Категорија: Дописна мрежа

1 683 684 685 686 687 735 6850 / 7349 НАПИСИ
ТЕТОВЦИ ПАК ПРОТЕСТИРАА ПРОТИВ ЕВН

ТЕТОВЦИ ПАК ПРОТЕСТИРАА ПРОТИВ ЕВН

Стотина граѓани од Тетово и околните села денеска повторно се собраа на градскиот плоштад на протест против ЕВН. Во името на Граѓанскиот совет кој ...
КАРНЕВАЛОТ ГИ ПРЕПОЛНИ ХОТЕЛИТЕ ВО СТРУМИЦА

КАРНЕВАЛОТ ГИ ПРЕПОЛНИ ХОТЕЛИТЕ ВО СТРУМИЦА

Тешко може да се најде сместување во Струмица во некој од хотелски капацитети. За викендов речиси сите легла се распродадени пред речиси цел месец. Во ...
ПАЦИЕНТИТЕ СО РЕТКИ КАРЦИНОМИ ОСТАВЕНИ НА ЦЕДИЛО

ПАЦИЕНТИТЕ СО РЕТКИ КАРЦИНОМИ ОСТАВЕНИ НА ЦЕДИЛО

Пациентите со ретки карциноми во земјава се оставени на цедило. Не ги добиваат соодветните лекви, а од новите иновативни лекови кои во светот ги има 7 ...
ИСПЛАТЕНИ ЛОЗАРИТЕ КОИ ПРОТЕСТИРАА ПРЕД „ПОВАРДАРИЕ“

ИСПЛАТЕНИ ЛОЗАРИТЕ КОИ ПРОТЕСТИРАА ПРЕД „ПОВАРДАРИЕ“

Прекинат е мирниот протест кој изминатите неколку дена го организираа околу 25 лозари пред винарската визба „Повардарие“ од Неготино, откако им биле и ...
ВЛАДИКАТА ПЕТАР НЕ ДОЈДЕ НА СОБИРОТ ЗА СПАС НА ШУМАТА ВО ЈАНКОВЕЦ

ВЛАДИКАТА ПЕТАР НЕ ДОЈДЕ НА СОБИРОТ ЗА СПАС НА ШУМАТА ВО ЈАНКОВЕЦ

Ниту претставници на Преспанско-пелагониската епархија на чело со владиката Петар, ниту од надлежните институции за заштита на шумите не се појавиле н ...
ПРОТЕЧЕ ТАВАНОТ ОД ЗЛАТНИОТ МНТ ВРЕДЕН 40 МИЛИОНИ ЕВРА

ПРОТЕЧЕ ТАВАНОТ ОД ЗЛАТНИОТ МНТ ВРЕДЕН 40 МИЛИОНИ ЕВРА

Протече таванот од новата зграда на Македонскиот народен театар во Скопје. Хаваријата се случила во фоајето под терасата што гледа кон Музејот на холо ...
ПОЖАРНИКАР НАПАДНАТ ДОДЕКА ГАСЕЛ ПОЖАР ЗАД ПАЛАТАТА „ЕМАНУЕЛ ЧУЧКОВ“, ЗАВРШИ НА КЛИНИКА

ПОЖАРНИКАР НАПАДНАТ ДОДЕКА ГАСЕЛ ПОЖАР ЗАД ПАЛАТАТА „ЕМАНУЕЛ ЧУЧКОВ“, ЗАВРШИ НА КЛИНИКА

Пожарникар со повреди на главата е пренесен во Клинички центар откако група граѓани го нападнале додека заедно со колегите гаснеле пожар зад палатата ...
ПЕПИ МИРЧЕВСКИ И ФУДБАЛСКАТА ЛЕГЕНДА ЕРИК КАНТОНА СПАСУВААТ СИРАЧЕ ВО ФИЛМОТ „АНКА“

ПЕПИ МИРЧЕВСКИ И ФУДБАЛСКАТА ЛЕГЕНДА ЕРИК КАНТОНА СПАСУВААТ СИРАЧЕ ВО ФИЛМОТ „АНКА“

Популарниот македонски актер Пепи Мирчевски од Битола снимаше филм заедно со прославениот поранешен фудбалер на „Манчестер јунајтед“ Ерик Кантона, кој ...
ВО ТЕТОВО НЕ СЕ МЕРИ КОЈ КОЛКУ ЗАГАДУВА

ВО ТЕТОВО НЕ СЕ МЕРИ КОЈ КОЛКУ ЗАГАДУВА

Дивите погони, дивата депонија, задушениот сообраќај, одобрувањето градење високи згради што го спречуваат природното струење, греењето на дрва и отпа ...
ДВА ОСТРОВА СЕ ФОРМИРАА НА ВЛИВОТ НА САТЕСКА ПОРАДИ НАМАЛЕНОТО НИВО НА ОХРИДСКО ЕЗЕРО

ДВА ОСТРОВА СЕ ФОРМИРАА НА ВЛИВОТ НА САТЕСКА ПОРАДИ НАМАЛЕНОТО НИВО НА ОХРИДСКО ЕЗЕРО

На местото кадешто во Охридското езеро се влива реката Сатеска се создадоа две островчиња. Овие земјени наноси се појавија по наглото намалување на ни ...
1 683 684 685 686 687 735 6850 / 7349 НАПИСИ