Категорија: Дописна мрежа

1 682 683 684 685 686 746 6840 / 7460 НАПИСИ
ТЕТОВО ДОБИ НОВ ПАРК ПО ДЕЦЕНИСКО ЧЕКАЊЕ

ТЕТОВО ДОБИ НОВ ПАРК ПО ДЕЦЕНИСКО ЧЕКАЊЕ

По неколку децении, Тетово конечно доби нов парк. На просторот наспроти Спортскиот центар и автобуската станица, кој тетовци го викаа Женски парк, урб ...
СЕ ПРЕПРАВАЛЕ ДЕКА СЕ ПОЛИЦИСКИ ИНСПЕКТОРИ, ЛЕГИТИМИРАЛЕ ГОСТИ И БАРАЛЕ ПИЈАЧКА ВО КАФЕАНА ВО ТЕТОВСКО

СЕ ПРЕПРАВАЛЕ ДЕКА СЕ ПОЛИЦИСКИ ИНСПЕКТОРИ, ЛЕГИТИМИРАЛЕ ГОСТИ И БАРАЛЕ ПИЈАЧКА ВО КАФЕАНА ВО ТЕТОВСКО

  Две лица од тетовското село Старе Село, 68-годишниот М. Ј. и 30-годишниот Д. С., вчеравечер влегле во угостителски убјект во село Копанце и ...
ЗАГАДЕНА Е МИНЕРАЛНАТА ВОДА ВО СЕЛОТО ПРОЕВЦЕ

ЗАГАДЕНА Е МИНЕРАЛНАТА ВОДА ВО СЕЛОТО ПРОЕВЦЕ

  Небезбедна за пиење е природната минерална вода на изворите во селото Проевце покрај Куманово, покажуваат анализите на Центарот за јавно здр ...
ЕКСПЕРТИТЕ НА УНЕСКО ЌЕ ВИДАТ КАКО СЕ БЕТОНИРА ОХРИД

ЕКСПЕРТИТЕ НА УНЕСКО ЌЕ ВИДАТ КАКО СЕ БЕТОНИРА ОХРИД

Утре во Охрид ќе пристигне експертски тим на УНЕСКО кој ќе изврши мониторинг на неколку локации во градот и неговата околина. Сакаат да се уверат колк ...
ЛОКАЛНИТЕ ВЛАСТИ НЕ КАЖУВААТ ДАЛИ ЌЕ СЕ УРИВА ХОТЕЛОТ КАЈ ЛАГАДИН

ЛОКАЛНИТЕ ВЛАСТИ НЕ КАЖУВААТ ДАЛИ ЌЕ СЕ УРИВА ХОТЕЛОТ КАЈ ЛАГАДИН

Од локалната самоуправа во Охрид не одговараат што ќе се случи со хотелот кај Лагадин, иако има најава дека општинската градежна инспекција го поништи ...
ВЛАДИКАТА ПЕТАР НА МИКРОФОН ОТПЕА „ЖИМИ КРСТ И КАНДИЛО“

ВЛАДИКАТА ПЕТАР НА МИКРОФОН ОТПЕА „ЖИМИ КРСТ И КАНДИЛО“

Преспанско-пелагонискиот владика Петар на микрофон ја пееше патриотската песна „Послушајте патриоти“ за време на денешниот парастос на револуционерот ...
НА 23 АПРИЛ ГЕВГЕЛИЈА НА РЕФЕРЕНДУМ ЗА ИЛИ ПРОТИВ РУДНИЦИ ЗА ЗЛАТО НА КОЖУФ

НА 23 АПРИЛ ГЕВГЕЛИЈА НА РЕФЕРЕНДУМ ЗА ИЛИ ПРОТИВ РУДНИЦИ ЗА ЗЛАТО НА КОЖУФ

По барање на ДИК , гевгелиските советници доцна синоќа на вонредна седница го утврдија терминот за одржување на Референдумот за  изградба на рудници н ...
АЕРОДРОМЦИ НА УСТАВЕН СУД ЌЕ ГО ОСПОРАТ ДУПОТ НА КОНЕВСКИ ШТО ЌЕ ГО УНИШТИ ЗЕЛЕНИЛОТО

АЕРОДРОМЦИ НА УСТАВЕН СУД ЌЕ ГО ОСПОРАТ ДУПОТ НА КОНЕВСКИ ШТО ЌЕ ГО УНИШТИ ЗЕЛЕНИЛОТО

Жителите на Аеродром вечерва протестираат пред Општината, откако Советот синоќа ненадејно го го усвои планот за кој советниците од опозицијата предупр ...
ПРАТЕНИКОТ ДИМИТРИЕВСКИ НАПАДНАЛ, А НЕ БИЛ НАПАДНАТ, ТВРДИ МВР

ПРАТЕНИКОТ ДИМИТРИЕВСКИ НАПАДНАЛ, А НЕ БИЛ НАПАДНАТ, ТВРДИ МВР

Пратеникот на СДСМ Максим Димитриевски ќе добие соодветен поднесок затоа што ноќеска нападнал момче во ресторанот „Палас“ во Куманово, соопшти МВР. ...
ПО 18 ГОДИНИ ИЗГРАДБА, ТЕТОВО ГО ДОБИ НОВИОТ ЦЕВКОВОД

ПО 18 ГОДИНИ ИЗГРАДБА, ТЕТОВО ГО ДОБИ НОВИОТ ЦЕВКОВОД

Општина Тетово од Министерството за животна средина го доби на владение новоизградениот цевковод, чија изградба траеше 18 години. Со новиот цевковод с ...
1 682 683 684 685 686 746 6840 / 7460 НАПИСИ