Категорија: Магазин

СДК Магазин

1 119 120 121 122 123 132 1210 / 1315 НАПИСИ
ДВЕ ЖЕНИ БУКВАЛНО СЕ СКРШИЛЕ ОД СЕКС ВО ТРОЈКА ВО ГЕРМАНИЈА

ДВЕ ЖЕНИ БУКВАЛНО СЕ СКРШИЛЕ ОД СЕКС ВО ТРОЈКА ВО ГЕРМАНИЈА

Две жени во германското гратче Бад Брајсиг завршија во болница со скршеници откако секс во тројка завршил наопаку. Едната жена го скршила стопалото ...
СО ТАНДЕМ ВЕЛОСИПЕДИЗАМ СЛЕПИТЕ СЕ ВОЗАТ НИЗ БЕРЛИН

СО ТАНДЕМ ВЕЛОСИПЕДИЗАМ СЛЕПИТЕ СЕ ВОЗАТ НИЗ БЕРЛИН

Возењето со велосипед обично не е опција за лицата со оштетен вид или слепите, освен ако постои совозач. Спортскиот клуб за слепи и лица со оштетен ви ...
ЧАНАЌЕВИЌ ДИРЕКТОРСКАТА КАРИЕРА ЈА ЗАВРШИ СО ВМРОВСКА ЖУРКА ЗА ОТВАРАЊЕ НА НОВАТА ФИЛХАРМОНИЈА

ЧАНАЌЕВИЌ ДИРЕКТОРСКАТА КАРИЕРА ЈА ЗАВРШИ СО ВМРОВСКА ЖУРКА ЗА ОТВАРАЊЕ НА НОВАТА ФИЛХАРМОНИЈА

Во наодите од инспекцијата на Министерството за култура, кои донесоа до смена на директорката на Македонската филхармонија (МФ) Маја Чанаќевиќ, меѓу п ...
ОГРАБИЛ БАНКА, СЕ СОБЛЕКОЛ ГОЛ И ГИ ФРЛАЛ УКРАДЕНИТЕ ПАРИ НА УЛИЦА ВО ФОРТ ЛОДЕРДЕЈЛ, САД

ОГРАБИЛ БАНКА, СЕ СОБЛЕКОЛ ГОЛ И ГИ ФРЛАЛ УКРАДЕНИТЕ ПАРИ НА УЛИЦА ВО ФОРТ ЛОДЕРДЕЈЛ, САД

Властите во Форт Лодердејл, Флорида, објавија  дека уапсиле човек кој ограбил банка, па потоа сосема гол трчал по улица фрлајќи ги украдените пари. ...
ЈА УБИЛ СОПРУГАТА ОТИ НЕ САКАЛА ДА ПРЕСТАНЕ ДА МУ СЕ СМЕЕ НА КРСТОСУВАЊЕ КАЈ АЉАСКА

ЈА УБИЛ СОПРУГАТА ОТИ НЕ САКАЛА ДА ПРЕСТАНЕ ДА МУ СЕ СМЕЕ НА КРСТОСУВАЊЕ КАЈ АЉАСКА

Маж од Јута си ја убил сопругата за време на крстосување со брод кај Аљаска и потоа му кажал на познаник, кој влегол во кабината испрскана со крв, дек ...
ВАТИКАН ГИ ИСКЛУЧИ БАРОКНИТЕ ФОНТАНИ ПОРАДИ СУШАТА ВО РИМ

ВАТИКАН ГИ ИСКЛУЧИ БАРОКНИТЕ ФОНТАНИ ПОРАДИ СУШАТА ВО РИМ

Властите во Ватикан исклучија 100 фонтани, вклучувајќи ги и двете барокни ремек дела на плоштадот „Св. Петар“, поради долготрајната суша во малиот гра ...
И КУМАНОВО ДОБИ АКТИВНА ЗОНА ОД КОКА-КОЛА И ПИВАРА СКОПЈЕ

И КУМАНОВО ДОБИ АКТИВНА ЗОНА ОД КОКА-КОЛА И ПИВАРА СКОПЈЕ

Во Куманово вчера беше отворена седмата „Кока-кола активна зона“, како продолжение на долгорочниот проект на Пивара Скопје и компанијата Кока-Кола, со ...
СО ЖЕНСКИ ИМИЊА СЕ САМО ТРИ ПРОЦЕНТИ ОД УЛИЦИТЕ ВО БИТОЛА

СО ЖЕНСКИ ИМИЊА СЕ САМО ТРИ ПРОЦЕНТИ ОД УЛИЦИТЕ ВО БИТОЛА

Само три проценти од улиците во Битола носат женски имиња, а дури 43 проценти машки. На официјалната интернет страница на Општина Битола нема листа со ...
ПОЧИНА ЛЕГЕНДАРНИОТ СРПСКИ ПЕЈАЧ ПРЕДРАГ ЦУНЕ ГОЈКОВИЌ

ПОЧИНА ЛЕГЕНДАРНИОТ СРПСКИ ПЕЈАЧ ПРЕДРАГ ЦУНЕ ГОЈКОВИЌ

Предраг Цуне Гојковиќ, легендата на српската народна музика, почина денеска на 85 години. Цуне беше познат мајстор за староградски песни, севдалинки, ...
САЛВАДОР ДАЛИ ЌЕ БИДЕ ЕКСХУМИРАН ЗА ТЕСТ ЗА ТАТКОВСТВО

САЛВАДОР ДАЛИ ЌЕ БИДЕ ЕКСХУМИРАН ЗА ТЕСТ ЗА ТАТКОВСТВО

Телото на сликарот Салвадор Дали ќе биде ексхумирано денеска со цел да се изврши тест за татковство откако шпански судија донесе таква одлука минатиот ...
1 119 120 121 122 123 132 1210 / 1315 НАПИСИ