Категорија: Магазин

СДК Магазин

1 120 121 122 123 124 128 1220 / 1277 НАПИСИ
50.000 ЛУЃЕ НА КОНЦЕРТОТ ВО МАНЧЕСТЕР НА АРИЈАНА ГРАНДЕ И ПРИЈАТЕЛИТЕ КАКО ОДГОВОР НА ТЕРОРИЗМОТ

50.000 ЛУЃЕ НА КОНЦЕРТОТ ВО МАНЧЕСТЕР НА АРИЈАНА ГРАНДЕ И ПРИЈАТЕЛИТЕ КАКО ОДГОВОР НА ТЕРОРИЗМОТ

Околу 50.000 луѓе се собраа на добротворниот концерт во Манчестер што американската тинејџерска ѕвезда Аријана Гранде го организираше во спомен на жрт ...
АРИЈАНА ГРАНДЕ ГИ ИЗНЕНАДИ ПОВРЕДЕНИТЕ ФАНОВИ ВО БОЛНИЦАТА ВО МАНЧЕСТЕР

АРИЈАНА ГРАНДЕ ГИ ИЗНЕНАДИ ПОВРЕДЕНИТЕ ФАНОВИ ВО БОЛНИЦАТА ВО МАНЧЕСТЕР

Поп ѕвездата Аријана Гранде ги изненади младите фанови кои беа повредени во терористичкиот напад кој се случи во Манчестер на 22 мај, гушкајќи ги среќ ...
МОНОГРАФИЈА ЗА СЛИКАРОТ ВЕЉО ТАШОВСКИ, МАЈСТОРОТ НА СВЕТЛИНАТА ВО МРЕЖИТЕ И ВО ПЕЈЗАЖИТЕ

МОНОГРАФИЈА ЗА СЛИКАРОТ ВЕЉО ТАШОВСКИ, МАЈСТОРОТ НА СВЕТЛИНАТА ВО МРЕЖИТЕ И ВО ПЕЈЗАЖИТЕ

Уметникот кој ја примени европската современа уметност во своето творештво, а потоа како македонски автор даде свој придонес на европската сцена, е Ве ...
ТОЈОТА РАЗВИВА ЛЕТАЧКИ АВТОМОБИЛ КАКО ВО ФИЛМОТ „ВРАЌАЊЕ ВО ИДНИНАТА“

ТОЈОТА РАЗВИВА ЛЕТАЧКИ АВТОМОБИЛ КАКО ВО ФИЛМОТ „ВРАЌАЊЕ ВО ИДНИНАТА“

Јапонскиот производител на коли „Тојота“ работи на производство на „летачка кола“. До сега една мала стартап дизајнерска компанија има развиено тес ...
ОТВОРЕН НОВ САЛОН ЗА ЛУКСУЗНИТЕ ЈАГУАР И ЛЕНД РОВЕР ВО СКОПЈЕ

ОТВОРЕН НОВ САЛОН ЗА ЛУКСУЗНИТЕ ЈАГУАР И ЛЕНД РОВЕР ВО СКОПЈЕ

Новиот продажен салон за автомобилите од премиум класата на Јагуар и Ленд Ровер беше отворен вечерва во Скопје. Ексклузивниот центар е лоциран на улиц ...
НА ДОБРОТВОРНИОТ КОНЦЕРТ НА АРИЈАНА ГРАНДЕ ВО МАНЧЕСТЕР ЌЕ НАСТАПАТ И ЏАСТИН БИБЕР И КЕЈТИ ПЕРИ

НА ДОБРОТВОРНИОТ КОНЦЕРТ НА АРИЈАНА ГРАНДЕ ВО МАНЧЕСТЕР ЌЕ НАСТАПАТ И ЏАСТИН БИБЕР И КЕЈТИ ПЕРИ

Џастин Бибер, Колдплеј и Кејти Пери ќе се придружат на добротворниот концерт на Аријана Гранде што ќе се одржи в недела во Манчестер, помалку од две н ...
СРЕЌА Е ЗА ЕДНА УМЕТНОСТ ДА ИМА ЧОВЕК КАКО ДИМИТРИЕ РУЛИ ОСМАНЛИ  – 90 ГОДИНИ ОД РАЃАЊЕТО НА ПРВИОТ МАКЕДОНСКИ РЕЖИСЕР НА МАКЕДОНСКИ ФИЛМ

СРЕЌА Е ЗА ЕДНА УМЕТНОСТ ДА ИМА ЧОВЕК КАКО ДИМИТРИЕ РУЛИ ОСМАНЛИ  – 90 ГОДИНИ ОД РАЃАЊЕТО НА ПРВИОТ МАКЕДОНСКИ РЕЖИСЕР НА МАКЕДОНСКИ ФИЛМ

Кинотеката на Македонија вчера на скромен начин ја одбележа 90-годишнината од раѓањето на еден од доајените на македонскиот филм, театар, педагогија, ...
МЕЛАНИЈА ТРАМП НОСЕШЕ ДИЗАЈНЕРСКО ПАЛТО ШТО ЧИНИ 51.000 ДОЛАРИ

МЕЛАНИЈА ТРАМП НОСЕШЕ ДИЗАЈНЕРСКО ПАЛТО ШТО ЧИНИ 51.000 ДОЛАРИ

Меланија Трамп во Сицилија носеше во шарено палто со цветни апликации на Долче и Габана што се продава за 51.000 долари. Експлозијата од бои на аме ...
АРИЈАНА ГРАНДЕ НАЈАВИ ДОБРОТВОРЕН КОНЦЕРТ ВО МАНЧЕСТЕР ПО ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД ВО ПОНЕДЕЛНИКОТ

АРИЈАНА ГРАНДЕ НАЈАВИ ДОБРОТВОРЕН КОНЦЕРТ ВО МАНЧЕСТЕР ПО ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД ВО ПОНЕДЕЛНИКОТ

Аријана Гранде вети дека ќе се врати во Манчестер по терористичкиот напад од понеделникот за да помине време со нејзините фанови и да одржи добротворе ...
ЉУБОЈНА НА ОФФ ФЕСТ СЕ ПОКЛОНИ НА ТЕТКА ВАЊА

ЉУБОЈНА НА ОФФ ФЕСТ СЕ ПОКЛОНИ НА ТЕТКА ВАЊА

Првата вечер на 16. „Офф фест“ беше посветена на музичкиот балкански котел во кој Истокот и Западот вријат, а протагонисти беа, т.н крал на севдахот, ...
1 120 121 122 123 124 128 1220 / 1277 НАПИСИ