Категорија: Дописна мрежа

1 689 690 691 692 693 746 6910 / 7460 НАПИСИ
КЛУПИ И КОРПИ МЕСТО УЛИЦА НА КЕЈ 13 НОЕМВРИ, ИЗГЛАСА ОПШТИНА ЦЕНТАР НА ВОНРЕДНАТА СЕДНИЦА

КЛУПИ И КОРПИ МЕСТО УЛИЦА НА КЕЈ 13 НОЕМВРИ, ИЗГЛАСА ОПШТИНА ЦЕНТАР НА ВОНРЕДНАТА СЕДНИЦА

Место улица со посебен режим на сообраќај, Советот на Општина Центар донесе одлука која на шеталиштето предвидува клупи, жардиниери и корпи за отпадоц ...
БАРОКОТ ЈА ОСТАВИ НЕАСФАЛТИРАНА УЛИЦАТА ПАЈКО МААЛО ВО НАЈСТРОГИОТ ЦЕНТАР НА СКОПЈЕ

БАРОКОТ ЈА ОСТАВИ НЕАСФАЛТИРАНА УЛИЦАТА ПАЈКО МААЛО ВО НАЈСТРОГИОТ ЦЕНТАР НА СКОПЈЕ

По улицата Пајко Маало, во истоименото маало со барокни згради во најстрогиот центар на Скопје, се гази кал. На улицата нема асфлат, останати се само ...
ОПШТИНА ЦЕНТАР ГО СОПРЕ ГРАДЕЊЕТО НА УЛИЦАТА НА КЕЈОТ НА ВАРДАР

ОПШТИНА ЦЕНТАР ГО СОПРЕ ГРАДЕЊЕТО НА УЛИЦАТА НА КЕЈОТ НА ВАРДАР

Општина Центар денеска го сопре градењето на улицата на кејот на Вардар во строгиот центар на Скопје покрај ГТЦ, откако овластен општински градежен ин ...
ПОЧНА ИЗГРАДБАТА НА СПОРНАТА УЛИЦА НА КЕЈ 13 НОЕМВРИ, КАФЕАНЏИИТЕ ИЗЛЕГУВААТ НА ПРОТЕСТ

ПОЧНА ИЗГРАДБАТА НА СПОРНАТА УЛИЦА НА КЕЈ 13 НОЕМВРИ, КАФЕАНЏИИТЕ ИЗЛЕГУВААТ НА ПРОТЕСТ

Почна изградбата на спорната сообраќајница која ќе го пресече шеталиштето на Кеј 13 Ноември. Утрово градежници почнаа да ги вадат плочките од шеталишт ...
БАКРАЧЕСКИ СЕ ПИШМАНИ, СОПРЕ ГРАДБАТА НА ХОТЕЛОТ КАЈ ЛАГАДИН

БАКРАЧЕСКИ СЕ ПИШМАНИ, СОПРЕ ГРАДБАТА НА ХОТЕЛОТ КАЈ ЛАГАДИН

Претпладнево се прекинати работите на изградбата на спорниот хотел кај Лагадин во Охрид. Дошла инспекција која на работниците им наложила да престанат ...
ТЕТОВО СО ЕКОЛОШКИ БИЛБОРД ЌЕ ГО ПРОЧИСТУВА ВОЗДУХОТ

ТЕТОВО СО ЕКОЛОШКИ БИЛБОРД ЌЕ ГО ПРОЧИСТУВА ВОЗДУХОТ

Во центарот на Тетово е поставен првиот Еко билборд кој има цел да го прочистува воздухот во градот. Овој билборд, кој е наречен и „Градско дрво“ (Cit ...
РОДИТЕЛ ПОДНЕСЕ КРИВИЧНА ПРИЈАВА ПРОТИВ ДИРЕКТОРОТ НА ПРИЛЕПСКАТА ГИМНАЗИЈА ЗА ПОЛИТИЧКА АГИТАЦИЈА ПРЕД ДЕЦА

РОДИТЕЛ ПОДНЕСЕ КРИВИЧНА ПРИЈАВА ПРОТИВ ДИРЕКТОРОТ НА ПРИЛЕПСКАТА ГИМНАЗИЈА ЗА ПОЛИТИЧКА АГИТАЦИЈА ПРЕД ДЕЦА

Родител на ученик од прилепската гимназија „Мирче Ацев“ денеска поднесе кривична пријава против директорот Кире Николоски, кого учениците го обвинија ...
ЖЕРНОВСКИ НЕ ЈА УРНАЛ МИСТЕРИОЗНАТА ДИВОГРАДБА ОТИ МВР МУ БАРАЛО ДОПОЛНИТЕЛНИ ДОКУМЕНТИ ЗА АСИСТЕНЦИЈАТА

ЖЕРНОВСКИ НЕ ЈА УРНАЛ МИСТЕРИОЗНАТА ДИВОГРАДБА ОТИ МВР МУ БАРАЛО ДОПОЛНИТЕЛНИ ДОКУМЕНТИ ЗА АСИСТЕНЦИЈАТА

Градоначалнкот на Општина Центар Андреј Жерновски не ја урива мистериозната дивоградба на аголот на улицата Самоилова и булеварот Никола Карев иако по ...
РОДИТЕЛИ БАРААТ ОДГОВОРНОСТ ОД ДИРЕКТОРОТ НА ПРИЛЕПСКАТА ГИМНАЗИЈА ЗА ПОЛИТИЧКО АГИТИРАЊЕ ПРЕД УЧЕНИЦИ

РОДИТЕЛИ БАРААТ ОДГОВОРНОСТ ОД ДИРЕКТОРОТ НА ПРИЛЕПСКАТА ГИМНАЗИЈА ЗА ПОЛИТИЧКО АГИТИРАЊЕ ПРЕД УЧЕНИЦИ

Педесетина родители на ученици во прилепската гимназија „Мирче Ацев“ денеска протестираа во училишниот двор во знак на револт поради вчерашниот полити ...
СЕ ИЗРОНИ СТИРОПОРОТ ОД НОВОИЗГРАДЕНОТО КИНО „МАНАКИ“ ВО БИТОЛА

СЕ ИЗРОНИ СТИРОПОРОТ ОД НОВОИЗГРАДЕНОТО КИНО „МАНАКИ“ ВО БИТОЛА

Новоизграденото кино „Манаки“ во Битола сè уште не е ни опремено, а веќе се изрони стиропорот од украсните орнаменти поставени на градбата. Белите дел ...
1 689 690 691 692 693 746 6910 / 7460 НАПИСИ