Категорија: Дописна мрежа

1 800 801 802 803 804 808 8020 / 8076 НАПИСИ
НЕВРЕМЕ ВО КИЧЕВО, ПОПЛАВЕН ПАТОТ ЗА ОХРИД

НЕВРЕМЕ ВО КИЧЕВО, ПОПЛАВЕН ПАТОТ ЗА ОХРИД

Невреме со пороен дожд го зафати вечерва Кичево, по кое остана поплавена главната улица по која се вози кон Охрид. Полицијата е на терен и ги пренасоч ...
НЕ СЕ ИСПЛАТЕНИ РАБОТНИЦИТЕ КОИ ЈА ГРАДАТ ПРУГАТА КОН ГРЦИЈА

НЕ СЕ ИСПЛАТЕНИ РАБОТНИЦИТЕ КОИ ЈА ГРАДАТ ПРУГАТА КОН ГРЦИЈА

Бугарската фирма што ги ангажирала домашните фирми подизведувачи за изградба на пругата од Битола кон Кременица и грчка граница не им го исплатила сра ...
СТРУМИЧКИТЕ ЛОВЏИИ ПРОТЕСТИРААТ ДЕКА ВЛАСТА САКА ДА ИМ ГО ЗЕМЕ ДРУШТВОТО

СТРУМИЧКИТЕ ЛОВЏИИ ПРОТЕСТИРААТ ДЕКА ВЛАСТА САКА ДА ИМ ГО ЗЕМЕ ДРУШТВОТО

Членовите на Ловното друштво „Беласица“ велат дека власта им се одмаздува откако не беше избран за претседател кандидатот кој е висок член во ОК на ВМ ...
ВОВЕДЕНИ НОЌНИ СТРАЖИ ЗА ОДБРАНА НА ПАРКОТ ВО ТАФТАЛИЏЕ

ВОВЕДЕНИ НОЌНИ СТРАЖИ ЗА ОДБРАНА НА ПАРКОТ ВО ТАФТАЛИЏЕ

Во паркот на улица Букурешка во скопско Тафталиџе од синоќа се воведени ноќни стражи за одбарана на зеленилото од изградба на петкатница. Жителите на ...
ЗА ФАРМЕРОТ ДУШКО НЕМА ПАСОШ ОТИ ЌЕ БАРА ПОЛИТИЧКИ АЗИЛ

ЗА ФАРМЕРОТ ДУШКО НЕМА ПАСОШ ОТИ ЌЕ БАРА ПОЛИТИЧКИ АЗИЛ

Фармерот Душко Илиевски не може да извади пасош зашто судот не ја повлекол забраната што му била изречена да не смее да ја напушти земјава, откако  во ...
ПЕНЗИОНЕРИТЕ ПО ПЕТТИ ПАТ ГО ОДБРАНИЈА ПАРКОТ ВО ТАФТАЛИЏЕ

ПЕНЗИОНЕРИТЕ ПО ПЕТТИ ПАТ ГО ОДБРАНИЈА ПАРКОТ ВО ТАФТАЛИЏЕ

Само една недела откако жителите по четврти пат го одбранија паркот во Тафталиџе, утрово повторно дојдоа багери и камиони со намера да почнат да копаа ...
НЕВЕСТАТА СО ПУШКАТА УШТЕ Е НА РАБОТА ВО ПОЛИЦИЈА

НЕВЕСТАТА СО ПУШКАТА УШТЕ Е НА РАБОТА ВО ПОЛИЦИЈА

Марија Ристеска Калешковска, невестата што пукаше на нејзината свадбата, се уште оди на работа во битолската полиција, потврди за „САКАМДАКАЖАМ.МК“ по ...
ТЕТОВО И ГОСТИВАР СКЛУЧИЈА ПРИМИРЈЕ ЗА ЃУБРЕТО, СООПШТИ ТЕУТА АРИФИ

ТЕТОВО И ГОСТИВАР СКЛУЧИЈА ПРИМИРЈЕ ЗА ЃУБРЕТО, СООПШТИ ТЕУТА АРИФИ

Градоначалничката на Општина Тетово Теута Арифи изјави дека конечно е постигнат договор со жителите на гостиварското село Русино и од четврток, тетовс ...
СЕ ЧИСТАТ КАНАЛИТЕ ВО КУМАНОВО ЗА ДА НЕ СЕ ПОВТОРИ ПОПЛАВАТА ОД 1976 ГОДИНА

СЕ ЧИСТАТ КАНАЛИТЕ ВО КУМАНОВО ЗА ДА НЕ СЕ ПОВТОРИ ПОПЛАВАТА ОД 1976 ГОДИНА

Општина Куманово ќе ги чисти каналите и речните корита, по големите поплави во скопскиот регион. Акцијата започна од потокот Серава, најголемото сливн ...
ОТКАКО ЗАГИНА ДЕТЕ, КУМАНОВО ОСТАНА БЕЗ ЛИФТОВИ

ОТКАКО ЗАГИНА ДЕТЕ, КУМАНОВО ОСТАНА БЕЗ ЛИФТОВИ

Сѐ уште не работи лифтот во зградата на булеварот Трета македонска ударна бригада во Куманово, каде што пред два месеци загина 6-годишно дете. Станари ...
1 800 801 802 803 804 808 8020 / 8076 НАПИСИ