ТАЊА КОКЕВ ЈА ПРЕТСТАВИ ЛЕТНАТА КОЛЕКЦИЈА „ПУСТИНСКА РОЗА“

  ТАЊА КОКЕВ ЈА ПРЕТСТАВИ ЛЕТНАТА КОЛЕКЦИЈА „ПУСТИНСКА РОЗА“Модел од „Пустинска роза“. (Фото: Ѓ. Личовски)

  Модната дизајнерка Тања Кокев синоќа на ревија во Скопје ја претстави „Пустинска роза“, колекција за лето 2022. Дизајнерката вели дека инспирацијата од пустинската роза е „да нè однесе преку креациите во едни нови простори, во еден пустински сон каде дури и времето е опипливо“.

  (Фото: Ѓ. Личовски)

  Во колекцијата во сафари стил доминираат женствени минималистички силуети, пастелни бои и природни материјали. Во оваа колекција се промовира и новата линија чевли со дизајн на брендот.

  (Фото: Ѓ. Личовски)

  Ревијата беше изведена како претстава, во режија на Дејан Пројковски, со сценографија на Искра Јанковска-Михајловска, кореографија на Олга Панго и музика на диџејката Соња Исмаил.

  (Фото: Ѓ. Личовски)

  (Фото: Ѓ. Личовски)

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира