Категорија: Дописна мрежа

1 681 682 683 684 685 875 6830 / 8747 НАПИСИ
ШИЛЕГОВ И ГОСТИТЕ ГРАДОНАЧАЛНИЦИ ШЕТАА ПО УЛИЦА ОТИ ТРОТОАРИТЕ СЕ БЛОКИРАНИ ОД КАФЕАНИ

ШИЛЕГОВ И ГОСТИТЕ ГРАДОНАЧАЛНИЦИ ШЕТАА ПО УЛИЦА ОТИ ТРОТОАРИТЕ СЕ БЛОКИРАНИ ОД КАФЕАНИ

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов синоќа ги прошета градоначалниците на Атина Јоргос Каминис, на Загреб Милан Бандиќ и на Приштина Шпенд Ахмети, ...
КУМАНОВО САКА ДА СТАНЕ ЧИСТ ГРАД СО САМО ТРОЈЦА КОМУНАЛНИ РЕДАРИ

КУМАНОВО САКА ДА СТАНЕ ЧИСТ ГРАД СО САМО ТРОЈЦА КОМУНАЛНИ РЕДАРИ

Тројца комунални редари се задолжени да се грижат за хигиената на Куманово, град со над 100 илјади жители. Секоја секоја слободна површина во градот е ...
ДОМАТИТЕ ОД СТРУМИЧКО ОСТАНАА НА НИВИТЕ, МИНИСТЕРСТВОТО ДОГОВАРА ОТКУП ОД ПРЕРАБОТУВАЧИТЕ

ДОМАТИТЕ ОД СТРУМИЧКО ОСТАНАА НА НИВИТЕ, МИНИСТЕРСТВОТО ДОГОВАРА ОТКУП ОД ПРЕРАБОТУВАЧИТЕ

Земјоделците од Струмичко се во паника, бидејќи неколку дена нема ниту откуп, ниту пласман на доматите. Тие стравуваат за своето производство, кое пре ...
ШИЛЕГОВ ЌЕ ГИ НОСИ БАНДИЌ И БУТАРИС НА ФИЛХАРМОНИЈА И „КВИН“ ВО ПАРК

ШИЛЕГОВ ЌЕ ГИ НОСИ БАНДИЌ И БУТАРИС НА ФИЛХАРМОНИЈА И „КВИН“ ВО ПАРК

Градоначалниците на Атина, Солун, Загреб и Приштина вечер ќе бидат дел од гостите на концертот на Македонската филхармонија во Градскиот парк во Скопј ...
ДЕН НА ЖАЛОСТ УТРЕ ВО ВЕЛЕС ПОРАДИ СМРТТА НА ТРИТЕ ДЕЦА ВО ПОЖАР

ДЕН НА ЖАЛОСТ УТРЕ ВО ВЕЛЕС ПОРАДИ СМРТТА НА ТРИТЕ ДЕЦА ВО ПОЖАР

На вонредна седница на Советот на Општина Велес, одржана попладнево беа донесени две одлуки, поврзани со трагедијата која го снајде семејството Давчев ...
ФИЛХАРМОНИЈА УТРЕ ЌЕ ГИ СВИРИ ХИТОВИТЕ НА „КВИН“ ВО ПАРК

ФИЛХАРМОНИЈА УТРЕ ЌЕ ГИ СВИРИ ХИТОВИТЕ НА „КВИН“ ВО ПАРК

Македонска филхармонија, хорот на Македонска опера и балер и бендот „Квин рил трибјут“ од Србија ќе ги свират хитовите на рок групата „Квин“, утре во ...
ОПШТИНАТА САКА ДА ГО РЕДУЦИРА СООБРАЌАЈОТ ВО ЦЕНТАРОТ НА ОХРИД ЗА ДА ИМА ПОВЕЌЕ ПРОСТОР ЗА КОЛИТЕ НА ГОСТИТЕ

ОПШТИНАТА САКА ДА ГО РЕДУЦИРА СООБРАЌАЈОТ ВО ЦЕНТАРОТ НА ОХРИД ЗА ДА ИМА ПОВЕЌЕ ПРОСТОР ЗА КОЛИТЕ НА ГОСТИТЕ

Општина Охрид планира максимално да го редуцира сообраќајот во центарот на градот. Локалната власт ангажираше компанија која ќе изработи неколку идејн ...
НОВАЦИ СТАНА ОПШТИНА ЗА ПРИМЕР КАКО СЕ РЕАЛИЗИРААТ ЕВРОПСКИ ПРОЕКТИ

НОВАЦИ СТАНА ОПШТИНА ЗА ПРИМЕР КАКО СЕ РЕАЛИЗИРААТ ЕВРОПСКИ ПРОЕКТИ

Со европски пари е уреден рекреативен парк крај мариовската река Коњарка, во близина на селото Скочивир. Преку проектот за погранична соработка со Грц ...
ОД НОВА ГОДИНА СЕ ЗАПИРА СО ЛЕГАЛИЗАЦИЈАТА НА ДИВОГРАДБИ, КАЖА МИНИСТЕРОТ СУГАРЕСКИ

ОД НОВА ГОДИНА СЕ ЗАПИРА СО ЛЕГАЛИЗАЦИЈАТА НА ДИВОГРАДБИ, КАЖА МИНИСТЕРОТ СУГАРЕСКИ

Законот за легализација на дивоградби, донесен во 2011 година, ќе важи само до крајот на оваа година, најави министерот за транспорт и врски Горан Суг ...
СЕКОЕ ПРВАЧЕ ВО АЕРОДРОМ ЌЕ ДОБИЕ ПО 3.500 ДЕНАРИ ОД ОПШТИНАТА

СЕКОЕ ПРВАЧЕ ВО АЕРОДРОМ ЌЕ ДОБИЕ ПО 3.500 ДЕНАРИ ОД ОПШТИНАТА

Општина Аеродром на секое прваче ќе му даде по 3.500 денари пред почетокот на учебната година. Градоначалникот Златко Марин вели дека целта на овој пр ...
1 681 682 683 684 685 875 6830 / 8747 НАПИСИ