Категорија: Дописна мрежа

1 691 692 693 694 695 748 6930 / 7474 НАПИСИ
РОДИТЕЛ ПОДНЕСЕ КРИВИЧНА ПРИЈАВА ПРОТИВ ДИРЕКТОРОТ НА ПРИЛЕПСКАТА ГИМНАЗИЈА ЗА ПОЛИТИЧКА АГИТАЦИЈА ПРЕД ДЕЦА

РОДИТЕЛ ПОДНЕСЕ КРИВИЧНА ПРИЈАВА ПРОТИВ ДИРЕКТОРОТ НА ПРИЛЕПСКАТА ГИМНАЗИЈА ЗА ПОЛИТИЧКА АГИТАЦИЈА ПРЕД ДЕЦА

Родител на ученик од прилепската гимназија „Мирче Ацев“ денеска поднесе кривична пријава против директорот Кире Николоски, кого учениците го обвинија ...
ЖЕРНОВСКИ НЕ ЈА УРНАЛ МИСТЕРИОЗНАТА ДИВОГРАДБА ОТИ МВР МУ БАРАЛО ДОПОЛНИТЕЛНИ ДОКУМЕНТИ ЗА АСИСТЕНЦИЈАТА

ЖЕРНОВСКИ НЕ ЈА УРНАЛ МИСТЕРИОЗНАТА ДИВОГРАДБА ОТИ МВР МУ БАРАЛО ДОПОЛНИТЕЛНИ ДОКУМЕНТИ ЗА АСИСТЕНЦИЈАТА

Градоначалнкот на Општина Центар Андреј Жерновски не ја урива мистериозната дивоградба на аголот на улицата Самоилова и булеварот Никола Карев иако по ...
РОДИТЕЛИ БАРААТ ОДГОВОРНОСТ ОД ДИРЕКТОРОТ НА ПРИЛЕПСКАТА ГИМНАЗИЈА ЗА ПОЛИТИЧКО АГИТИРАЊЕ ПРЕД УЧЕНИЦИ

РОДИТЕЛИ БАРААТ ОДГОВОРНОСТ ОД ДИРЕКТОРОТ НА ПРИЛЕПСКАТА ГИМНАЗИЈА ЗА ПОЛИТИЧКО АГИТИРАЊЕ ПРЕД УЧЕНИЦИ

Педесетина родители на ученици во прилепската гимназија „Мирче Ацев“ денеска протестираа во училишниот двор во знак на револт поради вчерашниот полити ...
СЕ ИЗРОНИ СТИРОПОРОТ ОД НОВОИЗГРАДЕНОТО КИНО „МАНАКИ“ ВО БИТОЛА

СЕ ИЗРОНИ СТИРОПОРОТ ОД НОВОИЗГРАДЕНОТО КИНО „МАНАКИ“ ВО БИТОЛА

Новоизграденото кино „Манаки“ во Битола сè уште не е ни опремено, а веќе се изрони стиропорот од украсните орнаменти поставени на градбата. Белите дел ...
ОХРИДСКИТЕ БРОДОВИ „ПЛОВАТ“ НА СУВО ЗАРАДИ КОНТРОЛА ОД ОСИГУРИТЕЛНИТЕ КОМПАНИИ

ОХРИДСКИТЕ БРОДОВИ „ПЛОВАТ“ НА СУВО ЗАРАДИ КОНТРОЛА ОД ОСИГУРИТЕЛНИТЕ КОМПАНИИ

Во пристаништето во Свети Наум во Охрид започна редовниот технички преглед на дел од охридските бродови што за прв пат се прави на суво, а не како до ...
ДА МУ СЕ ИЗГОРИ ГАЗОТ НА „МАКЕДОНСКИ ШУМИ“ ЗА МАТНАТА ВОДА ЗА ПИЕЊЕ, ПОБАРА КАВАДАРЕЧКИ СОВЕТНИК

ДА МУ СЕ ИЗГОРИ ГАЗОТ НА „МАКЕДОНСКИ ШУМИ“ ЗА МАТНАТА ВОДА ЗА ПИЕЊЕ, ПОБАРА КАВАДАРЕЧКИ СОВЕТНИК

Советник од Општина Кавадарци побара судски да му се „изгори газот" на „Македонски шуми", бидејќи смета дека јавното претпријатие е виновник за каллив ...
БАКРАЧЕСКИ МОЖЕ ДА ОДИ ВО ЗАТВОР ЗА КИНЕСКИОТ ЅИД ВО ЛАГАДИН, УКАЖУВА „ОХРИД СОС“

БАКРАЧЕСКИ МОЖЕ ДА ОДИ ВО ЗАТВОР ЗА КИНЕСКИОТ ЅИД ВО ЛАГАДИН, УКАЖУВА „ОХРИД СОС“

Општина Охрид мора да постапи по барањето на Државниот инспекторат за градежништво и да ја повлече дозволата за градбата на хотелот во Лагадин, а град ...
КИНЕСКИОТ ЅИД ВО ЛАГАДИН РАСТЕ И ПОКРАЈ ПРЕКРШЕНИТЕ 12 ЗАКОНИ ШТО ГИ ЗАБЕЛЕЖА ДРЖАВНИОТ ИНСПЕКТОРАТ

КИНЕСКИОТ ЅИД ВО ЛАГАДИН РАСТЕ И ПОКРАЈ ПРЕКРШЕНИТЕ 12 ЗАКОНИ ШТО ГИ ЗАБЕЛЕЖА ДРЖАВНИОТ ИНСПЕКТОРАТ

Со мнозинствo гласови Советот на Општина Охрид денес го одби предлогот на опозицијата за донесување на Предлог-одлука за  поништување на Општиот акт з ...
БИТОЛЧАНЕЦ СИ ЈА УБИЛ СОПРУГАТА СО СУКАЛО, А ВО ПОЛИЦИЈА ПРИЈАВИЛ ДЕКА ЈА НАШОЛ МРТВА

БИТОЛЧАНЕЦ СИ ЈА УБИЛ СОПРУГАТА СО СУКАЛО, А ВО ПОЛИЦИЈА ПРИЈАВИЛ ДЕКА ЈА НАШОЛ МРТВА

Битолчанецот И. Д. вчера со сукало ја претепал до смрт сопругата, мајка на нивното четиригодишно девојче. По убиството, тој отишол во СВР Битола и при ...
ПЕДЕСЕТИНА ИЛЈАДИ ЖИТЕЛИ НА КАВАДАРЦИ И НЕГОТИНО ПИЈАТ ЖОЛТА ВОДА, ВЛАСТИТЕ ТВРДАТ ДЕКА Е ИСПРАВНА

ПЕДЕСЕТИНА ИЛЈАДИ ЖИТЕЛИ НА КАВАДАРЦИ И НЕГОТИНО ПИЈАТ ЖОЛТА ВОДА, ВЛАСТИТЕ ТВРДАТ ДЕКА Е ИСПРАВНА

Педесетина илјади жители од Кавадарци, Неготино и Росоман и неколку села веќе неколку дена пијат вода со жолтеникава боја, многумина од нив стравувајќ ...
1 691 692 693 694 695 748 6930 / 7474 НАПИСИ