Таг: ревија

ЛИДИЈА ГЕОРГИЕВА И „ЗАВАР ДИЗАЈН“ СО КРЕАЦИИ ОД МАТЕРИЈАЛИТЕ НА ЈОВАНКА БРОЗ ЗА МОДНАТА РЕВИЈА ВО ПАЛАТАТА СРБИЈА

ЛИДИЈА ГЕОРГИЕВА И „ЗАВАР ДИЗАЈН“ СО КРЕАЦИИ ОД МАТЕРИЈАЛИТЕ НА ЈОВАНКА БРОЗ ЗА МОДНАТА РЕВИЈА ВО ПАЛАТАТА СРБИЈА

Македонската дизајнерка Лидија Георгиева заедно со Марта Наумовска-Грнарова од „Завар дизајн“ учествуваа на ревијата „Јованка во боја“ на 50. Модна не ...
ТАЊА КОКЕВ ЈА ПРЕТСТАВИ ЛЕТНАТА КОЛЕКЦИЈА „ПУСТИНСКА РОЗА“

ТАЊА КОКЕВ ЈА ПРЕТСТАВИ ЛЕТНАТА КОЛЕКЦИЈА „ПУСТИНСКА РОЗА“

Модната дизајнерка Тања Кокев синоќа на ревија во Скопје ја претстави „Пустинска роза“, колекција за лето 2022. Дизајнерката вели дека инспирацијата о ...
ГОТЈЕ ЈА ОДРЖА ПРОШТАЛНАТА РЕВИЈА И ЈА ПОВИКА МОДНАТА ИНДУСТРИЈА ПОВЕЌЕ ДА РЕЦИКЛИРА

ГОТЈЕ ЈА ОДРЖА ПРОШТАЛНАТА РЕВИЈА И ЈА ПОВИКА МОДНАТА ИНДУСТРИЈА ПОВЕЌЕ ДА РЕЦИКЛИРА

Голем број славни личности се собраа на последната ревија на Жан-Пол Готје во Париз, со која тој го одбележа своето повлекување од модните писти по 50 ...
СКОПЈАНКИ СЕ СОБЛЕКОА ПРОТИВ ПРЕДРАСУДИ ЗА ТЕЛОТО

СКОПЈАНКИ СЕ СОБЛЕКОА ПРОТИВ ПРЕДРАСУДИ ЗА ТЕЛОТО

На Плоштадот Македонија денеска се одржа модна ревија на костими за капење под слоганот „Горда што сум своја“. Дваесетина девојки и жени без разлик ...
ШОУ НА „ШАНЕЛ“ ВО СТИЛОТ НА „ТИТАНИК“

ШОУ НА „ШАНЕЛ“ ВО СТИЛОТ НА „ТИТАНИК“

Крузер долг 148 метри, со барови, базен и канделабри - беше нешто што славните гости на ревијата на „Шанел“ никогаш не помислувале дека ќе видат на ко ...
МУЗЕЈОТ НА МАКЕДОНИЈА Е ИГНОРИРАН, А ИМА БОГАТСТВО ЗА ГОРДЕЕЊЕ, ВЕЛИ СОПРУГАТА НА АМЕРИКАНСКИОТ АМБАСАДОР КЕЈПИ ПОЛК БЕЈЛИ

МУЗЕЈОТ НА МАКЕДОНИЈА Е ИГНОРИРАН, А ИМА БОГАТСТВО ЗА ГОРДЕЕЊЕ, ВЕЛИ СОПРУГАТА НА АМЕРИКАНСКИОТ АМБАСАДОР КЕЈПИ ПОЛК БЕЈЛИ

Сопругата на американскот амбасадор во Македонија Џес Бејли, Кејпи Полк Бејли е една од организаторките на модната ревија „Мејд ин Маседониа: Современ ...
ПОБЕДНИКОТ НА КИНЕНОВА „ФАМИЛИЈА“ ЈА ОТВОРА ПРВАТА РЕВИЈА НА ВЕНЕЦУЕЛСКИ ФИЛМ

ПОБЕДНИКОТ НА КИНЕНОВА „ФАМИЛИЈА“ ЈА ОТВОРА ПРВАТА РЕВИЈА НА ВЕНЕЦУЕЛСКИ ФИЛМ

„Фамилија“ на венецуелскиот дебитант Густаво Рондон Кордова, што победи на годинашниот фестивал Киненова Скопје, вечерва ја отвора првата ревија на ве ...
„НЕПРИЈАТЕЛОТ МЕЃУ НАС“ ЈА ОТВОРА ПРВАТА РЕВИЈА НА ГРЧКИ ФИЛМ ВО МАКЕДОНИЈА

„НЕПРИЈАТЕЛОТ МЕЃУ НАС“ ЈА ОТВОРА ПРВАТА РЕВИЈА НА ГРЧКИ ФИЛМ ВО МАКЕДОНИЈА

„Непријателот меѓу нас“, семејна драма на Јоргос Цемберопулос ја отвора вечерва (20 ч) првата ревија на грчки филмови во Македонија. Ревијата со 4 игр ...
8 / 8 НАПИСИ