Категорија: Дописна мрежа

1 687 688 689 690 691 735 6890 / 7349 НАПИСИ
МИСТЕРИОЗНАТА ДИВОГРАДБА ШТО ЦЕНТАР ЈА ЗАПРЕ ПРЕД ДВА МЕСЕЦА СТАНА ЗГРАДА, ЖЕРНОВСКИ ЌЕ ЈА УРИВА

МИСТЕРИОЗНАТА ДИВОГРАДБА ШТО ЦЕНТАР ЈА ЗАПРЕ ПРЕД ДВА МЕСЕЦА СТАНА ЗГРАДА, ЖЕРНОВСКИ ЌЕ ЈА УРИВА

Дивоградбата на аголот на булеварот Никола Карев и улицата Самоилова, која Општина Центар пред два месеци ја стопираше, сега е веќе зграда. Инспектори ...
МРСНА ДАМКА ПЛИВА ПРЕД ХОТЕЛОТ „ПАЛАС“ ВО ОХРИД

МРСНА ДАМКА ПЛИВА ПРЕД ХОТЕЛОТ „ПАЛАС“ ВО ОХРИД

На делот од крајбрежјето, веднаш до помошното пристаниште пред хотелот „Палас“во Охрид денес во водата на Охридското езеро се појави мрсна дамка. Не с ...
ЛОЗАРИТЕ СИ ГИ БАРААТ ПАРИТЕ ЗА ГРОЗЈЕТО

ЛОЗАРИТЕ СИ ГИ БАРААТ ПАРИТЕ ЗА ГРОЗЈЕТО

Лозарите од Тиквешко реагираат дека сѐ уште им е платена втората рата за грозјето продадено минатата година, а рокот истекува во среда. Денеска во Ско ...
СО ЛОПАТИ И ЦАПАЊЕ СЕ КРПИ МАГИСТРАЛНИОТ ПАТ ЗА ГРЦИЈА

СО ЛОПАТИ И ЦАПАЊЕ СЕ КРПИ МАГИСТРАЛНИОТ ПАТ ЗА ГРЦИЈА

Eкипа на „Македонија пат“ со лопати и со цапање (газење) ги крпи ударните дупки на магистралниот пат за грчката граница кај Меџитлија. Тројца работниц ...
ИЗОРАНАТА ПАТЕКА КАЈ СТУДЕНЧИШТА ВО ОХРИД 4 МЕСЕЦИ ЧЕКА АСФАЛТ

ИЗОРАНАТА ПАТЕКА КАЈ СТУДЕНЧИШТА ВО ОХРИД 4 МЕСЕЦИ ЧЕКА АСФАЛТ

Патеката покрај Студенчишта во Охрид, која го поврзува мостот кај каналот со Билјанини Извори, пред неколку месеци ја ископа изведувачот што го ангажи ...
ЌЕ СЕ РЕГУЛИРА КОРИТОТО НА ЛИПКОВКА ВО КУМАНОВО

ЌЕ СЕ РЕГУЛИРА КОРИТОТО НА ЛИПКОВКА ВО КУМАНОВО

Со 730.000 долари обезбедени од УНДП, Општина Куманово и од Министерството за животна средина ќе се регулира реката Липковка, коja последните неколку ...
ПРОТЕСТ ПРОТИВ ЕВН ВО ТЕТОВО

ПРОТЕСТ ПРОТИВ ЕВН ВО ТЕТОВО

Околу илјада граѓани протестираа пред седиштето на ЕВН во Тетово незадоволни од цената што ЕВН им ја наплатува за потрошена електрична енергија, јави ...
ИМА 700.000 ЕВРА ЗА БАЗЕН, НЕМА 20.000 ЕВРА ЗА ГИНЕКОЛОГ, РЕАГИРААТ ЖЕНИТЕ ОД ШУТО ОРИЗАРИ

ИМА 700.000 ЕВРА ЗА БАЗЕН, НЕМА 20.000 ЕВРА ЗА ГИНЕКОЛОГ, РЕАГИРААТ ЖЕНИТЕ ОД ШУТО ОРИЗАРИ

Иницијативата на жени од Шуто Оризари вели дека со 20.000 евра ќе се реши недостатокот од матичен гинеколог во скопската општина и бара од надлежните ...
„ПО МАНДАТИТЕ КАЈ ЌЕ ЗАВРШИМЕ, В ГРАДИНКА ИЛИ В ЗАТВОР?“, КОМЕДИЈА ВО БИТОЛА

„ПО МАНДАТИТЕ КАЈ ЌЕ ЗАВРШИМЕ, В ГРАДИНКА ИЛИ В ЗАТВОР?“, КОМЕДИЈА ВО БИТОЛА

Од премиери и експремиери, лидери на опозиција, градоначалници, па сѐ до секретари во општините, се појавија како ликови во урнебесната комедија „Каба ...
ТЕТОВО ВГОДИНА ЌЕ ДОБИЕ КОЛЕКТОРСКИ СИСТЕМ ЗА ОТПАДНИ ВОДИ

ТЕТОВО ВГОДИНА ЌЕ ДОБИЕ КОЛЕКТОРСКИ СИСТЕМ ЗА ОТПАДНИ ВОДИ

Претставници од Министерството за животна средина денес во Општина Тетово го презентираа проектот за изградба и реконструкција на колекторски систем в ...
1 687 688 689 690 691 735 6890 / 7349 НАПИСИ