вербално и физички нападнат во кафеана во Куманово додека славел роденден на сопругата. Индидентот с ...
КУМАНОВО СТАВА ИМОТ ПОД ХИПОТЕКА ЗА ДА НЕ СЕ ЗАТРУПА ВО ЃУБРЕ, УЈП ЈА БЛОКИРАШЕ СМЕТКАТА НА КОМУНАЛНОТО ПРЕТПРИЈАТИЕ

КУМАНОВО СТАВА ИМОТ ПОД ХИПОТЕКА ЗА ДА НЕ СЕ ЗАТРУПА ВО ЃУБРЕ, УЈП ЈА БЛОКИРАШЕ СМЕТКАТА НА КОМУНАЛНОТО ПРЕТПРИЈАТИЕ

Зградата на затворениот базен и салата за парастоси на Градските гробишта во Куманово ќе се стават под хипотека, за да може Управата за јавни приходи ...
АЕРОДРОМ ГО УСВОИ ПЛАНОТ КОЈ ЌЕ ПРЕДИЗВИКА ЕКОЛОШКА КАТАСТРОФА, АЕРОДРОМЦИ ЌЕ ГО ОСПОРАТ НА УСТАВЕН СУД

АЕРОДРОМ ГО УСВОИ ПЛАНОТ КОЈ ЌЕ ПРЕДИЗВИКА ЕКОЛОШКА КАТАСТРОФА, АЕРОДРОМЦИ ЌЕ ГО ОСПОРАТ НА УСТАВЕН СУД

Советот на Општина Аеродром го усвои планот за кој советниците од опозицијата предупредуваа дека ќе предизвика  еколошка катастрофа оти предвидува уни ...
ПРОТЕСТ ПРЕД ОПШТИНА АЕРОДРОМ ПРОТИВ СЕЧАТА НА ЗЕЛЕНИЛОТО КАЈ МАЈЧИН ДОМ ДОДЕКА СОВЕТНИЦИТЕ НОСАТ НОВ ДУП

ПРОТЕСТ ПРЕД ОПШТИНА АЕРОДРОМ ПРОТИВ СЕЧАТА НА ЗЕЛЕНИЛОТО КАЈ МАЈЧИН ДОМ ДОДЕКА СОВЕТНИЦИТЕ НОСАТ НОВ ДУП

Граѓани се собираат пред седиштето на општина Аеродром каде што Советот попладнево ненадејно реши да расправа за донесувањето на спорниот Детален урба ...
КОНЕСКИ НЕНАДЕЈНО ГО СТАВИ НА ГЛАСАЊЕ ПЛАНОТ СО КОЈ ЌЕ СЕ СЕЧАТ 50-ГОДИШНИ ДРВЈА И ЌЕ СЕ ГРАДАТ ВИСОКОКАТНИЦИ ВО АЕРОДРОМ

КОНЕСКИ НЕНАДЕЈНО ГО СТАВИ НА ГЛАСАЊЕ ПЛАНОТ СО КОЈ ЌЕ СЕ СЕЧАТ 50-ГОДИШНИ ДРВЈА И ЌЕ СЕ ГРАДАТ ВИСОКОКАТНИЦИ ВО АЕРОДРОМ

Советот на Општина Аеродром попладнево ненадејно расправа за донесувањето на спорниот Детален урбанистички план за градска четврт И 10 (ДУП И 10) со к ...
УСТАВНИОТ СУД ГО СПАСИ ГТЦ ОД БАРОК

УСТАВНИОТ СУД ГО СПАСИ ГТЦ ОД БАРОК

Уставниот суд засега ги спаси од барок Градскиот трговски центар (ГТЦ), Македонската опера и балет (МОБ)  и Националната универзитетска библиотека  „С ...
1 685 686 687 688 689 749 6870 / 7482 НАПИСИ